با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب تمرین اثر ست گودین

دانلود و خرید کتاب تمرین

با اشتراک گذاشتن ایده‌ای خلاقانه، هم زندگی خود و هم جهان را تغییر دهید

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تمرین  نوشته  ست گودین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تمرین

کتاب تمرین اثری از ست گودین درباره ایده‌های خلاقانه و چگونگی عملی کردن آنها است.

 درباره کتاب تمرین

 ست گودین در این کتاب به شما آموژش می‌دهد که چگونه با اشتراک گذاشتن ایده‌ای خلاقانه، هم زندگی خود و هم جهان، را تغییر دهید.

این اثر، کتابی است برای افرادی که می‌خواهند رهبری کنند، بنویسند یا آواز بخوانند؛ برای افرادی است که به دنبال آموزش، نوآوری و حل مسائل شگفت‌انگیز هستند؛ برای افرادی است که می‌خواهند به مسیری قدم بگذارند که روزی پس از طی آن، یک مشاور، نقاش یا رهبر شوند؛ برای افرادی است مثل من، مثل شما، مثل ما. مردمی که پیش از ما آمدند توانستند برخیزند، سخن بگویند و تفاوت ایجاد کنند؛ درحالی‌که سفر هرکس منحصربه‌فرد اوست، هرکسی از یک الگو پیروی می‌کند _ و هنگامی که شما آن الگو را بیابید، دیگر از آنِ خودتان خواهد بود.

ست گودین می‌گوید باید برای خلاق بودن شجاعت بیشتری داشته باشیم. نیروهایی که ما را از حرکت بازداشته‌اند؛ مدت‌هاست که به دست فراموشی سپرده شده‌اند، اما دیگر وقت آن است که آن‌ها را ببینیم و کار خود را آغاز کنیم.

اگر چشمان خود را بگشاییم و بخواهیم ببینیم، راه روشن است. می‌توانیم از همین جا تمرین را آغاز کنیم و مطمئن باشیم که دل به دریازدن در را به روی تغییری که به دنبال آن هستیم، باز خواهد کرد.

 با ست گودین و آموزه‌های او برای تبدیل شدن به فردی خلاق  همراه شوید.

 خواندن کتاب تمرین را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

همه کسانی که به دانبال داشتن و تجربه‌کردن زندگی خلاقانه هستند مخاطبان این کتاب‌اند.

 درباره ست گودین

ست گودین خود این راه را طی کرده است. او موفق شده است شرکت‌های بزرگی تأسیس کند، به میلیون‌ها نفر آموزش دهد و در فرهنگ خلاقیت ما اثری برجای گذارد. او نویسندهٔ ۱۹ کتاب پرفروش بین المللی از جمله این بازاریابی است، قبیله، گاو بنفش، لینچپین و شیب است که به بیش از ۳۵ زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده‌اند. او روزانه در وبلاگ خود، که یکی از محبوب‌ترین وبلاگ‌ها در جهان است، مطلب می‌نویسد. او همچنین بنیان‌گذار آلت‌ام. بی. اِی و کارگاه‌های آموزشی آکیمبو و نیز سمینارهای آنلاین است که زندگی هزاران نفر را متحول کرده. او دربارهٔ انقلاب فراصنعتی، شیوه انتشار ایده‌ها، بازاریابی، ترک کردن، رهبری و بیش از همه، تغییر می‌نویسد.

بخشی از کتاب تمرین

جهان به‌گونه‌ای توطئه می‌کند که ما را از حرف زدن باز دارد، اما بی‌اجازهٔ ما نمی‌تواند چنین کاری انجام دهد.

سیستم صنعتیِ غالب، این عمل را نادرست نشان می‌دهد و وانمود می‌کند که خودداری از سخن گفتن به استعداد و دلربایی مربوط است. سیستم ترجیح می‌دهد شما بی‌سروصدا بایستید و به‌طور غیرمستقیم می‌گوید: «لطفاً برای یک نظام مقام-محورِ بی‌کفایتی، انطباق و تشویق ثبت‌نام کنید.»

ما به سروصدای بیشتر، تنوع آواییِ بیشتر یا طنین فریاد بلندتری احتیاج نداریم. اطراف ما پر است از سروصداهای مختلف، اما غالباً صحبت‌های بیهودهٔ افرادی است که از دید ساده پنهان می‌شوند یا هیاهوی خودخواهانهٔ شخص دیگری که چیزی از شما می‌خواهد. دنیای ما ید طولایی در قیل‌وقال‌های بیهوده و دست کوتاهی در ارتباطات معنی‌دار و رهبری مثبت دارد.

