پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو

دانلود و خرید پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو

خرد و حکمت زندگی ۶

۳٫۶ از ۶۷ نظر
۳٫۶ از ۶۷ نظر

برای خرید و دانلود   پیاده‌روی؛ و سکوت، در زمانه‌ی هیاهو  نوشته  ارلینگ کاگه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

نظرات کاربران

Amin D
از آن دسته کتابهایی که نویسنده حس خوبی از خودش و تجربه زیسته اش دارد و فکر میکند به همین سادگی میتواند دیگران را نسبت به فلسفه و سوالات اساسی زندگی شان بر مبنای تجربیات یک فرد دیگر متقاعد کند. نتیجه میشود متنی سرشار از تبختر و البته سواستفاده از فلاسفه مهم میگویم سواستفاده چون در این کتاب و کتب مشابه بسیار دیده ام نقلهایی از این دست. مثلا از هایدگر میگوید "هر فرد آدم دیگری است. هیچ کس خودش نیست". دقیقا هم معنایی مدنظرش است که ساده ترین معنا را به ذهن می آورد. تفاسیر خود نویسنده از هایدگر هم البته این چنین اند. مثلا مینویسد "هایدگر میان زندگی کردن و گذران زندگی تمایز قائل میشود و بر این باور است که آدمها باید به خودشان سختی دهند تا به آزادی برسند" انگار از هایدگر مرتاضی بسازیم تا به هدفمان برسیم مترجم هم به نظرم می توانست بهتر عمل کند. با توجه به اینکه با متن دشواری مواجه نیستیم. مثلا نوارهای اسکی! یا وقتی نقل قولی از مولانا آورده شده بجای اینکه ترجمه تحت اللفظی نچسبی تحویل دهد "حالا باید خاموش شوم و بگذارم خاموشی راست را از دروغ سوا کند" میتوانست دنبال متن اصلی از مولانا بگردد تنها حس خوشایندی که از کتاب به من دست داد، و به نظرم ناشی از تجربه های زیسته مشابه با نویسنده کتاب است، توجه بیشتر به لحظات سکوت و البته پیاده روی های فردی است. چیزی که نویسنده به ارزش آن پی برده و سعی می کند با هزاران ترفند و مثال باربط و بی ربط توجه خواننده را به آن جلب کند
Yamad
دوستان من واقعا برام سوال شده که آیا نمیشه بگیم که هرکدام از این نظرات در دنیای همون فرد درست هست؟ یعنی مناسبی بودن نظرات رو در نظر بگیریم؟
Amin D
آقای رضایی عزیز متاسفم برای این ذهن قضاوت گر شما
shahpour rezaei
متاسفانه شما مطلب و بن مایه ی کتاب رو گم کردید و آنرا با فلسفه خِلط کردین. که این هم ناشی از ذهن منطقی شماست و مطلق گرایی ذهنی. حداقل اگر شما لذت سکوت و پیاده روی آگاهانه را درک می کردید تا این حد نظرتون رو به همه ی کتاب های ایشون تحمیل نمی کردین. در کنار کار و هیاهوی بی سرانجام زندگی سکوت رو تجربه کنید تا منظور نویسنده و افرادی که سکوت را تجربه کردند درک کنید و بی جهت دیگران رو از یک مسیر ناب و سلامت رسان( که نویسنده این کتاب با تمام وجود آنرا درک کرده )، منحرف نسازید. این تجربه مربوط به الان نیست مربوط به کل هستی و جهان هستی ست.
روزبه
نظر من نخست معطوف به ترجمه کتاب است و با توجه به دسترسی به متن اصلی و مقایسه با بخش‌هایی از آن باید گفت ترجمه‌ای وفادار و دقیق ارائه شده است. در مورد محتوا نیز همه کتاب برای من جذابیت یکسانی نداشت: برخی از قسمت‌ها خواندنی و قابل‌درک بود و در مقابل قسمت‌هایی دیگر ساختاری گسیخته و گنگ داشت.
faezeh
درود بر دوستان کتاب خوان،این کتاب رو به پیشنهاد دکتر شکوری خوندم و با توجه به اینکه ایشون بخش های جذاب کتاب رو عنوان کردند انتظار بیشتری از کتاب برام ایجاد شد ولی در مجموع کتاب خوبیست. توصیه می کنم عزیزان کتاب خوان کتاب هنر زندگی( ویپاسانا) رو هم مطالعه کنند .دوره مراقبه ویپاسانا که در کشورهای مختلف جهان برگزار میشه و تا سال 91 در کشور خودمون هم برگزار میشد بی نظیرترین تجربه ایست که هر شخص می تونه داشته باشه. در ده روز مراقبه به سکوتی عمیق و کنکاش درونی می پردازیم و به صورت ملموس با سر و صداهای ذهن و سکوت درونی آشنا میشیم.
