کتاب صوتی وقتی نیچه گریست اثر اروین  د. یالوم

دانلود و خرید کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

۴٫۴ از ۶۳۰ نظر
۴٫۴ از ۶۳۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی وقتی نیچه گریست  نوشته  اروین  د. یالوم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه
معرفی نویسنده
عکس اروین  د. یالوم
اروین د. یالوم
آمریکایی | تولد ۱۹۳۱

اروین د. یالوم روانپزشک اگزیستانسیال آمریکایی است. او استاد بازنشسته روانپزشکی در دانشگاه استنفورد و همچنین نویسنده روایت‌های واقعی و تخیلی داستانی و آثار فلسفی و روانشناسانه است.

او متولد ۱۳ ژوئن ۱۹۳۱ در واشنگتن دی ...

معرفی کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

رمان وقتی نیچه گریست نوشته اروین د. یالوم، روان‌پزشک و استاد دانشگاه استنفورد، است که در سال ۱۹۹۲ به زبان انگلیسی منتشر شد. این کتاب روایتی از روانکاوی افراد مهم و سرشناس قرن ۱۹ مانند نیچه است. این کتاب تلفیقی از خیال و واقعیت است. داستان از دیدار خیالی نیچه، فیلسوف آلمانی، و دکتر برویر که یک روان درمانگر است شروع می‌شود‌.

درباره کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

داستان کتاب صوتی وقتی نیچه گریست، با پیام لوسالومه به دکتر یوزف برویر شروع می‌شود؛ پیامی که در آن سالومه از دکتر برویر برای صحبت در مورد بیماری و رنج‌های دوستش فردریش نیچه که از نظر او امید آیندۀ فلسفۀ آلمان و جهان است شروع می‌شود. این کتاب آمیزه‌ای است از واقعیت و خیال، جلوه‌ای از عشق، تقدیر و اراده.

دکتر برویر در قرن ۱۹ میلادی و در آستانه چهل سالگی است، او روانشناس و روان درمان‌گر است و به طبابت بیماران خویش مشغول است. معشوقه نیچه لوسالومه از دکتر برویر می‌خواهد بدون اینکه خود نیچه متوجه شود، درمان او را برعهده بگیرد. ملاقات عجیبی است. فردریش نیچه در مقابل دکتر برویر گارد شدیدی دارد. حرف‌ها و کلمه‌ها بسیار حساس هستند. هر لحظه امکان دارد این ملاقات با یک خداحافظی سریع از سمت نیچه به‌پایان برسد. دکتر برویر تلاش می‌کند تا ارتباط خوبی برقرار کند. هوش و درایت دکتر برویر در این‌کار راهنمای او است و در نهایت او موفق می‌شود. نیچه دو سه بار از قبول درمان توسط دکتر برویر سرباز می‌زند تا اینکه شبی به‌شدت بدحال می‌شود و در تنهایی دچار حملات شدید میگرنی می‌شود. در ادامه‌ی این مسیر دکتر برویر با ذکاوت خود سعی می‌کند از ناامیدی‌های زندگی خودش برای نیچه بگوید. برای او درددل کند و حتی کار را به‌جایی می‌رساند که خود را به‌عنوان بیماری روانی جا می‌زند و از نیچه درخواست کمک می‌کند.

در انتها گیرایی و جذابیت کتاب صوتی وقتی نیچه گریست باعث می‌شود که دیگر نتوانیم کتاب را کنار بگذاریم و باید یک‌نفس آن را بشنویم. در مورد این بخش سخن نمی‌گوییم و شما را از بخش نهایی آگاه نمی‌کنم تا خودتان بخوانید و لذت ببرید. اروین یالوم در خلال کتاب وقتی نیچه گریست به توصیف درمان‌‌های رایج برای وسواس فکری که هر دو شخصیت اصلی رمان به شکلی گرفتار آن هستند می‌پردازد. در نهایت روش روان‌ درمانی اگزیستانسیال و رابطه پزشک – بیمار است که کتاب به معرفی آن می پردازد.

چرا باید کتاب صوتی وقتی نیچه گریست را بشنویم؟

رمان وقتی نیچه گریست به شکلی نوشته شده است که حتی اگر به روان‌درمانی، به فلسفه، رابطه درمانگر و بیمار، وسواس‌های فکری و مسائلی شبیه این علاقه نداشته باشید، می‌توانید آن را بشنویدو شیفته آن شوید. اما اگر به نیچه و فلسفه او و همچنین به روان‌درمانی علاقه دارید این کتاب برای شما شگفت‌انگیز خواهد بود

شنیدن این کتاب را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

اگر شما نیاز به خودشناسی و رشد فردی دارید و یا فقط به مباحث روان‌شناسی علاقه دارید بهتر است این کتاب را بشنوید. این کتاب یک رمان روان‌شناختی نیز هست و اگر به این سبک رمان‌ها علاقه دارید کتاب صوتی وقتی نیچه گریست یکی از بهترین‌هاست.

