با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
داش آکل

دانلود و خرید کتاب صوتی داش آکل

از مجموعه داستان سه قطره خون

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی داش آکل  نوشته  صادق هدایت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی داش آکل

کتاب صوتی داش آکل که از مجموعه داستان سه قطره خون انتخاب شده است، داستانی از صادق هدایت، خالق بوف کور است. این داستان درباره عشق یکی از لوطی‌های معروف شیراز به دختری جوان و کل کل‌های او با یکی از لات‌ها محل است.

مسعود کیمیایی در سال ۱۳۵۰ فیلمی از روی داش آکل صادق هدایت ساخت و بهروز وثوقی در این فیلم نقش‌آفرینی کرد. این داستان صوتی را با صدای گرم و گیرای بهروز رضوی می‌شنوید.

درباره کتاب صوتی داش آکل

داش آکل مخفف سه کلمه است: داداش، آقا، کُل. کل به معنای بی‌تناسب و بدهیکل است. داش آکل داستان یک لوطی به نام داش آکل و عشقش به یک دختر جوان است. او از لوطی‌های معروف شیراز است.

یک حاجی شیرازی در زمان مرگ وصیت می‌کند که بعد از مرگش، داش آکل به کارها و اموال او رسیدگی کند. او وقتی برای انجام کارهای حاجی به خانه‌شان می‌رود، دختر حاجی را می‌بیند و به او دل می‌بازد. اما چون سن و سال دختر خیلی کم است، ازدواج با او را دور از مردانگی می‌بیند. همین می‌شود که او ترتیب می‌دهد دختر با یکی از خواستگاران جوانش ازدواج کند. بعد هم یک طوطی می‌خرد و غم عشقش را به او می‌گوید. 

در همین حین است که او و کاکارستم که یک لات بی‌سروپا است، مثل همیشه رجز می‌خوانند. کاکارستم خوب می‌داند که حریف داش آکل نمی‌شود. اما شب ازدواج دختر حاجی، با داش آکل که کارش به عرق‌خوری کشیده است روبه‌رو می‌شود و قمه‌اش را در بدن او فرو می‌کند....

کتاب صوتی داش آکل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

داش آکل داستان زیبایی است و برای تمام کسانی که دوست دارند با آثار نویسندگان بزرگ ایرانی آشنا شوند، گزینه مناسبی است.

درباره صادق هدایت

صادق هدایت ۲۸ بهمن ۱۲۸۱ متولد شد. او نویسنده، مترجم و روشنفکر ایرانی بود که همراه محمدعلی جمال‌زاده و بزرگ علوی و صادق چوبک یکی از پدران داستان‌نویسی نوین ایرانی به شمار می‌رود.

هدایت از پیشگامان داستان‌نویسی نوین ایران و نیز، روشنفکری برجسته بود. بسیاری از پژوهشگران، رمان بوف کور او را مشهورترین و درخشان‌ترین اثر ادبیات داستانی معاصر ایران دانسته‌اند. هرچند آوازه هدایت در داستان‌نویسی است، امّا آثاری از متون کهن ایرانی مانند زند وهومن یسن و نیز از نویسندگانی مانندِ آنتون چخوف و فرانتس کافکا و آرتور شنیتسلر و ژان پل سارتر را نیز ترجمه کرده‌است. تعداد بسیار زیادی از نویسندگان ایرانی نسل‌های بعدی، از غلامحسین ساعدی و هوشنگ گلشیری و بهرام بیضایی تا رضا قاسمی و عباس معروفی و دیگران، هر یک به نوعی کمتر یا بیشتر تحت تأثیر کار و زندگی هدایت واقع شده و درباره‌اش سخن گفته‌اند.

از دیگر آثار صادق هدایت می‌توان به زنده به گور، سگ ولگرد، نیرنگستان، سایه روشن و فواید گیاهخواری اشاره کرد.

صادق هدایت در ۱۹ فروردین سال ۱۳۳۰ در پاریس خودکشی کرد و چند روز بعد در قطعه ۸۵ گورستان پر-لاشز به خاک سپرده شد.

درباره بهروز رضوی

بهروز رضوی در سال ۱۳۲۶ در یزد متولد شد و در حال حاضر در کرج زندگی می‌کند. او صداپیشه، ترانه‌سرا، مجری رادیو و تلویزیون و بازیگر ایرانی است. بهروز رضوی برادر عاطفه رضوی، بازیگر ایرانی است.

او از سال ۱۳۴۷ به عنوان گوینده با رادیو آغاز به همکاری کرد. صدای گرم و گیرای او سبب شد تا به سرعت پله‌های ترقی را طی کند و به عنوان دوبلور و گوینده حرفه‌اش شناخته شود. او همچنین یکی از همکاران در زمینه تولید کتاب صوتی است. او در فیلم‌های نجات‌یافتگان، آبادانی‌ها، شعله‌های خشم، دادستان، شانس زندگی، آب را گل نکنید و ... بازی کرده است و ترانه‌های مشهوری مانند کویر دل و گمشده را هم سروده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۰ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۷٫۶ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۷٫۶ مگابایت