سهم شما، همان سهمی که می‌خواهید در دنیا انجام دهید، همانی که برای خلق و محقق کردن آن متولد شده‌اید - همان چیزی است که منتظر آن هستیم، همان چیزی است که به آن نیاز داریم.

۳۶. چشم‌انداز بلندنظرانه

فروش می‌تواند خودخواهانه به نظر برسد. ما نمی‌خواهیم به مردم فشار بیاوریم. بنابراین طبیعی است که از کنترل کسی بترسیم. در اینجا آزمونی آسان برای کنترل مردم داریم: اگر مردمی که با آن‌ها تعامل دارید، چیزی را که شما می‌دانید، بدانند، آیا از اینکه کاری را که شما از آن‌ها خواسته‌اید و آن‌ها انجام داده‌اند خوشحال خواهند شد؟

هنرمندان فرصت دارند تا با ساختن چیزهای بهتر، اوضاع را بهتر کنند. آن‌ها با همکاری کردن با کسانی که در خدمتشان هستند، با روشن کردن چراغ‌ها و باز کردن درها، به ما کمک می‌کنند تا هم به طبیعت برترمان و هم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم.

صنعتگران به دنبال آن هستند تا چیزی را بسازند که مورد تقاضاست و این کار را هرچه سریع‌تر و ارزان‌تر انجام دهند، اما افرادی که ندای درون خود را شنیده‌اند می‌توانند به ما کمک کنند تا زندگی را فراتر از عرضه و تقاضا ببینیم.

شما یک آشپز دم‌دستی نیستید. شما اینجا هستید تا ما را رهبری کنید.

۳۷. وقتی خودتان هستید چگونه به نظر می‌رسید؟

یک راه برای اجتناب از انتقاد (و برای عدم اعتماد به صدای درونمان) این است که مانند یک نفرِ دیگر به نظر برسیم. هنگامی‌که ما نقطه‌نظرات و حرف‌های دیگران را تقلید می‌کنیم، یا وقتی سخت تلاش می‌کنیم که آنچه را دیگران گفته‌اند منعکس کنیم، در حقیقت خودمان را پنهان می‌کنیم و ما این کار را با حمایت سیستم انجام می‌دهیم، سیستمی که ترجیح می‌دهد ما عوام باشیم، یک کارگر ساده در کارخانه که به‌سادگی قابل تعویض است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷۷)
یک عمر شست‌وشوی مغزی به ما آموخته است که کار مفید کاری است که نتایج قابل اندازه‌گیری داشته باشد، شکست برابر است با نابودی و باید مطمئن باشیم دستورالعملی که می‌خواهیم از آن پیروی کنیم، قبلاً به اثبات رسیده است.
استادی
ما رؤیاهای خود را دفن می‌کنیم. ما به دیگران اجازه می‌دهیم در ذهن ما زندگی و مدام به ما یادآوری کنند که چیزی نیستیم جز بدلکارانی که هرگز نمی‌توانیم امیدی به خلق یک اثر نو و اصیل داشته باشیم.
استادی
خلاق بودن یک انتخاب است و خوشبختانه واگیر دارد.
استادی
نابغه کسی است که خودش را بیشتر از همه دوست دارد. راهب تلونیوس
استادی
تمرین و ممارست بهتر از هر راه دیگری شما را به جایی که می‌خواهید بروید، می‌رساند
استادی
باگاواد-گیتا می‌گوید: «بهتر است راه خود را پی بگیرید، هرچند ناقص، تا اینکه کاملاً دنباله‌روی شخص دیگری باشید.»
استادی
ممکن است در خانواده‌ای با انتظارات کم بزرگ شده باشید و برای همیشه همان استانداردها را بپذیرید. داستانی که برای خود تعریف می‌کنیم منجر به اعمالی می‌شود که انجام می‌دهیم.
استادی
ذهنیت تنگدستی، به‌سادگی، تنگدستی بیشتری می‌زاید؛ چراکه شما خودتان را از دایرهٔ افرادی که می‌توانند شما را تشویق و برای تولید بیشتر به چالش دعوت کنند، محروم می‌کنید
استادی
شما فقط در حال گذرید. بهترین کاری را که می‌توانید انجام دهید. شاید حتی کافی باشد فقط کار خودتان را انجام دهید.
استادی
ما زمانی می‌توانیم در جهان تغییر ایجاد کنیم که در پی ایجاد تغییر باشیم. نه به این دلیل که آسان است، بلکه به این دلیل که مهم است.
استادی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۸-۴۷۵-۸
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۵/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۱۸-۴۷۵-۸