با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
سوسیالیسم و سرمایه‌داری: رساله‌ای روش مند درباره‌ی اقتصاد، سیاست و اخلاقیات

دانلود و خرید کتاب سوسیالیسم و سرمایه‌داری: رساله‌ای روش مند درباره‌ی اقتصاد، سیاست و اخلاقیات

۳٫۹ از ۷ نظر
۳٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سوسیالیسم و سرمایه‌داری: رساله‌ای روش مند درباره‌ی اقتصاد، سیاست و اخلاقیات  نوشته  متین پدرام  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سوسیالیسم و سرمایه‌داری: رساله‌ای روش مند درباره‌ی اقتصاد، سیاست و اخلاقیات

هوپ معتقد است که سوسیالیسم، تنها زاییدهٔ اندیشه‌های قرن نوزدهم مارکس نیست و قدمتی بسیار بیشتر دارد که یکی از ابزارهایش، مداخلهٔ توأم با زور دولت در اموال خصوصی و حق مالکیت است. از سوی دیگر، سرمایه‌داری، نظامی اجتماعی است که بر پذیرش صریح مالکیت خصوصی و دادوستدهای بین مالکان خصوصیِ اموال مبتنی است. به گفتهٔ هوپ، یکی از اهداف این کتاب، این است که نشان دهد سطح کلی سوسیالیسم، درواقع همان سطح کلی ثروت هر کشور و همان سطح کلی مداخلهٔ آن کشور در حق مالکیت است. در مقدمهٔ کتاب آمده است که: «هرچه سیاست‌های سوسیالیستی بیشتری در کشور حکم‌فرما باشد، فرآیند تولید ثروت، بیشتر در کشور متوقف می‌شود و یک کشور فقیر می‌ماند یا فقیرتر می‌شود.» کتاب «سوسیالیسم و سرمایه‌داری»، دربارهٔ اقتصاد سیاست، اخلاق سوسیالیسم و سرمایه‌داری و مقایسه‌ٔ این دو نظامِ اقتصادی است. هانس هرمان هوپ، اقتصاددان آمریکایی‌آلمانی است که اکنون استاد دانشگاه اقتصاد در دانشگاه نوادای لاس‌وگاس است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Hadi Najaf
۱۳۹۹/۰۱/۰۷

اگر پیش زمینه‌ای درباره اقتصاد دارید، اما همچنان دو مکتب اصلی اقتصاد را خوب نمی‌شناسید، این کتاب را معرفی می‌کنم. هر چند خیلی روان و جذاب نیست اما قابل فهم است و آنچه باید دریافت کنیم را نسبتا مختصر دریافت

- بیشتر
B.o.o.o.k
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

بسیار جانب‌دارانه نوشته شده. سرمایه‌داری رو پرستش میکنه و به سوسیالیسم فحش میده

کاربر ۱۱۴۳۰۴۳
۱۳۹۹/۱۲/۱۷

سوسیالیست ایده خوبی ک هرگز به درستی اجرا نشده حتی کمونیسم ک زیر شاخه سوسسالیسم هست هم هیچوقت به درستی اجرا نشد. پس درواقع قضاوت در مورد کارامدی یا نا کارآمدی لش کاملا اشتباه است. اما با این وجود میبینیم

