با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)

دانلود و خرید کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)

۴٫۳ از ۲۲ نظر
۴٫۳ از ۲۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)  نوشته  خوزه  سیلوا  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)

«کنترل ذهن (تکنیک‌های رسیدن به سطح موفقیت ذهنی)» نوشته خوزه سیلوا (-۱۹۱۴)، فراروان‌شناس و مبدع روش معالجه سیلوا و برت گلدمن است. چگونگی مهار و کنترل ذهن و شیوه‌های بهره‌برداری از نیروی بی‌کران آن دانش نوپایی است که دیرزمانی از پدیداری آن نمی‌گذرد. خوزه سیلوا یکی از اندیشمندانی است که با ‌آن‌که در هیچ مدرسه و کلاس درسی شرکت نکرده‌است، درس‌های بسیاری درباره دانش کنترل ذهن برای آموختن به ما دارد. «متد کنترل ذهن سیلوا» امروز در بیش از صد و سی کشور دنیا ـ و از جمله در ایران ـ آموزش داده می‌شود و تاکنون میلیون‌ها تن با بهره‌برداری از این شیوه و کنترل ذهنشان توانسته‌اند به دستاوردهایی بزرگ و چشم‌گیر دست یابند. بخشی از کتاب که درباره کنترل خشم سخن می گوید: می‌دانیم که خشم واکنشی منفی همراه با احساس رنجش و دلخوری شدید است؛ بنابراین قطب مخالف خشم واکنشی مثبت همراه با احساس لذت و دلخوشی شدید خواهد بود. اگر بخواهیم از مقیاس دوقطبی کمک بگیریم، خشم در انتهای قطب منفی و لذت در انتهای قطب مثبت این مقیاس قرار خواهد گرفت. میانه این مقیاس نیز منطقه‌ خنثی خواهد بود؛ منطقه‌ای که نه به واکنش مثبت تعلق خواهد داشت و نه به واکنش منفی. اگر درجه به درجه از قطب منفی مقیاس به میانه آن پیش برویم، رفته‌رفته از شدت خشم کاسته خواهد شد و در میانه مقیاس، دیگر اثری از خشم نخواهد بود. با ورود به قطب مثبت، و حرکت به سوی انتهای آن، احساس لذت اندک اندک بیشتر و بیشتر خواهد شد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
Behzad @booker
۱۳۹۹/۰۸/۲۳

به نظرم کسی بتونه از این کتاب فقط تکنیک رفتن به سطح آلفا رو درست اجرا کنه و مرتب تمرین کنه نیازی به هیچ مدیتیشنی نداره شاید نویسنده سواد آنچنانی آکادمیک نداره اما معلومه که از راه تجربه به این

- بیشتر
مهدی
۱۳۹۸/۰۲/۱۱

بهترین کتاب هست، اگه تمریناتش کامل انجام بدین، من نسخه چاپیش رو دارم و رو زندگیم تاثیر مثبت داشت

mahdi
۱۳۹۶/۱۰/۱۳

خوزه سیلوا از نویسندگان معروفی است اسمش را زیاد شنیدم فکر کنم خوندن این کتاب به امتحان کردنش می ارزه

Dexter
۱۳۹۷/۱۲/۱۹

نمونش خیلی جالب بود، حرف ها وتکنیک های تازه ای برای آرامش یادگرفتم .

mahyamrrm
۱۳۹۹/۱۰/۲۲

من قبلا این کتاب رو خریدم زمانیکه در اوج افسردگی ، ناآرامی، زمانیکه واقعا همچین کتابی رو در زندگیم کم داشتم خریدم و با خوندش تونستم افکارم رو مرتب کنم حتی بدون رفتن به آلفا

Hossein Zavarian
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

کتاب بسیار مفید و کاربردی است و مطالب جدیدی در خصوص کارکرد ذهن خواهید آموخت

عشق کتاااااب
۱۳۹۷/۱۰/۱۲

خیلی جذب نکرد زیاد مطالبی که براتون جدید باشه توش پیدا نمیکنید همش از تصورت حرف میزنه یعنی چی من حالم بد باشه عصبانی باشم چطوری تصور آدم صبور رو تو ذهنم از خودم داشته باشم . مسخره !!! از

