با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کورش کبیر

دانلود و خرید کتاب کورش کبیر

۲٫۳ از ۷ نظر
۲٫۳ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کورش کبیر  نوشته  هارولد آلبرت‌لمب  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کورش کبیر

«کوروش کبیر» اثر ماندگار هارولد آلبرت لمب، تاریخدان و شرق‌شناس آمریکایی، سرگذشت داستان‌وار کوروش کبیر پادشاه بزرگ سلسله هخامنشی ایران باستان است. متن انگلیسی اثر در سال ۱۹۶۰ در آمریکا منتشرشد که مصادف با جشن‌های دوهزاروپانصدساله شاهنشاهی بود: «او را به‌نام کوروش می‌خواندند که نام پدرش هم بود و این کلمه معنی چوپان می‌داد؛ ولی این جوان شغل گوسفندداری نداشت. البته صدها رمه بر دامنه آن کوه‌ها می‌چریدند و تا آن‌جا که برف‌های قله‌ها آب می‌شد نزدیک می‌شدند. پاسبانی این رمه‌ها به‌عهده مردم سالدیده و سگ‌های شبانی بود. میان مردم افسانه‌ای شایع بود که شاه‌چوپانی به‌نام کوروش ملت خود را پاسبانی می‌کند و آن‌ها را به نان و نعمت رهبری می‌نماید و از حیوانات وحشی و شیاطین و غارتگران آدمیزاد مصون می‌دارد. مادرش بعد از زاییدن او درگذشت و بی‌درنگ اعضای خانواده گرد آمدند و گفتند زادگاه بچه برای سکونت مناسب نیست و قرار دادند به چراگاه‌های نوین روانه شوند. ولی پدرش کمبوجیه پس از تأمل چنین گفت که: «این کار تنها با نظر خانواده نمی‌شود بلکه باید شورای سه قبیله هم موافقت کند و به‌عقیده من عزیمت از این‌جا صلاح نیست. این دره برای اسب و آدم سازگار است و در واقع بهشتی است!» کمبوجیه، شاه کوچک پارسیان، فکری لجوج داشت. دره‌ای که او می‌گفت در ارتفاعات شمال شرقی بود و رودی سیل‌آسا از قعر آن جاری بود که گذشته از آوردن آب مشعر صدای ناهید هم بود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
shirin farhanian
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

این کتاب دو حالت دارد یا خوب ترجمه نشده یا به درستی روایت نشده همه چیز آن به شکل خلاصه و درهم است من کتب تاریخی زیاد خوندم اما این مبهم بود و حوصله سر بر و اینکه خیلی جاها

- بیشتر
خوب هست
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

عالی :عالی

کاربر ۸۵۲۲۲۹
۱۴۰۰/۰۴/۲۵

ارزش وقت گذاشتن ندارد.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۳
تعداد صفحات۳۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۰۳