- بیشتر
Travis
۱۳۹۸/۰۱/۲۲

کتابی که هر سوسیالیستی باید بخواند 🤓⁦☠️⁩🤥

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
سرمایه‌داری یعنی آزادی و اختیار مالکان خصوصی به منظور انعقاد قرارداد و دادوستد. چنین سرمایه‌داری در هیچ‌کجای جهان معاصر یافت نمی‌شود و به ایده‌آلی دست‌نیافتنی تبدیل شده است.
تازه به دوران رسیده
سوسیالیسم بدون دولت نمی‌تواند وجود داشته باشد و تا زمانی که دولت وجود دارد، سوسیالیسم هست. دولت نهادی است که سوسیالیسم را تحقق می‌بخشد و از آنجا که سوسیالیسم بر تجاوز به قربانیان بی‌گناه مبتنی است، ماهیت هر دولتی از تجاوز تشکیل می‌شود.
Hadi Najaf
اروپا بسیار سوسیالیست‌تر از ایالات متحده آمریکا است و استانداردهای زندگی در آن نسبتا پایین‌تر است. این مسئله نیز بیشتر از نفوذ سوسیالیسم محافظه‌کار و کمتر از سوسیالیسم سوسیال‌دموکرات تاثیر پذیرفته است.
Travis
باهوش بودن نسبتا پرهزینه و در مقابل کودن بودن کم‌هزینه می‌شود و از آنجا که منافعی (مادی و معنوی) برای اولاد افراد باهوش وجود ندارد، انگیزه این افراد برای زاد و ولد کاهش می‌یابد و در عوض افراد کودن انگیزه بیشتری می‌یابند. بر اساس قوانین ژنتیک، نتیجه‌ای که دامنگیر جامعه می‌شود، تولید جماعتی است که جملگی از همه‌نظر کودنند.
Hadi Najaf
مفهوم مالکیت بسیار بنیادی است و به نظر می‌رسد هرکس فهمی بی‌واسطه از آن دارد، اما می‌بینیم بسیاری از مردم هرگز درباره آن با دقت نمی‌اندیشند و در نتیجه، در بهترین حالت تعریف بسیار مبهمی از آن ارائه می‌کنند. استفاده از تعریف‌های مفروض یا مبهم و شبکه پیچیده‌ای از عقاید برآمده از آنها می‌تواند صرفا به فاجعه فکری بیانجامد؛ زیرا این شبکه پیچیده با خود مفرها و کژاندیشی‌هایی را نیز به همراه دارد که هر عقیده‌ای را به انحراف می‌کشاند. برای پرهیز از این مسئله، نخست باید از مفهوم مالکیت تبیینی شفاف ارائه کنیم.
esrafil aslani
در سطح مشاهدات جهانی باید گفت نظریه عمومی درباره فقر نسبی که موجد سوسیالیسم بازتوزیعی است، با این واقعیت دست و پنجه نرم می‌کند که استاندارد زندگی در ایالات متحده آمریکا نسبتا بالاتر از اروپای غربی، یا به‌طور دقیق‌تر، اتحادیه اروپا است.
Travis
تحمیل کنترل همه‌جانبه قیمت‌ها به این مفهوم است که نظام تولید از ترجیحات مصرف‌کنندگان کاملا مستقل شود. تولیدکنندگان می‌توانند هرچیزی را تولید کنند و مصرف‌کنندگان هیچ انتخابی ندارند، جز خرید آن، حال هر چه که باشد.
Travis
اگر مدیران دولتی مافوق بشر نباشند، بلکه انسان‌های معمولی و به دنبال منافع خودشان باشند، باید مطلقا برآیند ضروری هر تولید دولتی را این دانست که سرمایه به شکل افراط‌گونه مصرف می‌شود و استانداردهای زندگی مصرف‌کنندگان در مقایسه با وضع نظام سرمایه‌داری کاهش می‌یابد.
Travis
هر نهادی که نظریه سوسیالیستی مالکیت را اجرا می‌کند، برای تضمین وجودش باید بر تهدید مداوم به خشونت تکیه کند. چنین نهادی، مردمی را که به پذیرش تخصیص‌های غیرقراردادی تمایلی ندارند، با توسل به خشونت، زندانی کردن، به بردگی گرفتن یا حتی مرگ تهدید می‌کند و حتی اگر لازم باشد چنین تهدیدهایی را به منظور «زهرچشم گرفتن» عملی می‌کند.
Travis
سیاست هنر ایجاد موازنه وحشت و کمک به تثبیت درآمد دولت در بالاترین سطح ممکن با تبعیض عامه‌پسند و برنامه‌های تبعیض‌آمیز عامه‌پسند از الطاف و مساعدت‌های توزیعی است.
Travis

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک‌‫۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۶۸-۶‬
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۰۱
شابک‌‫۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۶۸-۶‬