با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مردی با نقاب آهنین

دانلود کتاب مردی با نقاب آهنین

۴٫۳ از ۷ نظر
۴٫۳ از ۷ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب مردی با نقاب آهنین

«مردی با نقاب آهنین» نوشته الکساندر دوما (۱۸۷۰-۱۸۰۲) رمان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی را الیور هو برای گروه سنی «ج» و «د» بازنویسی کرده‌است.

دوما به خاطر رمان‌های ماجراجویانه فراوانش یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه به‌شمارمی‌رود. بسیاری از رمان‌های او، از قبیل «کنت مونت کریستو» و «سه تفنگدار» رمان‌هایی دنباله‌دار و سریالی هستند.

در روز ۱۹ نوامبر سال ۱۷۰۳ میلادی در زمان سلطنت لویی چهاردهم، پادشاه فرانسه، یک زندانی مرموز که همواره یک ماسک به چهره داشت در زندان باستیل می‌میرد. چند روز بعد، این مرد ناشناس را در گورستان سن‌پل پاریس دفن می کنند. هشت سال پس از مرگ مرد نقاب‌آهنین، پرنسس پالاتین، زن برادر پادشاه فرانسه ادعا می‌کند او یک لرد انگلیسی بود که علیه فرانسه توطئه می‌کرد. از آن پس، افسانه و ادبیات به شخصیت او پرداخته و او را تحت نام «مردی با نقاب آهنین» به شهرت می‌رسانند. در واقعیت این مرد ناشناس که هرگز فردی چهره‌اش را ندیده بود یک ماسک از جنس مخمل به چهره داشت و نه یک ماسک آهنین و گفته می‌شد به دستور لویی چهاردهم پادشاه فرانسه او محکوم بود همواره حتی هنگام خواب ماسک را به چهره داشته‌باشد:

دیروقت بود که آرامیس وارد زندان باستیل شد. این زندان، مشهورترین زندان فرانسه بود و او برای ملاقات با یکی از زندانیان به آنجا رفته بود.

آرامیس گفت: «می‌خواهم تنها با او حرف بزنم.»

او فانوس نگهبان را گرفت و به داخل سلول زندانی قدم گذاشت. سپس، با اشاره به نگهبان گفت که در را ببندد. زیر پنجره‌ی کوچک سلول، مردی جوان روی تختی دراز کشیده بود؛ درحالی که نیمی از صورت او زیر بازوهایش پنهان بود. آرامیس روی صندلی کنار تخت او نشست. مرد جوان سرش را بلند کرد و با لحنی سرد اما قاطع گفت: «از من چه می‌خواهی؟»

آرامیس گفت: «می‌خواهم تو را به یاد دوران کودکی‌ات بیندازم. آیا مردی را به خاطر داری که همیشه به دیدنت می‌آمد و نیز آن بانویی که لباس ابریشمین سیاه می‌پوشید و موهایش را با روبان‌های سرخ‌رنگ می‌آراست؟»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
"Shfar"
۱۳۹۸/۰۹/۲۳

کتاب و داستانش رو خیلی دوست داشتم... خوب هم ترجمه شده بود و نگارشش خوب بود 😀 نسبتا زود تموم شد، البته فکر نکنم خلاصه باشه.. در کل دوست داشتم و پیشنهاد می شود 😊👌🏻

کتاب باز
۱۳۹۸/۰۹/۰۷

کتاب خوبیه، میتونید ازش در خیلی جاها برای داستان نویسی استفاده کنید

M.Sh
۱۳۹۷/۰۳/۱۲

کتاب خوبی بود. طاقچه باید کتاب های سه تفنگدار و لو کنت_دو _مونت کریسو ترجمه ذبیح الله منصوری هم بذاره.

Alecsandra
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

در کل باید بگم برای تمام کلاسیک خوان ها عالیه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۲ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۷/۱۰
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۲۵۱-۱۳۸-۶