با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
امروز نه: داستان‌های کوتاه از نویسندگان زن لبنانی

دانلود و خرید کتاب امروز نه: داستان‌های کوتاه از نویسندگان زن لبنانی

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب امروز نه: داستان‌های کوتاه از نویسندگان زن لبنانی  نوشته  رزان سعد خلف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب امروز نه: داستان‌های کوتاه از نویسندگان زن لبنانی

«امروز نه» داستان‌های کوتاه از نویسندگان زن لبنانی است و رزان سعد خلف، استاد و مدرس در کانون نویسندگی خلاق در دانشگاه آمریکایی بیروت این مجموعه را گردآوری و بر آن مقدمه‌ای نوشته است. داستان‌های این مجموعه هم آثار نویسندگان بنام زن لبنانی و هم نویسندگان جوان را در خود گنجانده است. این داستان‌ها، گوناگونی، اصالت چشم‌گیر و قدرت گیرای صداها و تجربه‌های زنان را در جامعه‌یی پویا و در حال تغییر نشان می‌دهد. به‌ طور کلی راویان داستان‌ها سه مرحله‌ی مجزا را که با یکدیگر هم‌پوشانی داشته‌اند به قلم می‌کشند: دوره‌ی پیش از جنگ، که اغلب از آن به نام دوران طلایی در لبنان یاد می‌شود؛ دو دهه‌ی طولانی درگیری؛ و مرحله‌ی بازسازی و صلح بعد از جنگ، که از پی مرحله دوم می‌آید. زنان لبنانی، در ارایه‌ی موضوعاتِ مربوط، داستان‌هایی درباره‌ی هویت و آرزو با نگاهی جنسیتی نوشتند و رسوم و قواعدی را توصیف کردند که جامعه محدود بر زنان تحمیل کرده بود. قهرمانان زن داستان‌ها قدرت یافتند تا نیازها و انتظارات‌شان را، که تاکنون نا‌شنیده مانده بود، بیان کنند و موضوعاتی را پس بزنند که پیش از این همه می‌پذیرفتند و آن‌ها را تنها شی‌یی در برابر نگاه مردان می‌دانستند. این کتاب ۱۷ داستان کوتاه از ۱۷ نویسنده معاصر زن لبنانی را دربردارد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
El
۱۳۹۹/۰۸/۰۶

دردها، رنج‌ها و سرگشتگی‌های بی‌انتهای اهالی خاورمیانه‌‌ که 《دعاها و نذزهای‌شان اندازه‌ی آسمان‌ها است و آن‌چه به دست‌شان می‌رسد، ناچیز》.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۸۶-۵
تعداد صفحات۱۲۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۰۱
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۶۹۵۵-۸۶-۵