با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چگونه از فراموشی جلوگیری کنیم

دانلود و خرید کتاب صوتی چگونه از فراموشی جلوگیری کنیم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی چگونه از فراموشی جلوگیری کنیم  نوشته  گروه نویسندگان سایت هاو کن یو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی چگونه از فراموشی جلوگیری کنیم

کتاب صوتی چگونه از فراموشی جلوگیری کنیم یکی از آثار مجموعه چگونه‌های دست یافتنی است که در نوین کتاب گویا تولید صوتی است. این فایل صوتی را که برگرفته از مقالات سایت Howcanu است، با نویسندگی گروه نویسندگان هاو کن یو و صدای کاوه یانقی می‌شنوید.

مجموعه چگونه‌های دست یافتنی که در نوین کتاب گویا صوتی شده است، مجموعه‌ای کاربردی در زمینه‌های گوناگون اعم از موفقیت، کسب وکار، سلامت، روان‌شناسی و رشد فردی است. کتاب‌های این مجموعه که به قلم افراد متخصص ایرانی و خارجی نوشته شده‌اند، به شما کمک می‌کنند تا راهکارهایی عملی را برای بهبود و ارتقای خود در زمینه‌های گوناگون و ترک عادات نادرست تجربه کنید. شما با گوش دادن مقالات این مجموعه در زمانی اندک می‌توانید به راهکارهایی مفید و قابل اجرا دست پیدا کنید.

درباره کتاب چگونه از فراموشی جلوگیری کنیم

در زندگی مدرن گاهی حواس پرتی اجتناب ناپذیر است. شاید یادمان می رود که کلید را کجا گذاشته ایم، یا فلان روز در فلان ساعت با فلان کس قرار ملاقات داریم. آنقدر سرگرم هیاهوی زندگی ماشینی شده ایم که شاید گاهی حتی خودمان را هم از یاد ببریم. اما این فراموش ها تا چه اندازه نرمال و از کجا به بعد نیازمند درمان است؟ حواس پرتی هم درمان دارد. ما در این مقاله می خواهیم با هفت راهکار، سعی کنیم تا حوس پرتی را از زندگی شما بیرون کنیم.

شنیدن کتاب چگونه از فراموشی جلوگیری کنیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

همه کسانی که مدام مسائل را فراموش می‌کنند از این کتاب لذت خواهند برد.

بخشی از کتاب صوتی چگونه از فراموشی جلوگیری کنیم

تقریبا همه با این راهکار آشنا هستیم. بهترین راه برای به خاطر سپردن چیزها این است که به مغز فشار نیاوریم. در عوض یک دفترچه یادداشت کوچک همراه داشته باشیم و هر چیز را که باید آن را به خاطر بسپاریم در آن بنویسیم. حتما شما هم می دانید که کمرنگ ترین جوهر ها از قوی ترین حافظه ها ماندگار تر هستند. البته با پیشرفت تکنولوژی شما می توانید از گوشی ها و انواع ‘جت ها هم کمک بگیرید. پس نوشتن بهترین روش است. البته این روش لزوما کافی نیست. گاهی باید از مغرتان هم استفاده کنید. اما داشتن دفتر یادداشت به شما در این راه بیشتر کمک می کند.

یکی از روش های خوب برای به خاطر سپردن ایده ها، چیزها و وقایع ایجاد ارتباط بین انهاست. این روش مخصوصا زمانی بیشترین عملکرد را دارد که بخواهید بین توالی اطلاعات ارتباط برقرار کنید. بدین معنی که بین دو مفهوم از طریق تصویر ذهنی ارتباط ایجاد کنید. با مرتبط کردن تصاویر ذهنی می توانید توالی های بلند اطلاعات را تنها پس از یکی دو دقیقه تمرین با هم بدون عیب و نقص به خاطر بسپارید. برای ساده تر کردن این روش بگذارید مثالی برای شما کاربران بزنیم. فرض کنیم می خواهید لیست خرید زیر را حفظ کنید:

کنسرو لوبیا

شیر

کدو

دستمال توالت

اول لوبیا را با شیر مرتبط می کنید. برای اینکار، باید یک تصویر فوق العاده اغراق شده را تصور کنید که این دو کالا در آن وجود داشته باشند. مثلا تصویر ذهنی از خوردن یک کاسه ی بسیار بزرگ لوبیا که هرکدام در شیر قوطه ور هستند ایده خوبی است. همانطور که معملوم است این تصویر منطقی و واقعی نیست، اما این دقیقا همان چیزی است که باید باشد: باید تصویر اغراقگونه و غیر واقعی باشد تا در حافظه تان بماند. صرف اینکه یک قوطی کنسرو لوبیا را کنار یک پاکت شیر تجسم کنید، کمکی به حفظ این دو کالا نخواهد کرد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۰ ساعت و ۱۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰٫۸ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۱۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۰٫۸ مگابایت