دانلود و خرید کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی) خوزه سیلوا ترجمه مجید پزشکی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی) اثر خوزه  سیلوا

کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)

معرفی کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)

کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی) نوشتهٔ خوزه سیلوا و ب‍رت‌ گ‍ل‍دم‍ن‌ و ترجمهٔ مجید پزشکی است و انتشارات نسل نواندیش آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)

کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی) نوشتهٔ خوزه سیلوا (-۱۹۱۴)، فراروان‌شناس و مبدع روش معالجهٔ سیلوا و برت گلدمن است.

چگونگی مهار و کنترل ذهن و شیوه‌های بهره‌برداری از نیروی بی‌کران آن دانش نوپایی است که دیرزمانی از پدیداری آن نمی‌گذرد. خوزه سیلوا یکی از اندیشمندانی است که با ‌آنکه در هیچ مدرسه و کلاس درسی شرکت نکرده‌ است، درس‌های بسیاری دربارهٔ دانش کنترل ذهن برای آموختن به ما دارد.

«متد کنترل ذهن سیلوا» امروز در بیش از صد و سی کشور دنیا و از جمله در ایران، آموزش داده می‌شود و تاکنون میلیون‌ها تن با بهره‌برداری از این شیوه و کنترل ذهنشان توانسته‌اند به دستاوردهایی بزرگ و چشم‌گیر دست یابند.

این کتاب به شما می‌آموزد که برای نمونه، خشم واکنشی منفی همراه با احساس رنجش و دلخوری شدید است؛ بنابراین قطب مخالف خشم واکنشی مثبت همراه با احساس لذت و دلخوشی شدید خواهد بود. اگر بخواهیم از مقیاس دوقطبی کمک بگیریم، خشم در انتهای قطب منفی و لذت در انتهای قطب مثبت این مقیاس قرار خواهد گرفت. میانه این مقیاس نیز منطقه‌ خنثی خواهد بود؛ منطقه‌ای که نه به واکنش مثبت تعلق خواهد داشت و نه به واکنش منفی. اگر درجه به درجه از قطب منفی مقیاس به میانه آن پیش برویم، رفته‌رفته از شدت خشم کاسته خواهد شد و در میانه مقیاس، دیگر اثری از خشم نخواهد بود. با ورود به قطب مثبت، و حرکت به سوی انتهای آن، احساس لذت اندک اندک بیشتر و بیشتر خواهد شد.

خواندن کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به کسانی که می‌خواهند با متد کاربردی و خاصی بر ذهن خود کنترل پیدا کنند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)

«شاید تعریف کردن شادمانی كاری نابخردانه باشد، زیرا همه می‌دانیم کی احساس شادمانی می‌کنیم و کی احساس غمگینی. در پاسخ به این پرسش كه «چه چیزی انسان را شادمان می‌سازد؟» ممكن است افكار گوناگونی به ذهن ما خطور کند. گوش دادن به موسیقی، خوردن بستنی، فکر کردن درباره فلان آقا یا خانم ممکن است ما را شادمان ‌سازد و در برابر، انجام دادن كارهای خانه، تندخویی‌‌های رئیس بدخلق اداره و... غمگینمان می‌کند.

بسیار مهم است که بدانیم آنچه کسی را شاد و خوشحال می‌کند، ممكن است دیگری را غمگین و ناراحت سازد و برعکس. برای نمونه شاید برای خانواده‌ای خریدن خودرو، حتی از نوع مدل پایین آن، بسیار خوشحال‌كننده باشد اما برای خانواده‌ای كه دارای خودرویی مدل بالاست، داشتن یك خودروی مدل پایین مایه ناامیدی و آزاردهنده خواهد بود؛ از سوی دیگر کسانی ‌كه علاقه‌ای به خودرو ندارند، داشتن یا نداشتن آن فرقی به حالشان نخواهد کرد. شاید کسی از داشتن بچه‌گربه‌ا‌ی ناز و ملوس شادمان شود ولی دیگری حتی از سایه گربه هم بگریزد.

پس می‌توان گفت دارایی خودبه‌خود نمی‌تواند معیاری برای شادمانی ما باشد، زیرا دارایی‌ها اموری ذهنی هستند كه به دارنده و نگرش او وابسته‌اند.

ما در متد سیلوا برای شادمانی فلسفه‌ای داریم. فلسفه شادمانی ما چنین است: «لذت بردن از چیزهایی كه دوست داریم، تغییر دادن یا دوری جستن از چیزهایی كه دوست نداریم و پذیرفتن و كنار آمدن با چیزهایی كه نه می‌توانیم از آن‌ها دوری بجوییم و نه می‌توانیم آن‌ها را تغییر دهیم، با بهره‌برداری ماهرانه از نگرش‌ها.»

