با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ ایران مدرن

دانلود و خرید کتاب صوتی تاریخ ایران مدرن

۴٫۰ از ۱۴ نظر
۴٫۰ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تاریخ ایران مدرن  نوشته  یرواند آبراهامیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی تاریخ ایران مدرن

کتاب صوتی تاریخ ایران مدرن نوشته یرواند آبراهامیان است که به روند مدرنیته در ایران می‌پردازد. این کتاب که سال ۲۰۰۸ منتشر شده است در ۶ فصل اتفاقات منجر به مدرنیته ایران را بررسی و تحلیل می‌کند.

درباره کتاب تاریخ ایران مدرن

کتاب صوتی تاریخ ایران مدرن ایران را از دوره قاجار تا دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، بررسی می‌کند. در این کتاب صوتی،اتفاقاتی مانند اکتشافات نفت و انقلاب سال ۵۷  بررسی می‌شود و نقش مردم در شکل‌گیری و حمایت از جمهوری اسلامی ایران تحلیل می‌شود.

این کتاب در حکم مقدمه‌ای است برای آشنایی خوانندگان عادی که از خشم و خروش ایران مدرن، شگفت‌زده‌اند و می‌کوشد توضیح دهد که چرا ایران در اغلب خبرها حضور دارد و چرا در یک سده، دو انقلاب عمده را تجربه کرده و چرا اکنون یک جمهوری اسلامی در آن مستقر شده است.

این کتاب در فصل‌هایی با عنوان‌های زیر نوشته شده است

• فصل اول : شاهان مستبد

• فصل دوم: رفرم، انقلاب و جنگ بزرگ

• فصل سوم: سیاست مشت آهنین رضاشاه

• فصل چهارم: فترت ناسیونالیستی

• فصل پنجم: انقلاب سفید

• فصل ششم: جمهوری اسلامی

شنیدن کتاب تاریخ ایران مدرن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ معاصر ایران پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب صوتی تاریخ ایران مدرن

پادشاهی‌هایی که در تاریخ از آن‌ها یادشده بر دو گونه اداره می‌شنود: یا به دست پادشاهی که مردم همه بندگان اویند و وزیرانش در سایه مرحمت او در اداره پادشاهی شرکت دارند، یا به دست شهریار و بزرگ‌زادگانی اداره می‌شود که جایگاه والای خویش را نه در سایه شهریار به دست آورده‌اند که از نیاکانشان به ارث برده‌اند.

این بزرگ‌زادگان از خود ملک و رعیت‌دارند و رعایا ایشان را خداوندگار خود می‌شناسند و به طبع به ایشان مهر می‌ورزند. شهریاری اقتدار بیشتری است، زیرا که در تمامی کشور همه سرسپرده اویند و دیگران را مردم نام وزیر و دبیر می‌شناسند و مهری به ایشان ندارند.

نمونه این دو گونه حکومت در روزگار ما پادشاهی ترک و پادشاهی فرانسه است.

اروپاییان سده نوزدهم عموما پادشاهان قاجار را به چشم نمونه کاملی از مستبد شرفی می‌دیدند. اما اقتدار بی ‌چون ‌و چرای پادشاهان امری ظاهری بیش نبود.

درباره یرواند آبراهامیان

یرواند آبراهامیان(ارمنی-آمریکایی) در سال ۱۳۱۹ در تهران چشم به جهان گشود. وی پس از مهاجرت خود به بریتانیا در سال ۱۳۴۲ توانست مدرک کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه آکسفورد اخذ نماید. یرواند سپس به آمریکا مهاجرت کرد و در مقطع دکتری در سال ۱۳۴۸ از دانشگاه کلمبیا فارغ‌التحصیل گردید.

سابقه کاری خود را از دانشگاه پرینستون و آکسفورد با تدریس تاریخ ایران شروع نمود و هم‌اکنون در کالج باروک، شهر نیویورک مشغول به تدریس تاریخ جهان و خاورمیانه است.

یرواند را تاریخ‌نگاری نمونه در زمینه تاریخ ایران معاصر می‌دانند.

دیگر آثار یرواند آبراهامیان:

• ایران بین دو انقلاب

• کودتا

• اسلام رادیکال-مجاهدین ایرانی

• خمینیسم

• اعترافات شکنجه‌شدگان

• مردم در سیاست ایران

• مقالاتی در جامعه‌شناسی ایران

• پارانویید در سیاست ایران

• آنارشیسم

• یک آنارشیسم آمریکایی

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
بهزاد
۱۳۹۹/۱۰/۰۹

کتاب با چینش وقایع با ظرافت در تلاش برای بیان ریشه مشکلات و دلایل مشکلات در اینده ست. من از نگاه نویسنده که بی طرفانه نبود خوشم نیومد.داریم تاریخ میخونیم.نمیدونم انتخاب برخی کلمات خیلی تو ذوق میزد که نمیدونم دست پخت

- بیشتر
کاربر ۷۶۰۰
۱۳۹۹/۱۲/۱۷

روایتی مختصر اما نه‌چندان بی‌طرفانه از تاریخ معاصر ایران. به نظر می‌رسد در کل کتاب به خصوص در فصل‌های ابتدایی مبنای روایت، اسناد خارجی‌ها (انگلیسی‌ها و...) است و سوگیری روایت عجیب نیست. در تبدیل برخی از سال‌ها بین شمسی و میلادی

- بیشتر
mizo
۱۴۰۰/۰۱/۱۷

کتاب، تصویر کلی واقع‌بینانه‌ای از تاریخ نزدیک ایران به دست می‌دهد که گرچه کامل و ریزنگرانه نیست اما بسیار سودمند است. امتیاز ویژهٔ کتاب این است که نویسنده هم به عنوان یک ایرانی به موضوع آگاهی و تسلط کامل دارد

- بیشتر
علی افروز
۱۴۰۰/۰۴/۱۷

کتاب عالی هست -گویندگی فوقعلاده عالی بدون مکث بدون تپق -شیوا و روان با لحن مناسب این کتاب. با این کویندگی‌از‌بهترین ها است

sunflower 89
۱۴۰۰/۰۱/۰۳

توصیه میکنم این کتاب و کتاب ایران بین دو انقلاب رو هر ایرانی حداقل یکبار بخونه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۱۰ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۰۴٫۹ مگابایت
زمان۱۰ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۰۴٫۹ مگابایت