با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟

دانلود و خرید کتاب چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟

۳٫۹ از ۳۴۷ نظر
۳٫۹ از ۳۴۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟  نوشته  مهدی  رضایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟

«چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟» نوشته مهدی رضایی(-۱۳۶۲)، نویسنده معاصر ایرانی است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: همه‌ی آدم‌ها دیوانه‌اند. فقط نوع دیوانگی آن‌ها فرق می‌کند. شاید همین حرفم کافی است که دیگران بفهمند که خودم چقدر دیوانه‌ام. هر چند که دیگران همیشه می‌ترسند که نکند بهشان بگویند دیوانه اما من ترسی ندارم. حتا از دیوانگی خودم لذت هم می‌برم. اگر لازم باشد روی کاغذ می‌نویسم و پایش را امضا هم می‌کنم. خودم هم آن‌قدر جسور هستم که وقتی کسی را می‌بینم که رفتار و حرف‌هایش شبیه عاقل‌ها نیست در چشمش زل می‌زنم و می‌گویم دیوانه! من هم که فقط منتظر همین حرف‌ها هستم که قاطی بکنم و دخل طرفم را بیاورم. یک بار هم در مترو با یک زن ولگرد جر و بحث کردم. با موبایلش صحبت می‌کرد و به طرفش با صدای بلند می‌گفت که یک شب تا صبح چقدر پول می‌گیرد. من هم عصبانی شدم و با هم جر و بحث کردیم. بهم فحش داد. چیزی نگفتم تا وقتی که خواست پیاده شود، از پشت مانتویش را گرفتم و تا بالا جر دادم. در آن شلوغی تا به خودش بیاید در بسته شده بود و من برایش شستم را به علامت بیلاخ نشان می‌دادم. نگار تنها کسی است که این روزها جرأت می‌کند به من بگوید دیوانه. او می‌گوید دیوانگی من از نوع گیر دادن است؛ می‌گوید چیزی نیست که به آن گیر ندهم. به خدا به آسمان به زمین به مردم. یکی از روزهایی که جر و بحث می‌کردیم نگار گفت: دیوانه! پدر من و برادرهایم از سیاست و ادبیات چیزی نمی‌دانند که باهاشان بحث می‌کنی و خیطشان می‌کنی. من هم گفتم: خوب وقتی از چیزی سر در نمی‌آورند غلط می‌کنند درباره‌اش حرف می‌زنند. زل زد در چشم‌هایم و در حالی که بغض کرده بود گفت: خیلی نفهمی. چیزی هست که تا حالا بهش گیر نداده باشی؟
Raya
۱۳۹۹/۰۴/۲۴

من همین الان خوندن کتاب رو تموم کردم و واقعا واقعا هنوز توی بهتم از اینکه صفحه‌های کتاب تموم شدن بدون اینکه ماجرا هیچ پایانی داشته باشه.چون فضای داستان طوری بود که بی‌شباهت به داستان‌های کارآگاهی نبود. کاشکی حداقل ادامه‌ای واسش

- بیشتر
babajoon.as
۱۳۹۷/۰۸/۱۰

خیلی عالی بخونید خیلی چیزا توشه

marziye
۱۳۹۸/۰۲/۱۴

نظر شخصی من: در این کتاب، شاید در نگاه اول خلق شخصیت هایی که بهم ربطی ندارند بی معنی به نظر برسند، اما در نهایت با کمی فکر کردن متوجه میشویم که هرکدام از این شخصیت ها به نحوی دیوانه اند.

- بیشتر
کتابخوان
۱۳۹۷/۰۷/۲۳

با وجود قلم روان نویسنده که تحسین برانگیز است، اما محتوای مناسبی نداشت. مثل خیلی از فیلم های درباره خیانت و موضوعات مشابه گویا فقط به دنبال پر کردن وقت فراغت خواننده بود. ضمنا در بعضی قسمت ها از الفاظ

- بیشتر
فاطمه.
۱۳۹۸/۰۹/۰۵

دیوانگی تو کتاب ملموس و زیبا بود. خوشحال شدم یه نویسنده دیوانه یه کتاب درباره دیوانه‌ها نوشت!. =)

shadi
۱۳۹۸/۰۴/۱۰

من از کتاب خوشم‌اومد ی جاهایی خنده دار بود و ی جاهایی انقد غمگین ک اصلا دلم‌نمیخاس از جام بلند شم فقط میخاستم غصه بخورم ب حال موجودات دوپا.....بد نبود ارزش خوندن داشت

rahil
۱۳۹۶/۱۰/۱۷

کتابی واقعا فوق العاده است و باعث شد که به مسائل اجتماعی مان از دیده دیگه ای نگاه کنم

m.e.m.t
۱۳۹۸/۱۰/۱۵

جالب بود ،نویسنده قلمش به شدت خوب بود .

