با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟

دانلود کتاب چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟

۳٫۹ از ۲۹۳ نظر
۳٫۹ از ۲۹۳ نظر

معرفی کتاب چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟

«چه کسی از دیوانه‌ها نمی‌ترسد؟» نوشته مهدی رضایی(-۱۳۶۲)، نویسنده معاصر ایرانی است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

همه‌ی آدم‌ها دیوانه‌اند. فقط نوع دیوانگی آن‌ها فرق می‌کند. شاید همین حرفم کافی است که دیگران بفهمند که خودم چقدر دیوانه‌ام. هر چند که دیگران همیشه می‌ترسند که نکند بهشان بگویند دیوانه اما من ترسی ندارم. حتا از دیوانگی خودم لذت هم می‌برم. اگر لازم باشد روی کاغذ می‌نویسم و پایش را امضا هم می‌کنم. خودم هم آن‌قدر جسور هستم که وقتی کسی را می‌بینم که رفتار و حرف‌هایش شبیه عاقل‌ها نیست در چشمش زل می‌زنم و می‌گویم دیوانه!

من هم که فقط منتظر همین حرف‌ها هستم که قاطی بکنم و دخل طرفم را بیاورم. یک بار هم در مترو با یک زن ولگرد جر و بحث کردم. با موبایلش صحبت می‌کرد و به طرفش با صدای بلند می‌گفت که یک شب تا صبح چقدر پول می‌گیرد. من هم عصبانی شدم و با هم جر و بحث کردیم. بهم فحش داد. چیزی نگفتم تا وقتی که خواست پیاده شود، از پشت مانتویش را گرفتم و تا بالا جر دادم. در آن شلوغی تا به خودش بیاید در بسته شده بود و من برایش شستم را به علامت بیلاخ نشان می‌دادم.

نگار تنها کسی است که این روزها جرأت می‌کند به من بگوید دیوانه. او می‌گوید دیوانگی من از نوع گیر دادن است؛ می‌گوید چیزی نیست که به آن گیر ندهم. به خدا به آسمان به زمین به مردم. یکی از روزهایی که جر و بحث می‌کردیم نگار گفت: دیوانه! پدر من و برادرهایم از سیاست و ادبیات چیزی نمی‌دانند که باهاشان بحث می‌کنی و خیطشان می‌کنی.

من هم گفتم: خوب وقتی از چیزی سر در نمی‌آورند غلط می‌کنند درباره‌اش حرف می‌زنند.

زل زد در چشم‌هایم و در حالی که بغض کرده بود گفت: خیلی نفهمی. چیزی هست که تا حالا بهش گیر نداده باشی؟

MOHSEN5050
۱۳۹۹/۰۸/۰۹

این کتاب بسیار عالی هست درمورد مردم جامعه موضوعاتی مانند مشکلات بعضی مشکلات دختران دانشگاهی ولی ۲ موضوع بدون جواب ماند ۱_(قاتل آقای شاهی) ۲_(آن مزاحم تلفنی که بود)

Raana
۱۳۹۹/۰۸/۰۴

کتاب در مورد مشکلات همه افراد جامعست از بچه ها تا بزرگسالان و به گونه ای نشان میدهد که ما آدم ها بسته به شرایط دیوانه هستیم و خوی دیوانگی داریم که گاه کنترل شده وگاه نمیشود...جذابیت بیشتر داستان دوست

- بیشتر
پریسا
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

زمینه ی کلی داستان سیاه نمایی محض است. جامعه ای که نویسنده توصیف کرده از فاحشه ها و وحشی ها تشکیل شده، بخشی از جامعه تمام دنیای شخصیت داستان را پر کرده است... داستان پردازی خوب و جذاب است اما نهایتا به

- بیشتر
ohammad[/\]
۱۳۹۹/۰۷/۲۶

کتاب جذابی بود اما نمیدونم چرا بدون پاسخ به چند معمای مطرح شده تموم شد ولی با توجه به کوتاه بودن به مطالب جالب وآموزنده ای اشاره کرده و روشن فکری و رک بودن هم بازبان عامیانه داره که دم

- بیشتر
hamid78
۱۳۹۹/۰۷/۱۸

کتاب روانی بود ولی داستان پردازی خوبی نداشت و جذابیتی در اون حد نداشت که مخاطب رو جذب خودش کنه.. مطمئن نیستم هر کسی خوشش بیاد ولی خوندنش ضرر نداره!

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۸۲)
خوب وقتی از چیزی سر در نمی‌آورند غلط می‌کنند درباره‌اش حرف می‌زنند.
rezaat98
کارم تمیز کردن طویله بود. همان جا هم مشق‌هایم را می‌نوشتم. باور می‌کنی؟ اما زندگی در طویله من را گاو نکرد. نمی‌دانم این‌ها کجا زندگی می‌کنند که اندازه‌ی گاو هم نمی‌فهمند.
صادق هدایت
می‌دانی چرا دوستت دارم؟ ــ نه. چون به عقیده و تفکراتم کاری نداری. سعی نمی‌کنی چیزی که خودت می‌دانی و به آن اعتقاد داری به من تحمیل کنی. من هم سعی نمی‌کنم که عقایدم را به زور به کسی بخورانم؛ فقط دوست دارم از آن‌ها صحبت کنم. همین. به من چه که چه عقیده‌ا‌ی دارد.
chavoshkhan
کلمه‌ی ساده‌ای مثل ببخشید و اشتباه کردم از خیلی جر و بحث‌های الکی جلوگیری می‌کند. شجاعت گفتن ببخشید به نظر من از شجاعت جنگیدن در صف اول جنگ هم بالاتر است.
داوود
کارم تمیز کردن طویله بود. همان جا هم مشق‌هایم را می‌نوشتم. باور می‌کنی؟ اما زندگی در طویله من را گاو نکرد. نمی‌دانم این‌ها کجا زندگی می‌کنند که اندازه‌ی گاو هم نمی‌فهمند.
R.s
ضعف دولت‌ها را از آنجایی ببینید که همه‌ی مردم درباره‌ی سیاست حرف می‌زنند نه زندگی. در کشور ما هم که از بچه‌های شب‌شاش تا پیرزن‌های بی‌دندان، حرف سیاسی می‌زنند.
مجتبی
الان از مدرسه برگشته‌ام و فیلمی را نگاه می‌کنم که هشت بار دیگر هم آن را دیده‌ام.
(: It's me
یادمان باشد که اجازه ندهیم کسی خدا را در نظرمان بی‌ارزش کند. یادمان باشد اگر عشق را مسخره کنیم، مثل این است که خودمان را مسخره کرده‌ایم. چرا مفاهیم وجود ما نباید حصاری داشته باشد؟ چرا باید اجازه بدهیم کسی به مفاهیم خوب ذهن ما دستبرد بزند و چیز دیگری جایش قالب کند؟
داوود
به قمارخانه رفتم همه پاک‌باز دیدم چو به‌صومعه‌رسیدم همه‌زاهد ریایی
جرج
من نصف عمرم را در روستا توی پهن طویله‌ها زندگی کردم. کارم تمیز کردن طویله بود. همان جا هم مشق‌هایم را می‌نوشتم. باور می‌کنی؟ اما زندگی در طویله من را گاو نکرد.
._.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۰ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۰۱
شابک‌‫۹۷۸-۹۶۴-۲۲۸-۰۷۰-۴‭‬
تعداد صفحات۱۳۰صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۰/۰۱
شابک‌‫۹۷۸-۹۶۴-۲۲۸-۰۷۰-۴‭‬