با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اضطراب در اشعار فروغ فرخزاد و غاده السمان

دانلود و خرید کتاب اضطراب در اشعار فروغ فرخزاد و غاده السمان

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اضطراب در اشعار فروغ فرخزاد و غاده السمان  نوشته  پروین پناهی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اضطراب در اشعار فروغ فرخزاد و غاده السمان

«اضطراب در اشعار فروغ فرخ‌زاد و غاده السمان» نقدی تطبیقی به قلم پروین پناهی (-۱۳۶۴) است. این پژوهش برآن است افکار و اندیشه‌های دو شاعر روشنفکر، فروغ فرخ‌زاد و غادة‌السمان را با محوریت اضطراب در آثارشان بررسی کند. به نظر می‌رسد که این دو شاعر اشتراکات بسیاری باهم داشته باشند زیرا هر دو زن هستند و هر دو در جامعه‌ی مردسالار شرقی، متولد شده‌اند. آن‌ها برای بیان عقاید خود دشواری‌های بسیاری کشیدند و ادبیات تطبیقی با هدف برشمردن این اشتراکات و نزدیک‌تر کردن ملت‌ها، سعی دارد این دو را با هم مقایسه کند. یکی از اهداف ادبیات تطبیقی یافتن وحدت‌هاست زیرا صدای مشترک بین انسان‌ها می‌تواند پیام‌آور صلح و درد مشترک باشد و بشریت را به هم نزدیک کند.

ضرورت پرداختن به این مسأله از شهرت و اهمیت دو شاعری ناشی می‌شود که علیه سنت‌ها و کلیشه‌های جامعه‌ی سنتی خود قد برافراشتند. فروغ فرخ‌زاد به‌عنوان یکی از نمایندگان جریان نوظهور در ایران و غادة‌السمان نیز به‌عنوان روشنفکری که برای زنان در بند عرب، آزادی‌طلب می‌کند. مسئله‌ای که این دو شاعر را به هم نزدیک می‌کند جنسیت آن‌هاست و در شعر هر دو شاعر رگه‌هایی از دغدغه‌ها و اضطراب‌هایی وجود دارد که ناشی از (جنس دوم) محسوب شدن آن‌هاست. آن‌چه که اضطراب مشترک زنان جهان است. علاوه بر این، در آثار فروغ و غادة، اضطراب‌های دیگری همچون اضطراب تنهایی، اضطراب جنگ، اضطراب غربت و دوری از وطن و اضطراب مرگ نیز مشترک هستند که البته اضطراب جنگ در اشعار غادة‌السمان به خاطر جنگ‌های جهان عرب، بیش از فروغ فرخ‌زاد است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۱۹۴-۱۰۶-۴‬
تعداد صفحات۲۴۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۷/۰۵
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۱۹۴-۱۰۶-۴‬