با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بچه‌های فرات اثر لیلا قربانی

دانلود و خرید کتاب بچه‌های فرات

۴٫۱ از ۵۲ نظر
۴٫۱ از ۵۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بچه‌های فرات  نوشته  لیلا قربانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب بچه‌های فرات

«بچه‌های فرات» نام داستانی به قلم لیلا قربانی (-۱۳۶۶) است.

داستانی که در سال ۶۱ هجری، در عراق و در کوفه می‌گذرد. در سالی که امام سوم شیعیان، حسین بن علی (ع) و همراهان صدیقش در صحرای کربلا با سپاه تزویر و کفر روبه‌رو شدند. این داستان روایت دوستانی نوجوان به نام‌های سعد، علی و مالک است که در کوفه و در عالم جوانی خود زندگی می‌کنند، اما زمانی که خبر آمدن حسین (ع) به کوفه را می‌شنوند ناگزیر از گرفتن تصمیم‌اند. تصمیم بر این که به کدام راه پای گذارند و به کدام دسته بپیوندند و در این میان پس از چالش‌های فراوان هرکس راه خود را انتخاب می‌کند.

این داستان روایتی نو از واقعه کربلا است.

در نوشتن این کتاب از منابع تاریخی استفاده شده تا تصویر قابل اطمینانی از وقایع آن زمان به‌دست‌دهد.

بخشی از داستان:

داشت صبح می‌شد. علی و مالک، با توشۀ راهشان خسته و مأیوس در حیاط نشسته بودند. از سعد و کلاه بزرگی که روی سرشان گذاشته بود، حرف می‌زدند؛ حرف، حرف، حرف. مگر تمامی داشت! هیچ کس باورش نمی‌شد که سعد این قدر حیله‌گر باشد و بتواند به این راحتی علی را دور بزند.

- سعد که با ما بود. اسبش را هم آورد؛ بهترین اسبش!

آن هم علی که دوست صمیمی‌اش را از مرگ نجاتش داده بود. لحظه‌ای علی با خود فکر کرد که کاش آن روز از بین امواج نجاتش نمی‌داد تا سعد زنده بماند و چنین خنجری را از پشت به او بزند. دوباره فکری به ذهن مالک رسید و گفت که شاید سعد تحت فشار بوده که آنها را لو داده؟

- کسی چه می‌دانست که ما چه در سر داریم!

تمام این حدس و گمان، اما و اگر و شایدها، مثل دایره در ذهن می‌آمد و تکرار می‌شد. جنگجویان نوجوان که فکر می‌کردند نقشۀ بکری کشیده‌اند و به راحتی می‌توانند وارد کاروان حسین‌بن‌علی (علیه‌السلام) شوند، حالا مثل ارتش شکست خورده‌ای بودند که نمی‌خواستند باور کنند که یک جاسوس را به عنوان دوست قبول کرده‌اند!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۷)
🍃بانو🌼
۱۳۹۸/۰۶/۲۴

کتاب خیلی خوبی بود...دوستش داشتم

محمد
۱۳۹۹/۰۹/۱۴

روایت حماسه عاشورا بطور سنتی در منابر و مداحی‌ها از قدیم امری مرسوم بوده است؛ ولی در روایت این نقطه تاریخ‌ساز برای کودکان و نوجوانان الگوهای زیادی نداریم. بچه‌های فرات یکی از این تلاشها در حوزه نوجوان است. داستان سه نوجوان

- بیشتر
angel
۱۳۹۸/۰۶/۲۶

عالی

hamnafas
۱۳۹۸/۰۸/۱۰

خوب بود ولی میتونست جذاب تر و بهتر داستان تعریف بشه

•نورُالزهـــْرآ•
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

یک زاویه جدید از داستان کربلا بود . که مظلومیت امام حسین و یارانشان را در اون دوران در این کتاب به خوبی حس میشه

🌹minoo🌹
۱۳۹۸/۰۶/۱۱

خیلی کتاب خوبی بود. واقعا از خوندنش لذت بردم.

F Abbasi
۱۳۹۸/۰۶/۱۶

کتابی خوبی بود؛ با قلمی سلیس و دلنشین🌳🌳🌻

ali_inanlo
۱۳۹۹/۰۲/۰۱

برا رده سنی نوجوان خوب بود

Mothareh
۱۳۹۹/۰۹/۲۱

این. کتاب عالی بود واقعا متن آدم رو. به همون حال و هوا میبرد

هاجر
۱۳۹۸/۰۶/۱۴

عاااالی

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
چه کسی گفته مرد گریه نمی‌کند؟! حتماً تمام آن مردهایی که این حرف را می‌زنند، خودشان یک وقتی در گوشه‌ای دنج که دلشان گرفته، آرام اشک ریخته‌اند.
ــسیّدحجّتـــ
بعضی اوقات اتفاقاتی در زندگی رخ می‌دهد که باید به خاطر آن، از تمام دلبستگی‌هایت رها شوی و خودت را از همه تعلقات دوست‌داشتنی‌ات برهانی!
سیّد جواد
چشم‌هایش از اشک پر شد. سرش را پایین انداخت و با گوشۀ آستینش اشک‌هایش را پاک کرد. مرد که نباید گریه کند؛ این لازمۀ مرد شدن بود. در دلش گفت چه کسی گفته مرد گریه نمی‌کند؟! حتماً تمام آن مردهایی که این حرف را می‌زنند، خودشان یک وقتی در گوشه‌ای دنج که دلشان گرفته، آرام اشک ریخته‌اند
سیّد جواد
صبح از راه رسید و جنب‌وجوش همۀ روستا را فراگرفت. هیچ خبری از دلتنگی‌های مردم نبود. ترجیح می‌دادند از یاد ببرند که مردی از خاندان نبوت که در پاکی و عدالت زبانزد است، در چند فرسخی‌شان با خانواده‌اش به محاصره در آمده و هر لحظه، بیم آن می‌رفت که سپاه بزرگ کوفه و شام قتل‌عام‌شان کنند.
احسان
غنایم این‌سو و آن‌سو می‌رفتند، سعد خودش را به آنجا رساند. نمایش وحشتناکی بود! سرها و دست‌هایی که بریده شده بود و این‌سو و آن‌سو افتاده بود! بدن‌هایی که سربازان با اسب‌هایشان روی آنها چهارنعل می‌تاختند! گوشواره‌هایی که دست یک سرباز بود و از آنها خون می‌چکید! زنان و کودکانی که از ترس سربازها و آتش خیمه‌ها، این‌سو و آن‌سو می‌دویدند! غروب بود و اشعه‌های خورشید،
کاربر ۲۴۸۲۱۸۸
بدن‌های بدون سر و له‌شده! محشر کبری بود! علی همان جا به آسمان نگاه کرد و زیر لب گفت: - پدر قول می‌دهم که هیچ‌وقت این صحنه‌ها را فراموش نکنم. آنها را برای همه بازگو خواهم کرد. روستاییان آماده شدند تا پیکر شهدا را به خاک بسپارند.
کاربر ۲۴۸۲۱۸۸

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۴۷۴-۳‬‬
تعداد صفحات۱۲۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۴۷۴-۳‬‬