با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معنای زندگی‌ ام

دانلود و خرید کتاب صوتی معنای زندگی‌ ام

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی معنای زندگی‌ ام  نوشته  رومن  گاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی معنای زندگی‌ ام

کتاب صوتی معنای زندگی‌ ام اثری از رومن گاری با ترجمه محمدرضا محسنی و صدای اطهر کلانتری است. این اثر که برگرفته از مصاحبه او پیش از مرگش است، از زندگی پر فراز و نشیبی می‌گوید که این نویسنده بزرگ ادبیات فرانسه، در زندگی خود، پشت سر گذاشته است. 

درباره کتاب صوتی معنای زندگی‌ ام

معنای زندگی ام، کتابی است که در آن می‌توانید همه چیز زندگی رومن گاری را ببینید. او که خاطرات زندگی‌اش را در کتاب میعاد در سپیده دم، منتشر کرده است، در این کتاب، نگاهی به بخش‌هایی از زندگی‌اش داشته است و وقایع و ماجراهایی را نوشته است که در نقاط مختلف دنیا، در زمان‌های مختلف تجربه کرده است. 

چند ماه پیش از اینکه او، با شلیک یک گلوله به زندگی خود، پایان بدهد، مصاحبه‌ای انجام داد و در آن از زندگی‌اش گفت. ویراستار او، روژه گرونیه، این مصاحبه را که حالا به کتاب تبدیل شده است، واپسین فصل زندگی رومن گاری می‌داند. 

گاری، با یک تک گویی شیرین، زندگی‌اش را بیان می‌کند. زندگی‌ که هم خوشی و زیبایی را دارد و هم سختی‌های مخصوص به خودش را. خاطراتی از روزهایی که همراه با مادرش به نیس فرانسه مهاجرت کردند. اولین شغل‌هایی که مادرش پیدا کرده بود تا خرج زندگی‌شان را بدهد و خودش که مرتب با نمره‌های عالی از درس فرانسوی، باعث میشد تا مادرش به او عمیقا افتخار کند و خوشحال باشد...

در کتاب از روزهای کودکی‌اش می‌گوید که با رنج و سختی سپری شد. از جوانی و بلندپروازی‌هایش، از زمانی که با همراهی ژنرال دوگل در جنگ شرکت کرد. از روزهایی که با نوشتن به شهرت رسیده بود و زمانی که مادرش را از دست داد؛ زنی که بسیار دوست می‌داشت و عمیقا به او عشق می‌ورزید. شغل‌هایی که تجربه کرد، ازدواجش و ...

کتاب صوتی معنای زندگی‌ ام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

معنای زندگی‌ ام را به تمام کسانی پیشنهاد می‌کنیم که دوست دارند از فراز و فرودهای زندگی رومن گاری، بیشتر بدانند و همراه با او، غرق در ماجراهای زندگی‌اش شوند. 

درباره رومن گاری 

رومن گاری با نام اصلی رومن کاتسِف در تاریخ ۸ مه ۱۹۱۴ در روسیه در خانواده‌ای یهودی متولد شد. ۱۱ ساله بود که پدرش، او و مادرش را ترک کرد. چند سال بعد از ان واقعه به همراه مادرش به فرانسه مهاجرت کردند. 

او در طول زندگی‌اش ۲۱ رمان با نام حقیقی، یک رمان با نام مستعار فوسکو سینی بالدی و چهار رمان با نام مستعار امیل آژار نوشت و بدین ترتیب توانست به تنها نویسنده‌ای بدل شود که دو بار  جایزه ادبی گنکور را از آن خود کرده است؛  پسرعمویش پائول پالویچ، کسی بود که به جای او، این جایزه را دریافت کرد. علاوه بر این، با نوشتن نخستین رمانش، «تحصیلات اروپایی»، جایزه منتقدان فرانسه را دریافت کرد.

او سرگذشت سه دهه نخست زندگی‌اش را در کتاب «وعده سپیده‌دم» نوشته‌ است. او در فرانسه در رشته حقوق و همچنین خلبانی در نیروی هوایی فرانسه تحصیل کرد. در جنگ جهانی دوم و بعد از اشغال فرانسه، به انگلستان گریخت و تحت رهبری شارل دوگل به «نیروهای آزاد فرانسه» پیوست و در اروپا و آفریقای شمالی جنگید. پس از جنگ نیز با مدرک حقوق دانشگاه پاریس و دیپلم زبان‌های اسلاو، به عنوان دیپلمات در شهرهای مختلف کار کرد.

زندگی در پیش‌رو، لیدی ال، خداحافظ گاری کوپر و میعاد در سپیده‌دم از مشهورترین نوشته‌های رومن گاری است. او همسرش را در ۱۹۷۹ از دست داد و در ۲ دسامبر ۱۹۸۰ با شلیک گلوله به زندگی خودش پایان داد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۲ ساعت و ۱۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۷٫۴ مگابایت
زمان۰۲ ساعت و ۱۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۷٫۴ مگابایت