هانی
ویپاسانا یه فرقه س، بخاطر همین توی ایران جمعش کردن
Mah7dis
کتاب کتابی معمولی است.تجربه ی زیسته ادمی روی این کره ی خاکی که به این باور رسیده که سکوت و پیاده روی چه تاثیری میتواند بر ما داشته باشد و هیچ گاه فراتر از این نمیرود.به شخصه نسخه کاغذی کتاب را خریدم و توقعم به هیچ عنوان براورده نشد.نمیگویم خواندنی نیست ولی تنها ارزش صبر به جهت قرارگیری در طاقچه بینهایت را دارد و لاغیر! نمیگویم از خواندنش هیچ لذتی نبردم چراکه مباحث مطرح شده برای شخص خودم دغدغه اند ولی به وضؤح کافی نبود.کتابی دم دستی است. و به عنوان کسی که دوره ویپاسانا را هم گذرانده و سکوت حقیقی را تجربه کرده دریافت چندانی از کتاب نداشتم. اهمیت و ارزش پیاده روی را هم در شوپنهاور خواندن به کراّت میشود دریافت کرد. می ماند تبلیغی که روی کتاب صورت گرفته و شاید جذابیت های ظاهری آن به طور کل به این نتیجه رسیده ام که شتابزده کتاب های جدید بازار نشر را حتی به واسطه معرفی در برنامه فاخری مثل کتاب باز خریداری نکنم. باید به کتاب ها فرصت داد تا خود را تثبیت کنند چراکه بیشمارند کتاب هایی که برعکس این یکی باید خرید و خواند!
montazer2020
نکات ارزشمندی را در خصوص کتاب مطرح کردید. تازه این نکات جدای بحث ترجمه های مختلف از یک کتاب است که قابل بحث جدی است.
کاربر ۱۵۲۴۳۰۵
🍂 خیلی زیباست شما رو میبره به مرز هستی واقعی خودتون در سکوت فقط می تونید خودتون و خدا رو پیدا کنید در سکوت فقط می تونید آرامش واقعی و زندگی رو لمس و تجربه کنید ﻣﻮﺭﭼﮕﺎﻥ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند، ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺩﺍﻧﻪ ﺟﻤﻊ می کنند ﺯﻧﺒﻮﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند، ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺧﺎﻧﻪ می سازند ﭘﺮﺳﺘﻮﻫﺎ ﺑﺎ ﻫﻢ ﺣﺮﻑ نمی زنند، ﺍﻣﺎ ﺩﺳﺘﻪ ﺟﻤﻌﯽ ﺑﻪ ﺳﻔﺮ می روند ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺑﺎ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺧﻮﺏ حرف می زنند... ﺗﻨﻬﺎ ﺁﺫﻭﻗﻪ ﺟﻤﻊ می کنند. ﺗﻨﻬﺎ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻨﺎ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺗﻨﻬﺎ ﺳﻔﺮ می کنند. براستی ﮐﻪ ﺁﺩﻣﯽ ﺗﻨﻬﺎﺗﺮﯾﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﺍﺳﺖ...🍂
Smnhgh
خوب بود، ولی برای کسی که این مدل سکوت درونی و‌پیاده روی ... تجربه کرده حرف جدید نداره بیشتر تکرار مکررات هست. به نظرم، از دید کسی که اولین بار با این نوع نگاه به سکوت آشنا میشه باید سنجید کتاب رو. و در کل با یه چیزی مشکل داشتم که در مورد سکوت و پیاده روی جوری حرف میزد که انگار در نهایت همیشه یه راه حلی برای هر مشکلی تو آستینش داره، این جور نسخه دادنای کلیو‌ نمیپسندم و فک کنم بیشتر از همه این باعث شد امتیاز کم بهش بدم. اما ترجمه خوبی داشت.
🍂پاییزه🍂
کتاب حاصل پیاده روی و سکوت نویسنده و مطالعاتش در این زمینه می باشد.ترجمه روان دارد و مطالبش می‌تونه به اطلاعات عمومی خواننده هم اضافه کند.
atash
انگار خودِدیگر نوشته و من میخوانمش....عالی بود
negar
یک کتاب خوب جذاب، بی نظیر، به هر کسی نخونده پیشنهاد میکنم بخونین و لذت ببرین و از نخوندش پشیمون میشید واقعا
R.A
عالی است
سعید طاهری
عالی یک نظر گنگ و کلی هست!بهتره در صورتی که چیزی یاد گرفتیم یه نکته ای درباره اون کتاب بگیم.
صفحه قبل۱۲۳صفحه بعد