با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اژدهای دگراندیش

دانلود و خرید کتاب صوتی اژدهای دگراندیش

داستان‌های مدرن جن و پری

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی اژدهای دگراندیش  نوشته  موژان محقق  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی اژدهای دگراندیش

کتاب صوتی اژدهای دگراندیش مجموعه داستان‌های مدرن جن و پری است که ری آلیسون گردآوری کرده است. نویسندگان این داستان‌ها همگی از دوران معاصر هستند ولی این داستان‌ها را با الهام از فضای فانتزی افسانه‌های کلاسیک نوشته‌اند. 

این اثر در سال ۱۹۹۴ نامزد جایزه جهانی کتاب فانتزی در بخش گلچین ادبی شد. نسخه صوتی داستان‌های اژدهای دگراندیش را با ترجمه حسین یعقوبی و صدای موژان محقق می‌شنوید.

درباره کتاب صوتی اژدهای دگراندیش

اگر اژدهایی داشتید که بر خلاف باقی اژدهایان علاقه‌ای به کشتن، آتش زدن و خونریزی نداشت و در عوض اهل مطالعه و بحث و گفتگو بود، با او چه می‌کردید؟ احتمالا نامش را می‌گذاشتید اژدهای دگراندیش و حواستان بود کتاب‌های خوب به دستش برسد و  چند نفری دور و برش باشند که بتواند صحبت کند. مگر نه؟ 

خب این دقیقا همان چیزی نیست که در این داستان اتفاق می‌افتد! اتفاقا این اژدها وجود دارد و زندگی خودش را هم دارد اما مردم به سنت جرج اژدهاکش فشار آورده‌اند تا او را از بین ببرد. راستش خود سنت جرج هم علاقه‌ای به این کار ندارد اما به خاطر فشار مردم مجبور شده است تن به چنین کاری بدهد. باید دید که در نهایت کدامشان پیروز می‌شوند؟

ری آلیسون با گردآوری مجموعه داستان‌های مدرن جن و پری موفق شد تا کتاب اژدهای دگراندیش را بیافریند. این اثر مجموعه‌ای از آثار نویسندگان معاصر انگلیس است که همگی با الهام از داستان‌ها و افسانه‌های کلاسیک نوشته شده‌اند. برخی داستان‌ها با فضای طنز خود و برخی دیگر با همان درونمایه داستان‌های پریان نوشته شده‌اند. این اثر هرچند داستان‌های به ظاهر فانتزی دارد، اما همگی پیامی در دل خود دارند. پیامی که می‌تواند هم برای مخاطبان نوجوان و هم برای بزرگسالان جذاب باشد.

ریچارد کندی، برنارد مالامود، ریچارد هیوز، جولایانا هراتیا اوینگ، تنیت لی، فیلیپ کی دیک، ال. اف. باون، جی. ویلیامز، مارک تواین، جیمز تربر، اورسولا لگویین و.... از جمله نویسندگانی هستند که در آفریدن این مجموعه داستان جذاب نقش داشته‌اند.

کتاب صوتی اژدهای دگراندیش را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اژدهای دگراندیش مجموعه داستان‌هایی جذاب برای تمام علاقه‌مندان به فانتزی است. اگر از طرفداران افسانه‌های کلاسیک هستید، این کتاب گزینه خوبی برای شما است.

بخشی از کتاب صوتی اژدهای دگراندیش

«... داشتم مکاشفات ذهنیم رو سر و سامون می‌دادم. خوشحالم که دوستی رو با خودت آوردی. آقای محترم که نمی‌شناسمتون از ملاقات شما خیلی خوشبخت و خرسندم. لابد شما هم موافقید که امروز هوا خیلی خوبه.»

پسرک درنگ نکرد و به سرعت مراسم معرفی را به جا آورد. «لطفا آشنا بشید، سنت جورج، اژدها؛ اژدها، سنت جورج. خواهش می‌کنم چند دقیقه‌ای دور از تعصبات نژادی و تاریخی پهلوی هم بنشینید تا بلکه بتونیم کنار هم برای معضل موجود چاره‌ای پیدا کنیم.»

اژدها با صدایی لرزان و عصبی گفت: «بله سنت جورج، گفتم از آشنایی با شما خیلی خوشبختم. برای شما احترام خیلی خاصی، احترام فوق العاده خاصی قائلم چون شما جنگاوری بزرگ و متفکری ارزشمند هستید. شنیدم... یعنی به من گفتن که شما جهانگردید یعنی برخلاف من که همیشه خونه نشینی رو ترجیح می‌دم.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۴۳٫۲ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۴۳٫۲ مگابایت