با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بازاریابی ویروسی

دانلود و خرید کتاب بازاریابی ویروسی

۴٫۰ از ۱۳ نظر
۴٫۰ از ۱۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بازاریابی ویروسی  نوشته  جونا  برگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب بازاریابی ویروسی

«بازاریابی ویروسی» نوشته جونا برگر، استاد دانشگاه پنسیلوانیا و کارشناس بازاریابی است. چه چیز باعث می‌شود محصولات و ایده‌ها مشهور شوند؟ چرا برخی از داستان‌ها بیشتر از سایر آنها به واگویه می‌شوند؟ چرا برخی شایعات مثل یک ویروس منتشر می‌شوند؟ جان برگر در کتاب بازاریابی ویروسی رمز و رازی که در پس انتقال‌های اجتماعی وجود دارد را مطرح می‌کند. واقعاً چرا راجع به برخی چیزها بیشتر صحبت می‌کنیم و آنها را بیشتر به اشتراک می‌گذاریم؟ این کتاب که با داستان‌های جذاب و تحقیقات جامع ارایه شده است ابزاری ضروری برای هرکسی است که می‌خواهد محصول یا ایده خود را در سطح وسیع منتشر کند. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: در حالیکه آوردن مثال‌هایی از ویروس‌های اجتماعی آسان می‌باشد، مشهور کردن هر چیزی به شدت سخت‌تر است. محصولات بسیار کمی با وجود پول زیادی که در بازاریابی و تبلیغات هزینه کرده‌اند، مشهور می‌شوند. بیشتر رستوران‌ها منهدم می‌شوند، بیشتر تجارت‌ها ورشکسته می‌شوند و بیشتر حرکت‌های اجتماعی در جذب افراد شکست می‌خورند. چرا برخی محصولات، ایده‌ها و رفتارها موفق هستند، در حالیکه بقیه شکست می‌خورند؟ یکی از دلایلی که برخی محصولات و ایده‌ها مشهور می‌شوند این است که ساده‌تر هستند. ما تمایل داریم وب‌سایت‌هایی را انتخاب کنیم که استفاده از آنها آسان‌تر است، داروهایی را مصرف می‌کنیم که تأثیر بیشتری دارند و تئوری‌های علمی را می‌پذیریم که درست‌تر باشند. بنابراین هر گاه چیزی دارای عملکردی بهتر باشد یا کار بهتری انجام دهد، مردم به آن تمایل پیدا می‌کنند. تلویزیون‌ها و مانیتورهای حجیم را به یاد آورید. آنقدر سنگین بودند که برای حمل احتیاج داشتید از دوستانتان کمک بگیرید. یکی از دلایل عرضه شدن صفحات نمایش صاف بهتر بودن آنها بود. نه تنها عریض‌تر بودند، بلکه وزن کمی داشتند. تعجبی نیست که محبوب شدند. دلیل دیگری که محصولات مشهور می‌شوند، قیمت‌های جذاب آنهاست.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
Mohsen
۱۳۹۷/۰۹/۰۸

کتاب بسیار خوبیه برای شروع آشنایی با این مقوله. به زبان ساده قواعد و مثال های کاربردی رو توضیح میده. قابل استفاده در تمام انواع کسب و کارهاست. پ.ن: این انتشارات به طرز عجیبی طراحی جلدهاش ضعیفه!

