با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شوخی های پزشکی

دانلود و خرید کتاب شوخی های پزشکی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شوخی های پزشکی  نوشته  محمدرضا  توکلی صابری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شوخی های پزشکی

کتاب شوخی های پزشکی اثر دکتر محمدرضا توکلی صابری پر است از مطالب و روایت‌های طنز و شوخی با شغل شریف پزشکی.

 درباره کتاب شوخی های پزشکی

شاید در باره كمتر حرفه‌ای به اندازه پزشکی این قدر شوخی، طنز، هـزل، تمـسخر، نیـشخند، هجو، و یا داستان‌های خنده‌دار وجود داشته باشد. دلیل آن هم این است كـه از بدو تولد تا هنگام مرگ، به هنگام بیماری و یا در هنگام سلامت از خدمات ایـن حرفه استفاده می‌كنیم. با این حال هرلحظه دعا مـی‌كنـیم كـه دچـار وضـعیتی نشویم كه بخواهیم از این خدمات استفاده كنیم.

اگر در حدود هفتصد سال و اندی پیش عبید زاكانی در مورد تعریف پزشـک و بیمارگفت: «بیمار یعنی تخته مشق حكیمـان، و طبیـب یعنـی پیـک اجـل.» هنوز هم تعریف و رابطه بین پزشک و بیمار به همین شكل در شوخی‌ها، طنزها، و كاریكاتورهای مختلف گفته و تصویر می‌شود.

این كتاب حاوی شوخی‌های پزشكی است كه از رادیو، تلویزیون، مطبوعات و كتاب‌های مختلفی اقتباس شده است كه فهرست آنها در پایان كتاب آمده است. نویسنده هنگام ترجمه این شوخی‌ها بسیاری از آنها را تغییـر اساسـی داد تـا بـا اساس زبان و فرهنگ ما تطابق داشته باشد، بنابراین اگر به اصل منابع این كتاب رجوع كردید و هیچ یک از این شوخی‌ها را در آنها نیافتید و یا به شكل دیگـری دیدید، زیاد تعجب نكنید.

بعضی از شوخی و كاریكاتورها اثر خود مولف است كه به راحتی متوجه آنهـا خواهید شد (چون بیشتر سبب انبساط خاطرتان خواهد شـد.) اگـر هـم متوجـه آنها نشدید می‌توانید با مولف تماس بگیرید تا آنها را برایتان مشخص كند.

شوخی‌ها همه بسیار ساده و قابل فهماند. شاید بعضی از شـوخی‌هـا بـه نظـر شما بسیار لوس و بی‌مزه و بعضی دیگر بسیار خنده‌آور باشند، ولی اگـر همـین شوخی‌ها را به كس دیگری بدهید تا بخواند و یا این كه آنها را در زمان دیگـر ی بخوانید مطمئنا نظرتان عوض خواهد شد. زیرا ظرفیت شوخی افراد مختلـف بـر اساس سن، تحصیل، موقعیت، شغل، و حتـی زمـان خـستگی و عـصبانیت، و یـا آرامش و شادمانی فرق می‌كند. بنابراین بسیاری از شوخی‌هایی كه ممكن اسـت به نظر شما بی مزه و لوس بیایند ممكن است در زمان دیگـری بـرای شـما و یـا برای دیگران خنده دار باشند.

با خواندن اين شوخي‌ها می‌توانيد با مشكلات، محدوديت‌هـا و كوشـش‌هـای بيماران و پزشكان برای فهميدن مشكلات طرف ديگر آشنا شـويد و درک كنيـد كه چه به عنوان بيمار و چه به عنوان پزشک هميشه حق با شما نيست و انتهای گوشی پزشكی چه در گوش شما باشد و يا چه بر قلب شما، باز نيازمند شـنيدن حرف طرف ديگر هستيد.

 خواندن کتاب شوخی‌های پزشکی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به طنز و شوخی به ویژه پزشکان گرامی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۶۵-۱۴۹-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۳۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۶۵-۱۴۹-۹