باران بخشایش: بهبودی درونی خود را با بخشایش آغاز کنید
۵٫۰از ۸ نظر

دانلود کتاب باران بخشایش: بهبودی درونی خود را با بخشایش آغاز کنید

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
۵٫۰از ۸ نظر
۵٫۰از ۸ نظر
۵٫۰از ۸ نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب باران بخشایش: بهبودی درونی خود را با بخشایش آغاز کنید

«باران بخشایش» نوشته جی. پی. واسوانی، نویسنده و سخنران انگیزشی است. نویسنده در این کتاب، بار داوری را ذره‌ذره از دوش آدمی برمی‌گیرد و پروردگار بی‌همتا را داور یکتا و دادگر سراسر هستی می‌خواند. او از بخشایشی سخن می‌راند که از جایگاه خودبرتربینی و دیگران را خوار شمردن نیست، بلکه از بینش یگانگی و برابری انسان‌ها سرچشمه می‌گیرد. جایز الخطا بودن آدمی‌زاد و بخشایشگر بودن یزدان، مطلع زرین این نگاشته است. با دریافت سحرآمیز این شاه‌بیت می‌توان گذشتۀ آزارنده را دفن کرد، از آیندۀ پرواهمه دوری جست و در اکنون آرامش‌بخش و جاری، قرار گرفت و با آن روان شد. واسوانی در قالب گویا و دلنواز حکایات و داستان‌های راستین، با نرمی و ظرافت و به دور از اندرزدهی خشک و دل‌آزار یادآور می‌شود: «فقط در صورتی که دیگران را ببخشید، بخشوده خواهید شد.» و رسا و تأثیرگذار هشدار می‌دهد: «بدون بخشایش، زندگی محکوم به چرخه‌ای از رنجش و تلاش برای انتقام می‌شود!»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Majid
۱۳۹۵/۰۹/۱۷

از معدود کتاب‌هاییه که به همه توصیه می‌کنم بخونید. این کتاب رو بخونید و هر سال دوباره دوره کنید و تأثیر عمیقش رو روی خودتون و ارتباطتون با خانواده، فامیل، همکار ، دوست و آشنا ببینید.

آرزو
۱۳۹۵/۰۸/۱۹

کتاب خیلی خوبیه

علی
۱۳۹۵/۰۸/۱۸

خوب بود

آرش
۱۳۹۵/۰۸/۱۸

عالی

حامد
۱۳۹۵/۰۹/۰۳

بخشیدن آرامش با خوندن این کتاب به ما یادآوری میشه برای رسیدن به آرامش باید ببخشیم، هم خودمونو هم دیگرانو.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
چند یاغی به خانه‌ای که یک مرد و دختر ده‌سالۀ او در آن زندگی می‌کردند، حمله بردند. پدر در درگیری کشته شد. یاغی‌ها از کشتن دختر چشم‌پوشی کردند، اما چشمان او را درآوردند و ملانیا نابینا شد. ده سال بعد، ملانیا کنار خیابان نشسته بود که صدای پا و ناله‌ای شنید؛ صدایی که او را به وحشت انداخت. او فریاد زد: «کیستی؟ مواظب باش! من نابینا هستم.» آن صدا پاسخ داد: «می‌دانم نابینا هستی. من همان کسی هستم که پدرت را کشتم و تو را کور کردم. می‌خواستم از رهگذری سرقت کنم، اما او به من شلیک کرد. من دارم می‌میرم. التماس می‌کنم مرا ببخش!» زن نابینا از خشم به لرزه درآمد، اما خودش را کنترل کرد، مرد تبه‌کار را بخشید و او را تشویق به توبه کرد. وقتی آن مرد درگذشت، ملانیا کورمال‌کورمال بر چشمان او دست کشید و آنها را با ملایمت، مانند دختری که عاشق پدرش است، بست.
مادر بزرگ علی💝
بخشایش احتمالاً قوی‌ترین پادزهر خشم است
سارا
یکی از بزرگان گفته است: «هنگامی که از بخشایش سر باز می‌زنیم، پلی را می‌سوزانیم که یک روز برای عبور به آن نیاز داریم.» تسلیم شدن به احساسات منفی هیچگاه موجب تسکین شما نمی‌شود، بلکه این احساسات، بیش‌تر و بیش‌تر مطالبه می‌کنند تا هنگامی که نابودتان سازند. بنا بر این، احساسات منفی با کینه‌جویی و انتقام همراه هستند. هر چه بیش‌تر به دنبال آنها باشید، بیش‌تر به نفرت، خشم و خشونت می‌انجامند.
مادر بزرگ علی💝

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۰ صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۹۲۹
تعداد صفحات۱۶۰صفحه
نوع فایلePUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸۹۶۴۷۹۷۴۹۲۹