خلاصه کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

رمان وقتی نیچه گریست اثر اروین دی‌یالوم در یک فضای تخیلی، در سال ۱۸۸۲، در شهر وین اتریش روایت می‌شود و درباره ملاقات ژوزف برورر، استاد زیگموند فروید و فریدریش نیچه، فیلسوف آلمانی است. دی‌یالوم در این کتاب می‌کوشد در روند بیان داستانی خود، بخشی از تاریخ معاصر فلسفه و روان‌درمانی را بازگو کند.

در ابتدای این رمان دختری به نام لوسالومه به دکتر برویر مراجعه می‌کند و در ملاقات با او، از وی درخواست می‌کند تا فردی به نام نیچه را، که روزی فلسفه‌ی آلمان را دگرگون خواهد ساخت، و درصورت غفلت از او آینده‌ی فلسفه‌ی آلمان به خطر می‌افتد، مداوا کند. «لوسالومه» نام دختری ست که سال‌های بسیار با «فردریش نیچه‌» در ارتباط بوده و تأثیر بسیار زیادی بر تمامی جوانب زندگی او برجای نهاده است.

کوشش‌ها و ترفندهای گوناگون برویر برای مطرح ساختن مشکلاتِ روحی نیچه راه به جایی نمی‌برد. سرانجام ترفند زیرکانه و البته خطرناک برویر برای ورود به دنیایِ درونی نیچه سرآغاز دیدارهای پیاپی او و نیچه می‌شود، دیدارهایی که در آن هر یک از آن‌ها می‌کوشند تا دیگری را درمان کنند. به‌این‌ترتیب میان برویر آرام و دلسوز، و نیچه حساس و خوددار، دوئل گفتاری تندی به وجود می‌آید و هر چه این دو به هم نزدیکتر می‌شوند، برویر بیشتر متوجه می‌شود که فقط در صورتی می‌تواند نیچه را معالجه کند که وی اجازه این کار را بدهد.

این داستان با پیچیدگی‌های خاص خود ادامه می‌یابد. واقعیت، خیال، عشق، تقدیر و اراده در هم گره می‌خورند تا داستانی خارق‌العاده خلق شود.

درباره اروین یالوم

اروین یالوم در سال ۱۹۵۶ در دانشگاه بوستون در رشته‌ی پزشکی و در سال ۱۹۶۰ در رشته‌ی روان‌شناسی فارغ‌التحصیل شد. او در سال ۱۹۶۳ مشغول به تدریس در دانشگاه استنفورد شد. او در همین دانشگاه توانست روانشناسی هستی‌گرا یا اگزیستانسیال را ابداع کند. اروین یالوم با نبوغی که در روان‌شناسی دارد از بقیه روان‌شناسان جلوتر است، او تابه‌‌حال چندین کتاب نوشته و با داستان‌هایی ساده از تجربیات زندگی خودش صحبت کرده است. او اولین روان‌شناسی است که توانسته با دانش زیاد و مطالعه فلسفه‌ی فیلسوفانی مانند ارسطو و سقراط به نحوه‌ی متفاوت و جدید به روان‌شناسی نگاه کند و موفق شود در سال ۲۰۰۲ برنده‌ی جایزه‌ی انجمن روان‌شناسی آمریکا شود.

اروین یالوم با سبک منحصربه‌فرد خود توانسته مردم عادی را با خود همراه کند و هم‌چنین از بین دیگر روان‌شناسان نیز طرفداران زیادی دارد. او عقیده دارد در دنیای فعلی با این همه امکانات اکتفا کردن به آموزه‌های فقط شخص به‌خصوصی اشتباه است و باور دارد روح و روان آدمی آنقدر پیچیده شده است که باید به ‌دنبال راه جدیدی برای حل و روبه‌رو شدن با سائل خود پیدا کند. مخاطبان اصلی این نویسنده‌ی بزرگ معمولا روان‌کاوان، روان‌شناسان حوزه‌ ی نوجوانان و نوپایان در سراسر دنیا هستند.

درباره آرمان سلطان‌ زاده

آرمان سلطان‌ زاده متولد سال ۱۳۶۶ در بابل است و یکی از شناخته شده‌ترین گویندگان کتاب صوتی است، از سال ۱۳۸۲ تحت نظر استاد‌های بنامی مثل علی محمدی کلاگر و عباس ابوالحسنی و فعالیت تئاتری خود را اغاز کرد و در ۳۰ تئاتر به عنوان بازیگر ایفای نقش کرده و ۴ اثر که خود کارگردانی کرده نیز در کارنامه‌اش دارد. بعد از آشنایی با علی دنیوی ساروی در سال ۱۳۸۸ به رادیو مازندران رفت و به عنوان بازیگر نمایش‌‌‌های رادیویی آغاز کرد.

او سال‌ها در نمایش‌های رادیویی اجرا کرد و بعد از آن از سال ۱۳۹۳ با دیداری کوتاه با دامون آذری مدیرعامل نشر آوانامه در این نشر حضور داشته، همچنین به عنوان گوینده و مدیرتولید مشغول فعالیت شد و تابه امروز ۲۰۰ کتاب صوتی را با صدای زیبایش به گوشمان رسیده است. او درباره‌ی این دیدار گفت:«برای انجام کارهای بزرگ به انگیزه‌ی کافی نیاز داری. دامون آذری استاد ایجاد این نوع انگیزه است.»