جف
۱۳۹۹/۰۴/۰۷

در یک کلام عالی و برلی کسب و کار مثل اکسیژن برای بدن ضروری

راستین امانی
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

همونطور که تا حدودی از توضیحات و ناشر می‌شه فهمید، باید بگم کتاب اصلا تئوریک، خشک و تخصصی نیست. متن ترجمه، مثل متن اصلی روونه و آزار دهنده نیست. علاوه بر اون متن و فصول تا حد قابل توجهی منسجم

- بیشتر
Ahmad
۱۳۹۹/۱۱/۲۱

کتاب خیلی جالبیه تو زمینه بازاریابی و واقعا دید ادم رو نسبت به تبلیعات باز میکنه من خیلی دوسش داشتم .حرفای جدید خیلی توشه داستان ها و مثالاشم جذابن ولی اگه بازار یابی علاقه ندارید یا کسب و کاری ندارید

- بیشتر
amir
۱۳۹۷/۰۳/۳۱

خیلی عالیه حتما میخرمش

Ali
۱۳۹۹/۰۴/۰۸

بسیار کاربردی

کاربر ۹۳۰۹۲۷
۱۳۹۸/۰۲/۰۱

عالی بود ایده های فوق العاده ای میده

بامداد صالحی
۱۳۹۹/۱۰/۱۷

کتاب عالیه، ولی ترجمه اسفبار و پر از غلطهای واضح، متن نامفهوم و ناشیانه، این متن رو باید در کلاسهای ترجمه برای دانشجوهام استفاده کنم تا انواع غلطها رو به چشم خودشون ببینن، جای تاسفه که هیچ نظارتی بر کیفیت

- بیشتر
مهربانی
۱۳۹۸/۰۹/۱۷

عضو همگانی هستم. چرا نمیتونم کتابی رو دانلود کنم

mehdi-taghinia1369
۱۳۹۹/۰۱/۱۱

متاسفانه من هم یک بار در سایت پرداخت کردم و هم یک بار در اپلیکیشن به این خاطر که در سایت بعد از مراجعه مجدد دسترسی به کتاب نمی داد...۱۰ تومن ارزشی نداره و مهم اعتماد و رابطه سازندس!!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
گر دانشجویان مصرف مواد مخدر را دوست ندارند پس چرا این کار را می‌کنند؟ چرا در حالیکه راضی نیستند به دخانیات و الکل روی می‌آورند؟ زیرا رفتار عمومی است و افکار خصوصی.
NikTanTeb@
باید اسب تروی خود را بسازیم و محصولات و ایده‌های خود را در داستان‌هایی بگنجانیم که مردم بخواهند تعریف کنند. اما چیزی بیشتر از گفتن یک داستان بزرگ لازم است. باید ارزش شهرت را برای محصول یا ایده ایجاد کنیم. باید پیام خود را از داستان جداناپذیر کنیم تا مردم نتوانند بدون آن داستان را تعریف کنند.
NikTanTeb@
رفتار عمومی است و افکار خصوصی.
mehdi3214
قابلیت مشاهده شدن تأثیر عظیمی روی مشهور شدن محصول یا ایده دارد.
mehdi3214
هرچه رفتار بیشتر در معرض دید باشد، نفوذ اجتماعی قوی‌تر می‌شود.
mehdi3214
‌وقتی مردم به ارزش عملی فکر می‌کنند، اولین چیزی که به ذهنشان می‌رسد پس‌انداز کردن پول است، خریدن چیزی به بهایی کمتر از قیمت اصلی آن یا دریافت مقدار بیشتری از یک کالا با همان هزینه قبلی.
mehdi3214
محققان دریافتند اینکه یک تخفیف چه به لحاظ پولی و چه به لحاظ درصدی بزرگ جلوه کند بستگی به قیمت اصلی آن دارد
mehdi3214
اگر قیمت محصول زیر ۱۰۰ دلار است، قانون ۱۰۰ می‌گوید تخفیف درصدی بزرگتر به نظر می‌رسد.
mehdi3214
هرچه محصول یا خدماتی عمومی‌تر باشد، محرک بهتری برای وادار کردن مردم به انجام فعالیت است.
mehdi3214
تنها ویروسی بودن کافی نیست، ویروسی شدن ارزشمند مهم است.
mehdi3214

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۳۵-۸۱-۳
تعداد صفحات۲۸۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۱۱/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۲۳۵-۸۱-۳