با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی عزیز

دانلود و خرید کتاب صوتی زندگی عزیز

۱٫۳ از ۴ نظر
۱٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی زندگی عزیز  نوشته  آلیس  مونرو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی زندگی عزیز

کتاب صوتی زندگی عزیز مجموعه داستانی نوشته آلیس مونرو، نویسنده کانادایی برنده جایزه نوبل ادبیات ۲۰۱۳ است. این کتاب نمونه موفقی از توصیف دنیای اندیشه و هنر تصویرپردازی در داستان‌نویسی است و خواننده را با جزئیات زندگی مردمی خاص درگوشه‌ای از جهان آشنا می‌کند؛ مردمی که مانند ما فکر نمی‌کنند ولی در ویژگی‌های انسانی، تفاوتی با ما ندارند.

درباره کتاب زندگی عزیز

آنچه دراین کتاب چشمگیر است، همسویی نگرش نویسنده با روندِ ساده زندگی و هماهنگی شیوه توصیفی او با گذرانِ آرام و هموار زندگی است. آلیس مونرو، با متانت به زندگی و حادثه های آن نگاه می‌کند. به نظر او، آرامش روحی در نتیجه پذیرفتن تمامیت زندگی است. زندگی را نمی‌توان خلاصه کرد یا بخش‌هایی از آن را برگزید و پذیرفت و بخش‌های دیگر را نادیده گرفت و انکار کرد. انسان توان حذف خاطراتِ بَد و ناخوشایند زندگی را از ذهن و جانِ خود ندارد. هنر آدمی در این است که خاصیت گَزَندگی و ویرانگری را از آن‌ها بگیرد و به کسانی که در این گونه خاطرات حضور دارند و مسئول ایجاد ناگواری و تلخی هستند، با عطوفت و بخشایش بنگرد. نفرت، ذهن و جان ما را مسموم می‌کند و چنان تغییری در احساس و ادراک ما می‌دهد که دیگر قادر به لذت بردن از طعم هستی نخواهیم بود. مونرو در داستان «قطار» بهتر و صریح‌تر از هر جای دیگر، این حقیقت را بازگفته است.

داستان‌های مونرو در این کتاب کشش ماجراجویانه و کُنش‌های هیجان‌آور ندارند. مگر وقتی در زندگی واقعی مورد تجاوز و توهین قرار می‌گیریم، دچار هیجان می‌شویم؟

به نظر مونرو، این انسانی نیست که ما باخواندن فجایع و ناکامی‌های زندگی دیگران، احساس لذت ناشی از خوانش داشته باشیم. سرگرم شدن با تلخی‌های دیگران، شایسته انسان نیست. وظیفه داستان شاید این باشد که ما را در جریان واقعیت زندگی دیگران قرار دهد تا با ادراک تجربه‌های دیگران از هر آنچه غیرانسانی است پرهیز کنیم.

شنیدن کتاب زندگی عزیز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات داستانی جهان پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
itsraks
۱۳۹۹/۱۲/۲۸

مبهم بود انگار که خیلی سانسور شده باشه. ویا اینکه ترجمه خوبی نداره

ز. مظاهری
۱۴۰۰/۰۲/۰۳

اجرا فاجعه اس!

مرجانک
۱۴۰۰/۰۴/۰۶

اصلاجالب نیست وهمچنین خوانش حرفه ای نیست ازطاقچه بعیده

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۰ ساعت و ۲۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۲٫۳ مگابایت
زمان۱۰ ساعت و ۲۴ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۲٫۳ مگابایت