با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بیوه‌ی زیرک

دانلود و خرید کتاب بیوه‌ی زیرک

۳٫۳ از ۷ نظر
۳٫۳ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بیوه‌ی زیرک  نوشته  علی شمس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بیوه‌ی زیرک

«بیوۀ زیرک» نام نمایش‌نامه‌ای سه‌پرده‌ای از نویسنده ایتالیایی، کارلو گولدونی با ترجمه علی شمس (-۱۳۶۴) است. گولدونی متولد ۱۷۰۷ در ونیز و درگذشته ۱۷۹۳ در پاریس است. ولتر او را مولیر ایتالیا می‌نامد و به راستی باید او را مهم‌ترین کمدی‌نویس تمام رنسانس در ایتالیا دانست. کسی که سنت‌های نمایش «تئاتر ماسک» را در ریختار نمایش‌نامه مدون کرد. و اصلاحات اساسی‌اش جانی دوباره به «کمدیا دلاریته» بخشید. تا امروز و بعد از گذشت ۲۰۰ سال از مرگ گولدونی، صحنه‌های بزرگ تئاتر جهان هیچ‌گاه از آثارش خالی نبوده‌است. صحنۀ یکم (لابی مسافرخانه‌ای در ونیز، با میزی گرد در وسطش که روی آن از شمع و شمعدان تا دستمال و لیوان چیده شده است. انتهای صحنه پیشخان است با چند خدمتکار که پشتش مشغول به‌کارند. لرد رانی بیف، دن الواردو، کنت بوسکو نرو و موسیو له بلاو در صحنه هستند. موسیو له بلاو به فرانسه ترانه‌ای را می‌خواند و سایرین ترجیع‌بند ترانه را دم گرفته‌اند.) موسیو: دوستان همیشه به خنده و شادی. همه: هوراااا. کنت: الحق و والانصاف که غذای این مسافرخونه حرف نداره. موسیو: شما ایتالیایی‌ها جناب کنت، مزۀ غذای فرانسوی نرفته زیر زبونتون تا بدونید آشپزی محشر یعنی چی. کنت: ای آقا چرا نرفته، همچین تعریفی هم نیست. اتفاقاً اینجا یه آشپز فرانسوی داریم. موسیو: بله می‌شناسمش. منتها این آشپزهای فرانسوی وقتی میان ایتالیا پاک از این رو به اون رو می‌شن. گمونم تنه‌شون می‌خوره به تنۀ ایتالیایی‌ها... وقتی دستپختشون رو می‌چشی کمترین ربطی به ذائقۀ پاریسی نداره... با تمام این اوصاف دوستان، نعش یه آشپز فرانسوی می‌ارزه به صد تا سر آشپز ایتالیایی... لرد: شما فرانسوی‌ها کلاً توهم بهترین بودن دارید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Poury kafka
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

نسبت به نمایشنامه‌های دیگه‌ی این نویسنده ضعیف‌تر بود ولی باز هم یجاهایی قدرت قلمش رو به خوبی نشون میداد و صحنه‌های منحصربفرد مخصوص خودش رو ایجاد میکرد ولی در کل بنظرم بهترین کار کارلوگولدونی که توی طاقچه خوندم خسیس بوده

- بیشتر
نغمه میلانی
۱۴۰۰/۰۳/۲۲

به نظرم نمایشنامه زیبایی بود ،ترجمه آقای شمس هم بی نظیر بود👏👏👏

pockethead
۱۳۹۸/۰۵/۲۲

نمایشنامه کمدی خوبی هست. نوع بازی با ماسکش جالب بود اما پایان بندی نمایشنامه کمی غیرمنطقی و در راستای پایان خوش شخصبت ها بود.

baktash99
۱۳۹۸/۱۱/۰۶

سریال آبگوشتی ایرانی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
بیشتر مردم دوست دارن پشت سر دیگران راه برن تا اینکه جلودار باشن. حق دارن. راحت‌تره... همیشه روندن روی جاده‌ای که دیگران ساختن راحت تره.
Poury kafka

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۰۶-۳۵-۷
دسته بندی
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۴,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۸۰۶-۳۵-۷