با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آیین زندگی

دانلود و خرید کتاب آیین زندگی

غلبه بر تشویش و شروع زندگی

۳٫۸ از ۳۵ نظر
۳٫۸ از ۳۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آیین زندگی  نوشته  دیل کارنگی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آیین زندگی

«آیین زندگی: غلبه بر تشویش و شروع زندگی» نوشته دیل کارنگی(۱۹۵۵-۱۸۸۸)، نویسنده و سخنران آمریکایی حوزه خودانگیزشی است و به این پرسش پاسخ می‌دهد که چگونه بر فشارهای روحی و نگرانی‌ها فایق آییم و زندگی را با نشاط آغاز کنیم.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

اگر زیر ۱۸ سال هستید، کم‌کم از شما انتظار خواهد رفت تا دو تصمیم اساسی در زندگی بگیرید؛ تصمیماتی که تمام زندگی‌تان را به صورت ریشه‌ای متحول خواهند کرد؛ تصمیماتی که تأثیرات غیرقابل تصوری بر خوشبختی، درآمد، سلامت و... شما خواهند داشت؛ تصمیماتی که هم ممکن است زندگی‌ساز باشند و هم نابودگر.

این دو تصمیم بزرگ کدامند؟

اول: چگونه امرار معاش خواهید کرد؟ می‌خواهید مزرعه‌دار، پستچی، شیمیست، نگهبان جنگل، تندنویس، دامپزشک، استاد یا ساندویچ فروش بشوید؟

دوم: چه کسی قرار است مادر یا پدر فرزندانتان باشد؟

هر دوی این تصمیمات غالباً همچون قمار هستند. هری امرسون می‌گوید: «هر پسری، به هنگام انتخاب حرفه، یک قمارباز است که باید نقد عمرش را روی آن بگذارد». چگونه می‌شود ریسک این قمار را کاهش داد؟ نخست سعی کنید شغلی را انتخاب کنید که به آن علاقه‌مند هستید. یکبار از دیوید ام. گودریچ، رئیس هیأت مدیره کارخانه تولید تایرگودریچ در مورد اینکه به نظر وی اساس موفقیت شغلی چیست سؤال کردم. وی پاسخ داد: «لذت بردن از شغل. اگر از شغلتان لذت ببرید، ساعت‌های متوالی می‌توانید کار کنید، بدون اینکه به نظرتان سختی و زحمت کار را داشته باشند؛ بلکه همچون بازی خواهد بود.»

ادیسون، مخترع برق می‌تواند مثال خوبی باشد. وی پسرک روزنامه‌فروشی بود که به مرحله ایجاد تحول در صنعت آمریکا رسید. وی غالباً در آزمایشگاه خود می‌خوابید و غذا می‌خورد و روزانه ۱۸ ساعت کار می‌کرد و همواره مدعی بود: «در عمرم یک روز هم کار نکرده‌ام، همه‌اش تفریح بود.» جای تعجب نیست که وی موفق شد!

شنیدم که چارلز شوآب هم قریب به این مضمون را در سخنانش به کار می‌برد: «انسان در هر چیزی که نسبت به آن اشتیاق نامحدود داشته باشد، موفق خواهد شد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۹)
Mohsen Moghadam
۱۳۹۶/۰۹/۱۰

خیلی کتاب خوبیه برای کنترل و غلبه بر استرس و اضطراب های زندگیه ،راهکارهای بسیار خوبی ارائه میکنه

معجزه ی سپاسگزاری
۱۳۹۸/۰۴/۲۳

با شروع نوشتن تحولی در زندگی ام ایجاد شد... نوشتن... این جملات اول کتاب است...

