با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۱۹۸۴

دانلود و خرید کتاب صوتی ۱۹۸۴

۴٫۴ از ۷ نظر
۴٫۴ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ۱۹۸۴  نوشته  جورج اورول  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ۱۹۸۴

کتاب صوتی ۱۹۸۴ اثر بی‌نظیر و ماندگار جورج اورول است که درباره جامعه‌ای تحت سلطه حکومت کمونیست است. این کتاب به بیش از ۶۵ زبان مختلف ترجمه شده است. این اثر را با ترجمه حمیدرضا بلوچ و صدای زیبای علی عمرانی، می‌شنوید. 

اورول با نوشتن این داستان در تلاش بود تا به جامعه غرب، درباره حکومت کمونیستی هشدار دهد و به همین دلیل هم تا مدت‌های زیادی اجازه انتشار پیدا نکرد.

درباره کتاب صوتی ۱۹۸۴

داستان در سال ۱۹۸۴ و در شهر لندن رخ می‌دهد، اما نویسنده آن را ۳۵ سال قبل، در سال ۱۹۴۹ نوشته است، درست زمانی که جنگ جهانی دوم به تازگی تمام شده بود و جهان خطر تسلیم‌شدن در مقابل حکومتی ظالم و دیکتاتوری را به خوبی احساس می‌کرد. او که با این داستان در تلاش بود به غرب هشداری بدهد و شرایط جامعه کمونیست را تشریح کند، تا مدت‌ها اجازه انتشار نداشت. 

وینستون اسمیت کارمند سازمانی در حکومتی تک حزبی و توتالیتر در شهر لندن است. حکومتی که شعارش برادری و برابری است اما هیچ شباهتی به شعارش ندارد. ذات حکومت به شدت طبقاتی است. زندگی همه مردم تحت نظر است و هر حرکتی از جانب مردم کنترل می‌شود. هیچ کسی نمی‌تواند حتی برای یک لحظه احساس تنهایی کند و حقیقتا تنها باشد. مردم از حقوق عادی خود، مثل حق عاشق شدن، ازدواج کردن مگر برای تولید مثل، حق تفکر و مطالعه ندارند. فقط می‌توانند چیزی را بگویند که حزب می‌گوید. فقط می‌توانند در جمع‌های دوستانه‌ای شرکت کنند که در آن‌ها از حکومت سخن برود.

فردی که در راس حکومت است، همه جا حضور دارد. عکس‌هایش همه جا هست و مردم طوری او را می‌پرستند که گویی خداست. اما هیچکسی تا به حال او را ندیده است. وزارت‌خانه‌ها هرکدام کاری را انجام می‌دهند که ربطی به نامشان ندارد و مردم حتی به خاطر داشتن عواطف و احساسات انسانی، مجرم شناخته می‌شوند...

بعد از اینکه نویسنده فضای خفقان آور، وحشتزا و منزجر کننده را تشریح کرد،به سراغ وینستون اسمیت ۳۶ ساله می‌رود. مردی که مخفیانه برای خودش یک دفترچه یادداشت دارد، افکار آزادی‌خواهانه‌اش را یادداشت می‌کند و دست به کارهای ممنوعه و شجاعانه می‌زند: عاشق می‌شود، فکر می‌کند. قرارهای پنهانی می‌گذارد و مبارزه می‌کند...

کتاب صوتی ۱۹۸۴ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی ۱۹۸۴ را به تمام دوست‌داران داستان‌های خارجی و آثار بزرگ جهان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره جورج اورول

اریک آرتور بلر که نامِ مستعار جُورج اوروِل را برای خود برگزیده بود، ۲۵ ژوئن سال ۱۹۰۳، در شهر موتیهاری، بهار (استان هند) در راج بریتانیا به دنیا آمد. او داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقدِ ادبی و شاعر مشهور قرن بیستم است که زمانی که یک ساله بود، همراه با مادر و خواهر بزرگترش به انگلستان رفت.

زندگی در محیطی طبقاتی در هند و انگلیس باعث شد تا نگاه و توجه او به فقر جلب شود؛ موضوعی که مهم‌ترین عنصرِ رمان‌ها و نوشتارهای جورج اورول را تشکیل می‌دهد. در جوانی برای کسب تجربه مدتی را در بین فقرا، بی‌خانمانان و کارگرانِ فصلی لندن و پاریس گذراند و بعضی مواقع در ظرفشوییِ یک هتل کار می‌کرد. در این زمان شروع به نوشتن تجربیات خود کرد که به نخستین کتابش آس و پاس‌ها در پاریس و لندن منجر شد. پس از انتشار این کتاب، به رمان‌نویسی پرداخت و دو رمان نخستش نیز بر اساس همین تجربیاتش در برمه (روزهای برمه) و انگلیس (دختر کشیش) شکل گرفت.

«هوای تازه» آخرین رمان او پیش از آغاز جنگ جهانی دوم است. در سال‌های نخستین جنگ به روزنامه‌نگاری و نقد کتاب پرداخت، ولی در سال ۱۹۴۳ پس از مرگ مادرش کار بر روی رمانی که تا امروز به آن مشهور است یعنی قلعه حیوانات را آغاز کرد.

اورول را بیشتر برای دو کتاب سرشناس و پرفروشش قلعه حیوانات و رمان «۱۹۸۴» می‌شناسند؛ دو کتابی که بر روی هم بیش از هر دو کتابِ دیگری از یک نویسنده قرن بیستمی، فروش داشته‌اند.

هفت ماه پس از چاپ کتاب ۱۹۸۴، اورول در بیستم ژانویه ۱۹۵۰ درگذشت. بنا به وصیتش، پیکرش را سوزاندند و خاکسترش را در گورستانی گمنام و پرت در دهکده‌ای به نام ساتن کورتینی در نزدیکی آکسفورد به خاک سپردند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۲۵۶۳۵۱۲
۱۴۰۰/۰۳/۱۸

بسیار کتاب آموزنده و عالی است.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۲ ساعت و ۵۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۷۹٫۲ مگابایت
زمان۱۲ ساعت و ۵۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۷۹٫۲ مگابایت