با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
لب‌خوانی

دانلود و خرید کتاب لب‌خوانی

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب لب‌خوانی  نوشته  ابوذر قاسمیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب لب‌خوانی

«لب‌خوانی» نوشته‌ی ابوذر قاسمیان نویسنده‌ی معاصر ایرانی است. این کتاب شامل نه داستان کوتاه است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: دوربین شماره‌ی یک، از صدمتر مانده به دیوارهای شرکت را نشان مانده به دیوارهای شرکت را نشان می‌دهد. جاده‌ی کنار اتوبان که ماشین‌های سنگین رد می‌شوند و نرسیده به پل از روی دست‌اندازی بی‌علامت می‌گذرند و ناگهان با تمام بار می‌پرند بالا. انگار سکسکه‌ای ناگهانی بعد از قورت دادن لقمه‌ای بزرگ. پل، روی رودخانه‌شوری است که هشت ‌نه ‌سالی است خشکیده. درخت‌های گز و الوک وسط رود پا گرفته‌اند و جنگلچه‌ای درست کرده‌اند که حالا دیگر شده خانه‌ی چوله‌ها و خرگوش‌های وحشی. شب‌ها سر و کله‌ی شکارچی‌ها با سگ‌های چوله‌گیرشان پیدا می‌شود. چوله‌ تا سگ ببیند، می‌ایستد و بدنش را باد می‌کند و آماده‌ می‌شود برای پرتاب خار. سگ دورش می‌چرخد و پارس می‌کند تا صاحبش برسد و چندتا ضربه بزند به سر و بدن چوله و لاشه‌اش را بیندازد توی گونی. گوشت ترش‌مزه‌ای دارد. پاشرابی است. بُرنده است. وقتی می‌خوری، انگار یکی دارد توی معده‌ات دنبال چیزی می‌گردد. بعد از پل، یک جاده‌ی خاکی هست. باید دیوارها را دور بزنی تا برسی به درِ شرکت. در، به جای اینکه توی دیوار شمالی باشد و رو به جاده، توی دیوار جنوبی است. انگار شرکت پشت کرده باشد به جاده. نیروی انتظامی مجوز درِ رو به جاده نمی‌دهد. می‌گوید اگر اینجا رونق گرفت و چهار تا ماشین خواستند همزمان بیایند تو، ترافیک می‌شود و تصادف.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
فرهنگ
۱۳۹۶/۰۲/۱۱

نسخه چاپی کتاب را خوانده ام. اما نسخه ی الکترونیک را برای برش ها ی ناب داستانی اش دانلود کردم. برای روزهایی که بخواهم با خودم لب خوانی کنم

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۳۷۶-۰۴۶-۲‬‬
تعداد صفحات۱۰۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۲/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۳۷۶-۰۴۶-۲‬‬