با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سیاست و خرد اثر میشل فوکو

دانلود و خرید کتاب سیاست و خرد

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب سیاست و خرد  نوشته  میشل فوکو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب سیاست و خرد

«سیاست و خرد» نوشته میشل فوکو(۱۹۸۴-۱۹۲۶)، فیلسوف فرانسوی است.

میشل فوکو مجموعه باارزش و تأثیرگذاری از مصاحبه‌ها از خود برجای گذاشته است که گستردگی و تنوع دلمشغولی‌های وی را به نمایش می‌گذارند و فرصتی بی‌نظیر را فراهم می‌آورند تا با کل مجموعه کارهای وی آشنا شویم. خصلت گفت وشنودی مصاحبه به فوکو این امکان را می‌دهد تا عمیقاً درگیر تأملی انتقادی بر دگردیسی‌های حیاتی دیدگاه‌ها و دورنماهای فلسفی، سیاسی و فرهنگی خود شود.

از زمان ژان پل سارتر هیچ متفکر اروپایی دیگری وجود نداشته است که تا این اندازه به مصاحبه همچون یک شیوه فرهنگی مقید باشد. فوکو با استادی تمام از این روش برای پرداخت و تکمیل کارهای نظری خود به شیوه‌ای قابل فهم و شخصی بهره گرفت، و بدین طریق به اعطای جایگاهی محوری به این شیوه در پیکره آثارش قطعیت بخشید.

در این کتاب مجموعه‌ای غنی از مصاحبه‌های فوکو گردآوری شده است که جذابترین مشغولیات ذهنی سال‌های پایانی زایش انتقادی وی را توضیح می‌دهند. این متون به وضوح و با بیانی رسا، نگرش اجتماعی و سیاسی فوکو، و تکامل نظریه جنسیت وی را شرح می‌دهند. علاوه بر این، تعداد معدودی از متون دیگر در این کتاب آورده‌ شده است که برخی دلمشغولی‌های نظری مورد اشاره در این مصاحبه‌ها «سیاست و خرد، ماهیت مدرنیته، تاریخ جرم‌شناسی و اخلاق جنسی» را مورد «سنجش» قرار داده‌اند. سیاست، فلسفه، فرهنگ به روزترین رهنمود را به سوی فوکو توسط فوکو فراهم می‌آورد و خودنگاری یک اندیشمند بی‌مدعا و فروتن، یک جستجوگرِ «سیاست به مثابه اخلاق» را پی می‌گیرد.

در نقل قولی از وی در این کتاب می‌خوانیم:

«از من نپرس کی هستم و از من نخواه یک جور باقی بمانم: این را به مقامات و پلیس‌مان واگذار تا تشخیص دهند آیا نوشته‌های ما به جا هستند یا نه[باستانشناسی دانش]».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
Bookworm
۱۳۹۵/۱۱/۱۰

free please❤

Bookworm
۱۳۹۵/۱۱/۲۵

یاد همون کچله افتادم🇺🇸

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۵۸-۵‬‬
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۴۳۶-۵۸-۵‬‬