به‌کارگیری این فلسفه‌ كه در قالب پنج راز شاد زیستن درآمده است، به شما کمک خواهد کرد برای مسائل زندگی خود راه‌چاره‌هایی سازنده پیدا کنید.

راز نخست: اگر چیزی را دوست دارید از آن لذت ببرید

راز دوم: اگر چیزی را دوست ندارید از آن دوری جویید

راز سوم: اگر چیزی را دوست ندارید و نمی‌توانید از آن دوری كنید آن‌ را تغییر دهید

راز چهارم: اگر چیزی را دوست ندارید، نمی‌توانید از آن دوری كنید و آن را تغییر دهید، آن‌ را بپذیرید

راز پنجم: با تغییر نگرش، چیزهایی را که دوست ندارید بپذیرید»

معرفی نویسنده
خوزه سیلوا

خوزه سیلوا نویسنده و روانشناس مطرح آمریکایی است. این روان‌شناس خودآموخته، نویسنده‌ی کتاب‌ روش سیلوا است که هدف آن، کمک به افراد برای افزایش بهره‌ی هوشی، توسعه‌ی مهارت‌های روانی و همچنین ایجاد توانایی برای درمان خود و دیگران از راه دور، با استفاده از نیروهایی است که کماکان برای علم ناشناخته محسوب می‌شوند.

نظرات کاربران

Behzad @booker
۱۳۹۹/۰۸/۲۳

به نظرم کسی بتونه از این کتاب فقط تکنیک رفتن به سطح آلفا رو درست اجرا کنه و مرتب تمرین کنه نیازی به هیچ مدیتیشنی نداره شاید نویسنده سواد آنچنانی آکادمیک نداره اما معلومه که از راه تجربه به این

- بیشتر
مهدی
۱۳۹۸/۰۲/۱۱

بهترین کتاب هست، اگه تمریناتش کامل انجام بدین، من نسخه چاپیش رو دارم و رو زندگیم تاثیر مثبت داشت

روشنک
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

این کتاب کاملا تکنیکی هستش .روش هایی ب شما میده ک بتونید ذهنتونو در شرایط بحرانی کنترل کنید

mahdi
۱۳۹۶/۱۰/۱۳

خوزه سیلوا از نویسندگان معروفی است اسمش را زیاد شنیدم فکر کنم خوندن این کتاب به امتحان کردنش می ارزه

mahyamrrm
۱۳۹۹/۱۰/۲۲

من قبلا این کتاب رو خریدم زمانیکه در اوج افسردگی ، ناآرامی، زمانیکه واقعا همچین کتابی رو در زندگیم کم داشتم خریدم و با خوندش تونستم افکارم رو مرتب کنم حتی بدون رفتن به آلفا

Dexter
۱۳۹۷/۱۲/۱۹

نمونش خیلی جالب بود، حرف ها وتکنیک های تازه ای برای آرامش یادگرفتم .

کتاب دوست من
۱۴۰۱/۱۰/۱۹

یکی از بی نظیرترین کتابهایی که تا حالا خوندم اگه ذهن آشفته و سردرگمی دارید یا از تفکر زیاد خسته شدید حتماً این کتاب رو مطالعه کنید

Hossein Zavarian
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

کتاب بسیار مفید و کاربردی است و مطالب جدیدی در خصوص کارکرد ذهن خواهید آموخت

میلاد شقاقی رنجبر
۱۴۰۱/۰۲/۱۰

با سلام تو توضیحات نوشته که 367 صفحه هست ولی 100 صبحش میاره

کاربر 7319591
۱۴۰۲/۰۹/۰۸

کتاب خوبیه ، البته باید با تکنیک هایی که میگه پیش برین، وگرنه خوندن تنها فایده نداره