M.l
۱۳۹۸/۰۶/۱۸

به نظر من که کتاب خوبی بود و ارزش خوندن رو داشت . نکته مثبت قلمش هم این بود که توصیف اخساساتش و توهماتش خیلی خوب بود ، فقط نفهمیدم نسترن چطور واقعی شد...

شبنم
۱۳۹۶/۰۶/۱۲

سلام.اول تشکر از طاقچه.بعد اینکه این کتاب خیلی کتاب خوبی بود عامیانه و اجتماعی وصمیمی.خلاصه که دوست داشتم.و اما اینکه یه سری از دوستان میگن چرا اخرش اینجوری تموم شد و مبهم موند به نظر من خب خیلی خوبه که

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵۰۱)
خوب وقتی از چیزی سر در نمی‌آورند غلط می‌کنند درباره‌اش حرف می‌زنند.
rezaat98
کارم تمیز کردن طویله بود. همان جا هم مشق‌هایم را می‌نوشتم. باور می‌کنی؟ اما زندگی در طویله من را گاو نکرد. نمی‌دانم این‌ها کجا زندگی می‌کنند که اندازه‌ی گاو هم نمی‌فهمند.
صادق هدایت
می‌دانی چرا دوستت دارم؟ ــ نه. چون به عقیده و تفکراتم کاری نداری. سعی نمی‌کنی چیزی که خودت می‌دانی و به آن اعتقاد داری به من تحمیل کنی. من هم سعی نمی‌کنم که عقایدم را به زور به کسی بخورانم؛ فقط دوست دارم از آن‌ها صحبت کنم. همین. به من چه که چه عقیده‌ا‌ی دارد.
chavoshkhan
کلمه‌ی ساده‌ای مثل ببخشید و اشتباه کردم از خیلی جر و بحث‌های الکی جلوگیری می‌کند. شجاعت گفتن ببخشید به نظر من از شجاعت جنگیدن در صف اول جنگ هم بالاتر است.
داوود
ضعف دولت‌ها را از آنجایی ببینید که همه‌ی مردم درباره‌ی سیاست حرف می‌زنند نه زندگی. در کشور ما هم که از بچه‌های شب‌شاش تا پیرزن‌های بی‌دندان، حرف سیاسی می‌زنند.
مجتبی
کارم تمیز کردن طویله بود. همان جا هم مشق‌هایم را می‌نوشتم. باور می‌کنی؟ اما زندگی در طویله من را گاو نکرد. نمی‌دانم این‌ها کجا زندگی می‌کنند که اندازه‌ی گاو هم نمی‌فهمند.
R.s
الان از مدرسه برگشته‌ام و فیلمی را نگاه می‌کنم که هشت بار دیگر هم آن را دیده‌ام.
(: It's me
به قمارخانه رفتم همه پاک‌باز دیدم چو به‌صومعه‌رسیدم همه‌زاهد ریایی
جرج
یادمان باشد که اجازه ندهیم کسی خدا را در نظرمان بی‌ارزش کند. یادمان باشد اگر عشق را مسخره کنیم، مثل این است که خودمان را مسخره کرده‌ایم. چرا مفاهیم وجود ما نباید حصاری داشته باشد؟ چرا باید اجازه بدهیم کسی به مفاهیم خوب ذهن ما دستبرد بزند و چیز دیگری جایش قالب کند؟
داوود
اول اینکه تولدت مبارک.
YØØNES

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۰۱
شابک‌‫۹۷۸-۹۶۴-۲۲۸-۰۷۰-۴‭‬
تعداد صفحات۱۳۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۰۱
شابک‌‫۹۷۸-۹۶۴-۲۲۸-۰۷۰-۴‭‬