- بیشتر
روشنک
۱۳۹۹/۰۶/۲۵

این کتاب کاملا تکنیکی هستش .روش هایی ب شما میده ک بتونید ذهنتونو در شرایط بحرانی کنترل کنید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۴۸)
انسان ساخته و پرداخته ذهن خود است. او دنیا را آن‌گونه درک می‌کند که در ذهن‌اش می‌پندارد درک می‌کند! ذهن پیوند‌دهنده روح با جسم و فرمانروای جسم است.
معجزه ی سپاسگزاری
روزی از روزها، در یكی از جنگل‌های كالیفرنیا برگی از درختی جدا شد و بر زمین افتاد. كرم ابریشم چاقی كه از آنجا می‌گذشت ناچار شد آن برگ را دور بزند تا به آن برخورد نکند. این تغییر مسیر، کرم ابریشم را به كنده‌ درختی رساند. کرم از کنده درخت بالا رفت و روی آن ایستاد. همان هنگام، مردی که از جنگل می‌گذشت از راه رسید و روی كنده‌ نشست؛ اما نشستن روی کنده همانا و له شدن کرم و کثیف شدن شلوار آن مرد همان! مرد همین که متوجه کثیفی شلوارش شد تصمیم گرفت به خانه بازگردد و شلوار کثیف را به خشك‌شویی محلشان تحویل دهد. در خشك‌شویی با خانمی آشنا شد و از او خوشش آمد. پس از چندی آن‌ دو با هم ازدواج کردند و صاحب پسری شدند. پسر آن‌ها که بسیار زیرک و باهوش بود، پس از سپری كردن دوران مدرسه و دانشگاه وكیلی زبردست شد. او بعدها به فعالیت‌های سیاسی روی آورد و پله‌های ترقی را در حزب خود یک به یک بالا رفت. و چنین بود كه به‌علت افتادن برگی از درخت در یكی از جنگل‌های كالیفرنیا، ریچارد نیكسون سی‌وهفتمین رییس‌جمهور آمریكا شد. این یعنی اصل علت و معلول!
سامی
سه نیروی پرتوان خواستن، باور داشتن و منتظر بودن آشنا شوید و آن‌ها را به‌کار گیرید.
Hossein Zavarian
هرگاه احساسات و هیجانات فرکانس امواج مغز را بالا ببرند و انرژی مغز را چند برابر کنند، نیروهایی پدید می‌‌آیند كه باید از هر ‌راهی شده آزاد شوند. از آنجا که ذهن چاره‌ای جز آزادسازی این نیروها از راه فعالیت‌های جسمانی ندارد، بدن زیر پای ذهن له و لورده می‌شود و آدمی دست به كارهایی می‌زند كه در آینده از انجام دادن آن‌ها پشیمان می‌شود. این گونه، بدنی كه كاركرد طبیعی و آگاهانه‌ خود را از دست داده و در برابر خواسته‌های ذهن سر تعظیم فرود آورده است، در برابر مسائل پیش رو از خود ناتوانی نشان می‌دهد.
سامی
آن‌گاه نتیجه خواهیم گرفت كه ترس و ایمان، هر دو نوعی پیش‌بینی هستند و ماهیتشان یكی است
کاربر ۱۱۷۴۳۰۹
در سطح بتا یا سطح هوشیاری و بیداری، مغز امواجی با فركانس چهارده تا چهل دور در ثانیه تولید می‌كند. اكنون كه سرگرم‌ خواندن كتاب هستید، در سطح بتا به سر می‌برید. امواج مغز انسانی عادی، در زمانی عادی و در یك روز عادی موج بتا با فركانس بیست و یک دور در ثانیه است؛ اما همین ‌كه خشم، دلخوری، حسادت، ترس، ناآرامی، نگرانی و دیگر هیجان‌های تنش‌زا آرامش او را به هم بزند، این فرکانس افزایش می‌یابد و به بیست و دو یا بیست و پنج دور در ثانیه و بالاتر می‌رسد.
Dexter
هرگاه احساسات و هیجانات فرکانس امواج مغز را بالا ببرند و انرژی مغز را چند برابر کنند، نیروهایی پدید می‌‌آیند كه باید از هر ‌راهی شده آزاد شوند. از آنجا که ذهن چاره‌ای جز آزادسازی این نیروها از راه فعالیت‌های جسمانی ندارد، بدن زیر پای ذهن له و لورده می‌شود و آدمی دست به كارهایی می‌زند كه در آینده از انجام دادن آن‌ها پشیمان می‌شود. این گونه، بدنی كه كاركرد طبیعی و آگاهانه‌ خود را از دست داده و در برابر خواسته‌های ذهن سر تعظیم فرود آورده است، در برابر مسائل پیش رو از خود ناتوانی نشان می‌دهد.
Dexter
اگر مغز در سطحی فراتر از فركانس بیست و یک دور در ثانیه (گستره‌ فعالیت هوشیارانه طبیعی) فعالیت کند، سازو‌کاری كه در انسان‌های طبیعی و سالم، دستگاه دفاع بیرونی را آماده رویارویی با یورش بیگانگان (میكروب‌ها و ویروس‌ها) به بدن می‌کند، ناکارآمد می‌شود. آن‌گاه انبوهی ازمیكروب‌ها و ویروس‌ها كه همواره پیرامون ما پراكنده‌اند به درون بدن نفوذ می‌کنند. هنگام نفوذ بیگانگان به درون بدن، اگر دستگاه دفاع درونی بدن کارکردی طبیعی داشته باشد، مهاجمان اشغالگر را نابود خواهد كرد؛ اما اگر این دستگاه نیز ناکارآمد باشد، شمار میكروب‌‌ها و ویروس‌ها چند برابر خواهد شد و یورش آن‌ها بر سلول‌های سالم، ما را بیمار و ناتوان خواهد کرد.
papar
ذهن به اسبی چموش می‌ماند‌؛ اسبی توانمند و نیرومند که اگر بتوانیم آن را رام و مهار کنیم و بر آن سوار شویم، ما را تا به آنجا می‌رساند که به‌جز خدا نبینیم. اما اگر بدون مهار و کنترل کردن اسب، بر آن سوار شویم چنان ما را بر زمین می‌زند که گاه شاید دیگر نتوانیم از روی زمین بلند شویم.
papar
تغییر، به رشد و بالندگی می‌انجامد و بدون تن دادن به تغییر، نگاه شما گسترده‌تر و آگاهی‌تان افزون‌تر نخواهد شد. تغییر، از زندگی انسان جدا‌ناپذیر است و پرهیز از تغییر، پرهیز از زندگی است.
papar

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۷ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۸
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۶۷۱-۴۰۵-۲
تعداد صفحات۳۶۷صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۸
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۶۷۱-۴۰۵-۲

تجربه بهتر در اپلیکیشن