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۵۵)
انسان ساخته و پرداخته ذهن خود است. او دنیا را آن‌گونه درک می‌کند که در ذهن‌اش می‌پندارد درک می‌کند! ذهن پیوند‌دهنده روح با جسم و فرمانروای جسم است.
معجزه ی سپاسگزاری
روزی از روزها، در یكی از جنگل‌های كالیفرنیا برگی از درختی جدا شد و بر زمین افتاد. كرم ابریشم چاقی كه از آنجا می‌گذشت ناچار شد آن برگ را دور بزند تا به آن برخورد نکند. این تغییر مسیر، کرم ابریشم را به كنده‌ درختی رساند. کرم از کنده درخت بالا رفت و روی آن ایستاد. همان هنگام، مردی که از جنگل می‌گذشت از راه رسید و روی كنده‌ نشست؛ اما نشستن روی کنده همانا و له شدن کرم و کثیف شدن شلوار آن مرد همان! مرد همین که متوجه کثیفی شلوارش شد تصمیم گرفت به خانه بازگردد و شلوار کثیف را به خشك‌شویی محلشان تحویل دهد. در خشك‌شویی با خانمی آشنا شد و از او خوشش آمد. پس از چندی آن‌ دو با هم ازدواج کردند و صاحب پسری شدند. پسر آن‌ها که بسیار زیرک و باهوش بود، پس از سپری كردن دوران مدرسه و دانشگاه وكیلی زبردست شد. او بعدها به فعالیت‌های سیاسی روی آورد و پله‌های ترقی را در حزب خود یک به یک بالا رفت. و چنین بود كه به‌علت افتادن برگی از درخت در یكی از جنگل‌های كالیفرنیا، ریچارد نیكسون سی‌وهفتمین رییس‌جمهور آمریكا شد. این یعنی اصل علت و معلول!
سامی
سه نیروی پرتوان خواستن، باور داشتن و منتظر بودن آشنا شوید و آن‌ها را به‌کار گیرید.
Hossein Zavarian
هرگاه احساسات و هیجانات فرکانس امواج مغز را بالا ببرند و انرژی مغز را چند برابر کنند، نیروهایی پدید می‌‌آیند كه باید از هر ‌راهی شده آزاد شوند. از آنجا که ذهن چاره‌ای جز آزادسازی این نیروها از راه فعالیت‌های جسمانی ندارد، بدن زیر پای ذهن له و لورده می‌شود و آدمی دست به كارهایی می‌زند كه در آینده از انجام دادن آن‌ها پشیمان می‌شود. این گونه، بدنی كه كاركرد طبیعی و آگاهانه‌ خود را از دست داده و در برابر خواسته‌های ذهن سر تعظیم فرود آورده است، در برابر مسائل پیش رو از خود ناتوانی نشان می‌دهد.
سامی
ذهن به اسبی چموش می‌ماند‌؛ اسبی توانمند و نیرومند که اگر بتوانیم آن را رام و مهار کنیم و بر آن سوار شویم، ما را تا به آنجا می‌رساند که به‌جز خدا نبینیم. اما اگر بدون مهار و کنترل کردن اسب، بر آن سوار شویم چنان ما را بر زمین می‌زند که گاه شاید دیگر نتوانیم از روی زمین بلند شویم.
papar
آن‌گاه نتیجه خواهیم گرفت كه ترس و ایمان، هر دو نوعی پیش‌بینی هستند و ماهیتشان یكی است
کاربر ۱۱۷۴۳۰۹
فلسفه شادمانی ما چنین است: «لذت بردن از چیزهایی كه دوست داریم، تغییر دادن یا دوری جستن از چیزهایی كه دوست نداریم و پذیرفتن و كنار آمدن با چیزهایی كه نه می‌توانیم از آن‌ها دوری بجوییم و نه می‌توانیم آن‌ها را تغییر دهیم، با بهره‌برداری ماهرانه از نگرش‌ها.»
papar
هرگاه احساسات و هیجانات فرکانس امواج مغز را بالا ببرند و انرژی مغز را چند برابر کنند، نیروهایی پدید می‌‌آیند كه باید از هر ‌راهی شده آزاد شوند. از آنجا که ذهن چاره‌ای جز آزادسازی این نیروها از راه فعالیت‌های جسمانی ندارد، بدن زیر پای ذهن له و لورده می‌شود و آدمی دست به كارهایی می‌زند كه در آینده از انجام دادن آن‌ها پشیمان می‌شود. این گونه، بدنی كه كاركرد طبیعی و آگاهانه‌ خود را از دست داده و در برابر خواسته‌های ذهن سر تعظیم فرود آورده است، در برابر مسائل پیش رو از خود ناتوانی نشان می‌دهد.
Dexter
در سطح بتا یا سطح هوشیاری و بیداری، مغز امواجی با فركانس چهارده تا چهل دور در ثانیه تولید می‌كند. اكنون كه سرگرم‌ خواندن كتاب هستید، در سطح بتا به سر می‌برید. امواج مغز انسانی عادی، در زمانی عادی و در یك روز عادی موج بتا با فركانس بیست و یک دور در ثانیه است؛ اما همین ‌كه خشم، دلخوری، حسادت، ترس، ناآرامی، نگرانی و دیگر هیجان‌های تنش‌زا آرامش او را به هم بزند، این فرکانس افزایش می‌یابد و به بیست و دو یا بیست و پنج دور در ثانیه و بالاتر می‌رسد.
Dexter
دنیای ما و واقعیت‌های آن، از ذهن ما سرچشمه می‌گیرد و تصاویر ذهنی ماست که دنیا را برای ما بهشت یا جهنم می‌سازد.
کاربر ۱۹۷۴۲۰۶

حجم

۱۸۲٫۳ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها

۳۶۷ صفحه

حجم

۱۸۲٫۳ کیلوبایت

سال انتشار

۱۳۹۵

تعداد صفحه‌ها

۳۶۷ صفحه

قیمت:
۶۹,۹۰۰
۴۱,۹۴۰
۴۰%
تومان