دانلود و خرید کتاب مردی با نقاب آهنین الکساندر دوما ترجمه شهلا انتظاریان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.

معرفی کتاب مردی با نقاب آهنین

«مردی با نقاب آهنین» نوشته الکساندر دوما (۱۸۷۰-۱۸۰۲) رمان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی را الیور هو برای گروه سنی «ج» و «د» بازنویسی کرده‌است. دوما به خاطر رمان‌های ماجراجویانه فراوانش یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه به‌شمارمی‌رود. بسیاری از رمان‌های او، از قبیل «کنت مونت کریستو» و «سه تفنگدار» رمان‌هایی دنباله‌دار و سریالی هستند. در روز ۱۹ نوامبر سال ۱۷۰۳ میلادی در زمان سلطنت لویی چهاردهم، پادشاه فرانسه، یک زندانی مرموز که همواره یک ماسک به چهره داشت در زندان باستیل می‌میرد. چند روز بعد، این مرد ناشناس را در گورستان سن‌پل پاریس دفن می کنند. هشت سال پس از مرگ مرد نقاب‌آهنین، پرنسس پالاتین، زن برادر پادشاه فرانسه ادعا می‌کند او یک لرد انگلیسی بود که علیه فرانسه توطئه می‌کرد. از آن پس، افسانه و ادبیات به شخصیت او پرداخته و او را تحت نام «مردی با نقاب آهنین» به شهرت می‌رسانند. در واقعیت این مرد ناشناس که هرگز فردی چهره‌اش را ندیده بود یک ماسک از جنس مخمل به چهره داشت و نه یک ماسک آهنین و گفته می‌شد به دستور لویی چهاردهم پادشاه فرانسه او محکوم بود همواره حتی هنگام خواب ماسک را به چهره داشته‌باشد: دیروقت بود که آرامیس وارد زندان باستیل شد. این زندان، مشهورترین زندان فرانسه بود و او برای ملاقات با یکی از زندانیان به آنجا رفته بود. آرامیس گفت: «می‌خواهم تنها با او حرف بزنم.» او فانوس نگهبان را گرفت و به داخل سلول زندانی قدم گذاشت. سپس، با اشاره به نگهبان گفت که در را ببندد. زیر پنجره‌ی کوچک سلول، مردی جوان روی تختی دراز کشیده بود؛ درحالی که نیمی از صورت او زیر بازوهایش پنهان بود. آرامیس روی صندلی کنار تخت او نشست. مرد جوان سرش را بلند کرد و با لحنی سرد اما قاطع گفت: «از من چه می‌خواهی؟» آرامیس گفت: «می‌خواهم تو را به یاد دوران کودکی‌ات بیندازم. آیا مردی را به خاطر داری که همیشه به دیدنت می‌آمد و نیز آن بانویی که لباس ابریشمین سیاه می‌پوشید و موهایش را با روبان‌های سرخ‌رنگ می‌آراست؟»
معرفی نویسنده
عکس الکساندر دوما
الکساندر دوما

الکساندر دوما نویسنده‌ی شهیر و پرآوازه قرن نوزدهم فرانسه است. او از سال‌های نخست جوانی شروع به درخشیدن کرد و تاکنون هم افولی بر شهرتش نیست. دوما از خلال نوشتن نمایشنامه‌ها و رمان‌های تاریخی ماجراجویانه، نام خود را در تاریخ ادبیات فرانسه و جهان جاودان کرد.

نظرات کاربران

"Shfar"
۱۳۹۸/۰۹/۲۳

کتاب و داستانش رو خیلی دوست داشتم... خوب هم ترجمه شده بود و نگارشش خوب بود 😀 نسبتا زود تموم شد، البته فکر نکنم خلاصه باشه.. در کل دوست داشتم و پیشنهاد می شود 😊👌🏻

M.Sh
۱۳۹۷/۰۳/۱۲

کتاب خوبی بود. طاقچه باید کتاب های سه تفنگدار و لو کنت_دو _مونت کریسو ترجمه ذبیح الله منصوری هم بذاره.

کتاب باز
۱۳۹۸/۰۹/۰۷

کتاب خوبیه، میتونید ازش در خیلی جاها برای داستان نویسی استفاده کنید

negar
۱۴۰۰/۰۵/۰۶

کتاب قشنگ و پر ماجرایی بود برای کسایی که رمان های کلاسیک دوست دارن میتونه گزینه خوبی باشه

Alecsandra
۱۳۹۹/۰۱/۱۸

در کل باید بگم برای تمام کلاسیک خوان ها عالیه

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۸۱٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۰

تعداد صفحه‌ها

۱۱۲ صفحه

حجم

۸۱٫۹ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۰

تعداد صفحه‌ها

۱۱۲ صفحه

قیمت:
۳۵,۰۰۰
تومان