با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اقتصاد چگونه کار می‌کند

دانلود و خرید کتاب اقتصاد چگونه کار می‌کند

۳٫۷ از ۷ نظر
۳٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اقتصاد چگونه کار می‌کند  نوشته  راجر فارمر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب اقتصاد چگونه کار می‌کند

«اقتصاد چگونه کار می‌کند» نوشته راجر فارمر (-۱۹۵۵)، اقتصاددان آمریکایی و استاد اقتصاد کلان در دانشگاه کالیفرنیا UCLA است.

«اقتصاد چگونه کار می‌کند» توضیحی شمرده و موشکافانه در خصوص اقتصاد کلان با هدف کمک به خواننده عادی فراهم می‌کند که تخصصی در حوزه اقتصاد ندارد. این کتاب تفاوت میان دو رویکرد مهم اقتصاد کلان یعنی کلاسیک و کینزی را توضیح و نشان می‌دهد آنها چگونه بحث سیاست‌گذاری را که به دنبال بحران مالی جهانی اخیر داغ شد تحت تأثیر قرار دادند.

این کتاب برخی ایده‌های جدید را معرفی می‌کند و توضیح می‌دهد که چگونه به فراسوی اقتصاد کلاسیک و کینزی قدم می‌گذارد. نویسنده رویکردی تازه برای ممانعت از پیدایش بحران‌های مالی آتی ارائه و راه‌حل‌های سیاست‌گذاری عملی‌ای را بر اساس بنیادی کاملا علمی پیشنهاد می‌کند.

به منظور درک بهتر بحران مالی ۲۰۰۸، این کتاب کمک می‌کند تا بفهمیم هواخواهان اصلی دو رویکرد کلاسیک و کینزی اقتصاد کلان در خصوص بحران مالی چگونه می‌اندیشند و بینش‌های خود را چگونه مطرح می‌کنند. تاریخ قرن بیستم تاریخ مشاجره عقاید اقتصاددانان کلاسیک و کینزی است که تا به امروز نیز ادامه یافته است. به طور کلی می‌توان گفت دو حادثه دگرگون‌ساز اتفاق افتاده که هر یک از آنها منجر به انقلابی در اندیشه اقتصادی شده است: یکی رکود بزرگ دهه ۱۹۳۰ و دیگر رکود تورمی دهه ۱۹۷۰.

قبل از ۱۹۳۰، اغلب اقتصاددانان کلاسیک بودند. در فاصله ۱۹۳۰ تا ۱۹۷۰ اندیشه کینزی برکشید و از ۱۹۷۰ تا به امروز اندیشه کلاسیک با مجموعه جدیدی از ایده‌ها تحت عنوان «انقلاب انتظارات عقلایی» بر سر زبان‌ها بوده‌است. با بحران مالی ۲۰۰۸، ما وارد سومین نقطه عطفی شده‌ایم که نیازمند رویکردی جدید است. این کتاب با ترکیب بهترین ایده‌های انقلاب انتظارات عقلایی و مهمترین بینش‌های کینزی نشان می‌دهد که باید از این نقطه به کجا عزیمت کنیم.

یکی از اهداف دیگر این کتاب سیری روشنگرانه در تاریخ اندیشه اقتصادی از ۱۷۷۶ تا به امروز است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Hadi Najaf
۱۳۹۸/۰۱/۱۰

کتاب مهمی است، اما ترجمه خوبی ندارد. کتابی مثل "سوسیالیسم و سرمایه‌داری" که از همین انتشارات هست ترجمه روان‌تر دارد و از نظر محتوا هم به نظرم جایگزین مناسبی است.

فرشید
۱۳۹۵/۰۶/۲۲

عالیه ممنون

benyamin farahani
۱۴۰۰/۰۳/۲۸

ترجمه رضایت بخش نیست

amirreza
۱۳۹۶/۰۸/۲۰

نمونه کتاب از لحاظ منابع مشکل داره و لینک نمیشه کل کتاب اینجوریه؟

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
وحشتناک‌ترین واژگان زبان انگلیسی این نه واژه اند: من دولتی‌ام و اینجایم که به شما کمک کنم
منمشتعلعشقعلیمچکنم
کتاب «اقتصاد چگونه کار می‌کند» توضیحی شمرده و موشکافانه در خصوص اقتصاد کلان با هدف کمک به خواننده عادی فراهم می‌کند که تخصصی در حوزه اقتصاد ندارد.
مهدی
دولت اوباما در سال ۲۰۰۹ برخلاف دولت‌های ریگان و تاچر (۱۸)، به‌شدت تحت تأثیر عقاید جان مینارد کینز اقتصاددان بریتانیایی بود که کتاب مشهور نظریهٔ عمومی اشتغال، بهره و پول (۱۹) را در سال ۱۹۳۶ نوشت. کینز در این کتاب، دربارهٔ این که اقتصاد چگونه کار می‌کند نظریه‌ای کاملاً جدید ارائه کرد. او استدلال می‌کرد که رکود بزرگ به این علت اتفاق افتاد که بنگاه‌ها به میزان کافی برای کارخانه‌ها و ماشین‌آلات پول خرج نکردند و این کمبود سرمایه‌گذاری خصوصی باید با مخارج دولتی و از رهگذر استقراض جبران می‌شد. استدلال‌های کینز پاسخگوی این حقیقت بود که درحال‌حاضر دولت در ایالات متحده نزدیک به یک سوم از کل اقتصاد را به خود اختصاص داده است.
کاربر ۲۰۹۲۳۶۳

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۲ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۱۰۹-۶‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۲صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۶۹-۱۰۹-۶‬‬