کلیدر؛ جلد اول و دوم

دانلود و خرید کلیدر؛ جلد اول و دوم

۴٫۴ از ۳۱۲ نظر
۴٫۴ از ۳۱۲ نظر

برای خرید و دانلود   کلیدر؛ جلد اول و دوم  نوشته  محمود دولت‌آبادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

نظرات کاربران

parham
با سلام کتاب در مجموع کتاب خوبی است فقط انتظار میرود جلدهای دیگر کتاب نیز رایگان پخش شود تا همه از این کتاب بهره لازمه را ببریم. یا حداقل با هزینه اندک.
رز سپید
تا صفحه 438 خوندم به امید اینکه برسم به بخشهایی که دوستان در نظراتشون نوشتن یعنی مبارزات گل محمد با ظلم و ... اما تا اینجا که خبری نیست. یعنی تا اینجا هنوز در حال مقدمات معرفی شخصیت هاست و هنوز به اصل ماجرا نرسیده. درک نمیکنم چطور تعدادی از دوستان، این کتاب رو در کنار« آتش بدون دود» قرار میدن.به نظرم اصلا قابل مقایسه نیستن. در« آتش بدون دود»، در همان صفحات اولیه با شخصیت آشنا و با او همراه میشی و اصل ماجرا جذابیتی داره که با وجود حذف مداوم قهرمان ها احساس خلأ نمیکنی و با افزودن قهرمانهای جدید، احساس بیگانگی نمیکنی و دوست داری ادامه بدی. ولی اینجا بعد از 400 صفحه هنوز نمیدونی که اصلا چرا داری ماجرای مارال رو دنبال میکنی. نه اینکه هیچ اتفاقی نیفتاده باشه اما اینها حاشیه ست و خواننده همچنان منتظر اصل ماجراست. در ضمن نگاه جناب دولت آبادی به زن زیادی مردانه ست و حتی توصیف احساسات و ذهنیات شخصیت های زن غلط و بیشتر شامل تصوراتی است که مردان درباره ی زنان دارن و نه آنچه که در ذهن زنان میگذره. نویسنده اگر کمتر به توصیف احساسات زنانه میپرداخت موفق تر بود چون شناخت چندانی از نوع تفکرات زنان نداره. بهتر بود یک مرد رو به عنوان نقش محوری انتخاب میکرد تا به عنوان یک مرد راحتتر و واقعیتر بتونه توصیفش کنه.البته نظرات نشون میده که گل محمد قراره در آینده شخصیت اصلی باشه ولی تا حالا« بعد از 400 صفحه» که فقط گاهی از اون گوشه کنارها یه سرکی میکشه و این -البته اگر واقعاً قراره گل محمد محور داستان باشه - یعنی آب بستن به داستان. در ضمن بدون فحش دادن هم میشه داستان نوشت و اگر قلم گیرا باشه نیازی به تزیین داستان با فحش یا استفاده ی ابزاری از تن و بدن شخصیت ها برای جذاب کردنش نیست. این هم یکی از تفاوت های قلم جناب دولت آبادی و جناب ابراهیمی هست. قلم جناب ابراهیمی بسیار پخته تره و نیازی به تزئینات اضافه نداره. ازکتابی با این شهرت انتظار ایرادات نگارشی نداشتم!
پیرو رهبر
عزیز تا پایان این دو جلد به جنگ نمی رسی
خانم کتابخوار
اگر جنگ و صلح رو خونده باشید می بینید اونجا هم از تن و بدن استفاده ی ابزاری‌ شده من هم از فحش خوشم نمیاد اما در کل کلیدر ارزش خوندن داره از نادر ابراهیمی یک عاشقانه ی آرام رو خوندم قشنگ بود
خانم کتابخوار
برای من از جلد چهارم به بعد جذاب شد آخرای جلد پنجم رو هم دوست داشتم
A.R G
خواندن این کتاب اطلاعات تاریخی و جامعه شناسی بسیار مفیدی را به علاقه مندان ارائه میدهد
کاربر ۲۴۱۲۴۹۴
دوست داشتی 👌
Hamidreza Ashrafian
عالی
مریم نون
نویسنده انقدر تجربه های حسی عاطفی و روانی تک تک شخصیت ها رو خوب نوشته که انگار تک تک اونها رو زندگی کرده . جلد اول و دوم رو خوندم معرکه بود . فقط ایکاش معنی کلمه های قدیمی و سخت که اصلا به گوش آشنا نبودن رو در آخر کتاب یا پانوشت مینوشتن.
خانم کتابخوار
معنی لغات سخت تمام جلدها در آخر جلد ده هست
خانم کتابخوار
حجم زیاد کتاب باعث می شه هر کسی به خوندنش رغبت نکنه اما به نظرم ارزش خوندن داره. شخصیت ها رو مثل آدم های واقعی می دیدم که هم خوبی داشتن هم بدی حالا بعضی ها خوبی هاشون پررنگ تره و بعضی ها بدی هاشون. یه سری جملات کتاب رو خیلی دوست داشتم. در کل خوب بود.
AS4438
ممنون از طاقچه عزیز که این شاهکاربزرگ را به رایگان دراختیار قرار داد، بقدری جذاب وگیرا وروان است که حس خوشایندوغریبی ایجادمیکند، باتمام وجود میتوان نوشته ها را حس کرد و لذت برد، ایکاش معنی بعضی کلمات محلی را درمتن کنجانده بودند، مجددا" ازطاقچه تشکر میکنم وتقاضا میکنم حتما" و با حوصله بخوانید، بی صبرانه منتظر جلدهای بعد هستم. کتاب از سنن و سختی هائی که اقوام چادرنشین و عذابهای زمان ارباب ورعیتی سخن دارد، حتما" بخوانید.
🌹بانو🌹
اصلا هم رایگان نیست
nasim.99
فوق العاده بود. چشم وا می کنی می بینی با آدم های داستان همراه شدی و انگاری یه مدت باهاشون زندگی می کنی. عالی!
pariya
کتاب خوبی هستش من کتاب های این سبکی دوست دارم و به نظرم کتاب خیلی خوبی هستش
صفحه قبل۱۲...۱۲صفحه بعد