فانوس دریایی

دانلود و خرید فانوس دریایی

۳٫۷ از ۳۲ نظر
۳٫۷ از ۳۲ نظر

برای خرید و دانلود   فانوس دریایی  نوشته  الیسون مور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

Dentist
کتاب درمورد زندگی مردیه که در دوران کودکی، مادرش اون و پدرش رو ترک میکنه و سال ها بعد مرد با زنی ازدواج میکنه که احساس میکنه شبیه به مادرشه و انتظار داره همسرش جای خالی مادرش رو واسش پر کنه.. مردی که ناتوان از برقراری ارتباطه و توسط ادم های مختلف پس زده میشه و همسرش هم اونو ترک میکنه. شیوه ی روایت کتاب واقعا زیبا و جذابه. زمان و مکان روایت به طور مداوم جا به جا میشه و گذشته و آینده بطور هنرمندانه ای در هم آمیخته میشن.. از لحاظ روانشناختی هم کاملا قابل تامله.. ولی بنظرم خط داستانی کتاب پیچیدگی های لازم رو نداشت و میتونست روند خیلی جذاب تری داشته باشه.. در کل اگه بخوام خیلی کوتاه تعریفش کنم باید بگم روایت زندگی ادم های تنها..
پوریا
یکی از بدترین کتاب هایی که تا حالا خونده ام.اصلا چیزی وجود نداره که بخوام بگم بد بود کتاب حتی پوچ هم نیست که بگیم زندگی شخصیت هاش رو به این شکل میبینه و تعریف میکنه.کتاب هیچه هیچ
Poria
فانوس دریایی روایتی است مدرن، داستانی چندلایه، چند شخصیتی، با خط داستانی همراه با فلش بک‌های تودرتو، اگر به ادبیات مدرن علاقه‌ای ندارید ممکن است داستان برای شما گیج‌کننده باشد، اما اگر مشتاق باشید داستان حتماً جذاب و گیرا می‌شود. ارجاعات شخصیت‌ها و پیوستگی و ارتباط‌های غیرمستقیم تودرتوی آنها بسیار جالب است و نشان از پیچیدگی فکر نویسنده دارد. موضوعی که در کتاب شاخص است جدا از ارتباط غیرمستقیم شخصیت‌ها، توصیفات ملموس از فضا و مناظر است که با ترجمه دقیق و مناسب و از همه مهم‌تر روان ِ مترجم، نه‌تنها زیبا و جذاب شده است بلکه خواندن آن روان و ساده نیز هست. با تشکر از مترجم و ناشر کتاب و با امید چاپ و ترجمه خوب و دقیق هرچه بیشتر ادبیات معاصر دنیا.
tara_11
عالی بود همین الان تموم شد خیلی خوب یه پیچیدگی ملایم داشت
razi
بالاخره بعد از سه هفته تموم کردم فانوس دریایی رو.. چیزهایی که خیلی در کتاب دوست داشتم: اسم زیبای هر فصل بود که به خوبی معرف حال و هوا،بو و فضای خاص اون فصل کتاب می شد. نحوه ی پیشبرد فصل ها نکته ی دومی بود که توجهم رو جلب کرد. این که هر فصل به شکی قطعه ای از زمان در حال و گذشته – کودکی و جوانی- از دواج و دوره ی بعد از جدایی در سیالان هست. و روایت های موازی دو شخصیت که یکی از اون ها از فوث بود و دیگری هم استر نحوه ی خوب روایت رو نشون می داد. و اینکه ابتدا و انتهای داستان به خوبی به همدیگه وصل می شه خیلی حیرت انگیز بود. این پیچیدگی که چطور صحنه ی ابتدایی داستان که در کتاب می خونیم در صحنه ی انتهایی از نظرگاه دیگه ای روایت می شه جالب بود واقعا. اما چیزهایی که در داستان دوست نداشتم با به عبارتی از نظر من ضعف داستان محسوب می شد. با اینکه داستان فضاسازی بسیار دقیق و جزیی داشت و در هر فصل حتی بو و حال و هوای خاص داستان رو می شد حس کرد اما گره خاصی در داستان نبود. یعنی مشکل گره افکنی و گره گشایی رو داشتم با داستان. اینکه در داستان غرق می شی از اون جهت که در خاطرات فوث یا استر روان شدی. البته چون داستان پست مدرن محسوب می شد صرفا با پبرنگ پیش می رفت.
0
tara_11
امروز این کتاب رو دوباره خوندم و جا داره دوباره بگم که عالی بود
The book thief
امروز خریدمش، طرح جلد جالبی داشت. چقدر خوبه نویسنده برای ایرانیان مقدمه نوشته. ترجمه روانی داشت تا صفحه ۴۵ که خواندم. نام گذاری فصل ها خیلی جالبه و کلا داستان عجیبی داره. اگر اهل ادبیات مدرن هستید توصیه میکنم. طاقچه جان ممنون که تخفیف میدی لطفا همه کتاب ها را تخفیف بده.
افسانه
افتضاح! یک ترجمه خیلی خیلی بد
Bookworm
از نظر من به عنوان یک خواننده‌ی حرفه‌ای داشتن مقدمه برای نسخه فارسی کتاب اتفاقی بسیار پسندیده و نوظهور است. امیدوارم کتاب هم با ارزش باشد. پس از مطالعه نظرم را به اشتراک خواهم گذاشت. راهتون پر رهرو
حافظ
خیلی ضعیف من که دوست نداشتم
صفحه قبل۱۲صفحه بعد