_hamed.n_
۱۳۹۵/۱۲/۱۲

خارق العاده در یک کلمه ...

sunny
۱۳۹۸/۰۳/۱۰

به نظر من در ترجمه کتاب صداقت در امانت رعایت نشده مخصوصا در این جمله که میگه " آینده نگری در همه جای دنیا به جز غرب مورد تایید قرار گرفته " واقعا خنده داره مخصوصا در شرق که بر

- بیشتر
Tohid
۱۳۹۶/۰۹/۰۷

عالیه واقعا بدرد بخور نه مث سری کتابایی که از عالم غیب صحبت میکنن.

mit
۱۳۹۷/۱۰/۱۰

کتاب عالی ولی ترجمه خوب نیست... با این ترجمه نخونین

z.gh
۱۳۹۶/۰۹/۱۳

عالیه این کتاب..برای زندگی لازمه🌹

mahdi
۱۳۹۶/۱۰/۱۶

دوستان کتابهای دیل کارنگی فوق العاده است خصوصا آیین زندگی ولی رایگانش تو اینترنت هست

Fleyn
۱۳۹۹/۱۰/۱۰

به شدت عاالی👌👌👌👌

امین
۱۳۹۷/۱۱/۰۷

کتاب عالی هست ولی ترجمه اش افتضاحه و حتما از ترجمه های دیگر استفاده کنید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹۳)
زندگی تنها امروز نیست که محکوم به تحمل آن باشد و گذشته‌ای نیست که از دست داده است؛ بلکه زندگی همانا آینده‌ای است که مثل مسافری باید مسیر را ادامه دهد و به مقصد برسد.
پناه
زمانی که از دشمن خود متنفر باشیم، به او قدرت می‌دهیم تا خواب، اشتها، فشار خون، سلامت و شادی‌مان را تحت‌الشعاع خود قرار دهد. اگر دشمنان ما بفهمند که تا چه حد موجب نگرانی و آزار ما هستند از شادی پایکوبی می‌کنند. نفرت ما به آنها آسیبی نمی‌رساند بلکه شب و روز خود ما را تبدیل به ورطه‌ای جهنمی می‌کند.
masoud
یاد گرفته‌ام که از مردم زیاد انتظار نداشته باشم
منمشتعلعشقعلیمچکنم
قانون چهارم برای متوقف‌کردن نگرانی و اضطراب و شروع یک زندگی شاد: نعمت‌هایتان را بشمارید نه مشکلاتتان را.
saede
«خدایا آنچه که به من عطا کردی، لطف توست. نان و نعمت امروزم برای امروزم است. خدایا به من قدرت و درک شگرفی عطا کن، تا بتوانم آنچه را که ندارم به دست بیاورم و آنچه را که نمی‌دانم، بدانم.»
فرجی
حالا واقعیت زندگی را درک می‌کردم؛ این که باید در زندگی تلاش کرد، فرا گرفت و آنچه را که یاد می‌گیری، بکار ببندی.
جرج
خداوندا به من آرامش عطا کن، تا آنچه را نمی‌توانم تغییر دهم، بپذیرم؛ شهامت عطا کن تا آنچه را می‌توانم، تغییر دهم؛ و ادراکی که بتوانم تفاوت بین این دو را تشخیص ده
سبحان یاران
همه چیز می‌خواستم ولی چیزی به دست نمی‌آوردم،
پناه
«من می‌دانم که تو آرزو داری سریعتر به مقصد برسی و از طرفی رانندگی سریع را نیز دوست داری، ولی آیا به این فکر می‌کنی که توان و کشش اتومبیل تو چقدر است؟ آیا ایمان داری با این فشاری که بر روی موتور وارد می‌آوری، موتور پاسخگویت خواهد بود؟ حال به موضوع دیگری فکر کنیم؛ آیا مطمئن هستی با آن سرعت که پیش می‌روی، ناگاه در مسیر راهت گودالی نخواهد بود؟ یا اینکه سنگی کوچک پیدا نخواهد شد؟
Darush
«تنها یک راه برای خوشبختی وجود دارد؛ نگرانی در مورد آنچه فراتر از اراده‌تان است را کنار بگذارید.»
منمشتعلعشقعلیمچکنم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۱/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۰۰۱۸-۸-۰‬
تعداد صفحات۳۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۸۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۸/۱۱/۰۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۰۰۱۸-۸-۰‬