تکه هایی از کتاب صوتی وقتی نیچه گریست

نیچه که گله‌های بروئر به وضوح درش بی‌اثر بود، مانند معلمی که به پسر بچه‌ی عجولی پاسخ می‌دهد، گفت: «به موقع چگونه غلبه کردن را به شما خواهم آموخت. شما می‌خواهید پرواز کنید، ولی پرواز را نمی‌توان با پرواز آغاز کرد، ابتدا باید چگونه راه رفتن را به شما بیاموزم و نخستین گام در راه رفتن، درک این نکته است، کسی که از خویش تبعیت نکند، دیگری بر او فرمان خواهد راند. سهل‌تر و بسیار سهل‌تر است که از دیگری اطاعت کنی تا خود، راهبر خویش باشی.» با گفتن این جملات، نیچه شانه‌ی کوچکش را برداشت و مرتب کردن سبیلش پرداخت.

«اطاعت از دیگران، ساده‌تر از فرمان‌برداری از خود است؟ پرفسور نیچه، چرا مرا شخصی‌تر مورد خطاب قرار نمی‌دهید؟ معنای سخنتان را می‌فهمم، ولی آیا با من صحبت می‌کنید، با این سخن چه کنم؟ مرا عفو کنید اگر این گونه زمینی صحبت می‌کنم. در حال حاضر، امیالم دنیوی است. من به دنبال چیزهای ساده‌ام، این که در ساعت سه صبح، خوابی بدون کابوس داشته باشم و از فشاری که بر قفسه‌ی سینم حس می‌کنم، تا حدی رهای یابم. در اینجاست که هراس من لانه کرده است.» و با انگشت به وسط جناغ سینه اشاره کرد.

نظرات کاربران

Salim yazdi
۱۳۹۷/۰۱/۰۳

مشکل صدای آقای سلطان زاده اینست که کتابی که قبلا آن را خوانده ایم شایید هم چند بار خوانده اییم وقتی باصدای زیبا و گرم آقای سلطان زاده میشنوییم برایمان تازگی دارد انگار در متون کلمات و احساسی را پیدا

- بیشتر
خانوم حنا
۱۳۹۷/۰۲/۱۰

خود کتاب زیباست و بسیار آموزنده، هم از نظر تاریخی، هم از نظر فسلفی و روانشناسی. ترجمه کتاب بی نقص است. آرمان خودش به تنهایی جای همه شخصیتها نقش بازی می‌کند مثل هنرپیشه‌های تئاتر. در واقع این فقط یک کتاب صوتی نیست،

- بیشتر
Havisht
۱۳۹۸/۰۵/۰۶

واقعا کتاب عالی ایست و دلم میخواست چنین توانایی ای داشتم اون رو به همه مردم کشورم هدیه بدهم. با اینکه در این کتاب گفتگویی که بین فروید و دکتر برویر و نیچه و سایر افراد صورت گرفته گفتگویی حقیقی

- بیشتر
Mohammad Fallahi
۱۳۹۸/۰۸/۳۰

این کتاب شاهکار هستش ..‌‌. یکی از دلایلی که این کتاب اینقدر معروف هستش به خاطر نویسنده اش هستش که خودش استاد دانشگاه در رشته روانشناسی هستش حتی کسی هم که از علم روان شاسی اطلاعی نداشته باشه میتونه این

- بیشتر
Pouyan ☔
۱۳۹۸/۱۰/۲۰

با این رمان زندگی کردم دوستی دکتر برویر و نیچه که رفته رفته تا پایان رمان بیشتر میشه و بعضی شباهت اتفاقاتی که برای هردوشون اتفاق افتاده بود برام جالب بود از گوینده خوش صدای ماهر که به زیبایی به تنهایی نقش

- بیشتر
Peyvand
۱۳۹۷/۰۳/۰۹

بی نظیر و با کیفیت ... لذت بردم

Feri
۱۳۹۹/۰۷/۲۹

محتوای زیبای کتاب و جملات پرمعنای نیچه کتاب را بی نطیر ساخته و صدای دلنشین جناب آرمان سلطان زاده که دقیقا نقش ها را با صداهای متناسب اجرا می کند، این اثر را به اوج رسانده است. حتما بخوانید

lale
۱۳۹۷/۰۱/۰۵

کتاب چاپی اش رو خوندم، عالیه. زمین نمیذاریدش...حتما بخونیدش مخصوصا اگر نیچه رو دوست دارید.

Maryam
۱۳۹۷/۱۲/۱۵

این کتاب رو به همه دوست داران فلسفه و روانشناسی پیشنهاد میکنم.👍👍♥️♥️

mahshid T
۱۳۹۷/۱۰/۲۸

فصل سوم را گوش میکنم و زیباست. خوشحالم کتاب را خریدم.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۶ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۲۵٫۷ مگابایت
زمان۱۶ ساعت و ۴۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۲۵٫۷ مگابایت