ازدواج عاقلانه
۴٫۲از ۲۵ نظر

دانلود کتاب ازدواج عاقلانه

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۴٫۲از ۲۵ نظر
۴٫۲از ۲۵ نظر
۴٫۲از ۲۵ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ازدواج عاقلانه

«ازدواج عاقلانه» کتابی گردآوری و ترجمه شمس‌الدین حسینی (-۱۳۵۱) و الهام آرام‌نیا (۱۳۵۳) است. در مباحث این کتاب از نظریات دکتر باربارا دی آنجلیس، دکتر نیل کلارک وارن و دکتر پاتریشیا لاو استفاده شده‌است. این اثر در دوازده فصل به‌طور گام به گام به شما کمک می‌کند که ابتدا خود و نقاط مثبت و منفی خود را بشناسید و سپس به شناخت دیگران و کسی که قرار است شریک زندگی شما در آینده باشد بپردازید. در ادامه موضوع عشق و مراحل عاشق‌شدن را مطرح کرده و توضیح می‌دهد و بعد از آن به آسیب‌شناسی ازدواج از جمله دلایل اشتباه ازدواج، اشتباهات رفتاری همسران و موضوع تفاهم و تعهد می‌پردازد و در فصل انتهایی نیز از چند واقعیت در رابطه با ازدواج و زندگی مشترک سخن می‌گوید.

بخشی از کتاب که درباره عشق و شیفتگی سخن می‌گوید:

بسیاری از زوج‌ها در ابتدا و به هنگام عاشقی، احساسات شدید و مهارناپذیری دارند؛ اما پس از گذشت چند ماه این احساسات فروکش می‌کنند. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که ورود به حالت خنثی اغلب بین شش ماه تا دو سال از زمان ازدواج رخ می‌دهد. عصب‌شناسان معتقدند که مغز نمی‌تواند تا ابد و به‌طور همیشگی این حالت اشتیاق و شور و هیجان بسیار بالا را حفظ کند، زیرا گیرنده‌های عصبی موجود در مغز به میزان محرک عادت می‌کنند و سطح ترشح هورمون‌های مولکول عشق نیز افت پیدا می‌کند.

شیفتگی موجب بالا رفتن سطح هورمون‌ها می‌شود؛ اما پس از مدتی گیرنده‌های مغز به میزان آن عادت می‌کنند. قابل درک است که با گذشت زمان، تازگی به کهنگی تبدیل می‌شود. در ابتدای آشنایی، کم‌کم جنبه‌های تازه و شگفت‌آور شخصیت یکدیگر را کشف می‌کنید؛ اما پس از گذشت مدت‌زمان آشنایی، شناخت جایگزین جستجو و تلاش برای کشف می‌شود.

علت کاهش شیفتگی هرچه باشد، همهٔ ما دیر یا زود با آن روبه‌رو می‌شویم و نشاط و رضایت فوق‌العاده‌مان به آشکار شدن واقعیت و درک آن تبدیل می‌شود. اگرچه ورود به این مرحله می‌تواند تهدیدآمیز و ناامیدکننده باشد، زمان تصمیم‌گیری برای جدایی نیست، بلکه فرصتی برای برطرف کردن موانع است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۹)
zahra
۱۳۹۹/۰۳/۲۱

این کتاب یکی از کتاب هایی که به نظرم همه و همه چه کسانی که ازدواج کردن و چه کسانی که در شرف هستن و چه کسانی که تصمیم دارن ازدواج کنن بخونن چون به شدت ذهن و نگاه باز

- بیشتر
alireza
۱۳۹۹/۰۲/۱۶

به نظرم کتابیه‌ ک «همه» باید بخونن.چندین بار باید بخونن.اگه یک کتاب بخوام در زمینه ی ازدواج معرفی کنم، قطعا همین کتابه

آهو
۱۳۹۹/۰۲/۰۳

کتاب خوبیه .خیلی مطالبش شبیه کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی از همین نویسنده ست ولی خب اینجا با واقع بینی بیشتری نوشته

میم.شین
۱۳۹۹/۰۱/۲۳

کتاب فوق العاده ایه...تو طرح بینهایت دانلود کردم...داشتم میخوندم...بعد که خریدمش...دیگه باز نشد کتاب...

هاشم
۱۳۹۹/۰۱/۰۹

کتاب مناسب آسان وکاربردی.البته نبایدبه یک کتاب اکتفاکرد

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۱ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۴۵۶-۵‬‬
تعداد صفحات۲۷۱صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۳۶-۴۵۶-۵‬‬