دانلود کتاب صوتی اقتصاد روایی با صدای میلاد فتوحی + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی اقتصاد روایی اثر رابرت‌ جی.شیلر

دانلود و خرید کتاب صوتی اقتصاد روایی

چگونه داستان‌های ویروسی رخدادهای بزرگ اقتصادی را می‌سازند

۲٫۳ از ۳ نظر
۲٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی اقتصاد روایی  نوشته  رابرت‌ جی.شیلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی اقتصاد روایی

کتاب صوتی اقتصاد روایی نوشتهٔ رابرت‌ جی.شیلر و ترجمهٔ سعید زرگریان و با صدای میلاد فتوحی است و نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. چگونه داستان‌های ویروسی رخدادهای بزرگ اقتصادی را می‌سازند؟

درباره کتاب صوتی اقتصاد روایی

اقتصاد سرما خورده است و ویروسی مسری را در جامعه پخش کرده است!

شاید شنیدنش عجیب باشد برایتان، اما کتاب «اقتصاد روایی» می‌پردازد به مسری شدن سینه‌‌به‌سینه‌‌ٔ باور‌هایی در قالب داستان میان مردم می‌چرخند. کتاب از تلاش‌هایی می‌گوید که مردم برای تولید داستان‌های جدید یا مسری‌تر کردن آن‌ها می‌کنند. این روز‌ها،‌ گسترش روایت‌ها از طریق رسانه‌های خبری و اجتماعی شکل می‌گیرد و بیش از پیش فضا را به خود اختصاص می‌دهد.

حتی اگر شما علاقمند به شنیدن ماجراهای دنیای اقتصاد نباشید، این کتاب شما را مجذوب خودش می‌کند.

کتاب «اقتصاد روایی» بر اهمیت روایت‌ها یا خرده‌روایت‌هایی تاکید دارد که در شکل‌دهی زیربنای اقتصادی یک شهر یا کشور نقش دارند. روایت‌هایی که بر رفتار‌های اقتصادی مردم و جهت‌گیری‌های آن‌ها تاثیرگذارند. شگفت‌انگیز است، کتاب اقتصاد روایی به ما می‌گوید که صحبت‌هایی که در تاکسی می‌شنویم حتی تحلیل‌های یک سلبریتی در استوری‌هایش، همه این‌ها روایت‌های ریز و درشتی است که نظام اقتصادی ما را می‌سازد؛ بدون اینکه خودشان بدانند!

در عصر تکنولوژی، آن‌قدر سرعت شیوع و گسترش روایت‌ها میان مردم شدت یافته، که پرداختن به آنها از ضروریات دوران ماست. پس اگر شما هم از اقتصاد کم می‌دانید، ضروری است این کتاب را بشنوید. چون اقتصاد به جنبه‌های مختلف زندگی‌تان پیوند خورده و با نگاهی متفاوت به اقتصاد، هم تحلیل‌هایتان از زندگی روزمره تغییر می‌کند و هم تازه می‌فهمید که چقدر تحلیل‌های همان راننده تاکسی‌هایی که شاید گاهی با آنها شوخی می‌کنیم، درست و دقیق است!

اگر این‌طور فکر کنیم که اقتصاد متشکل از انسان‌های زنده‌ٔ آگاهی است که اقداماتشان را با توجه ‌به داستان‌ها و هیجانات و باور‌هایشان پی ریزی می‌کنند،‌ پرداختن به سویه‌های مختلف روایت‌ها در این فضا اهمیت پیدا می‌کند. به این ترتیب کتاب حاضر تلاشی‌ همه‌جانبه‌ است برای کشف هم‌گرایی در علوم،‌ به‌ویژه میان علوم انسانی و علوم طبیعی. این کتاب مسیری برای سفر در دل تاریخ، ادبیات، مردم‌شناسی، مطالعات دینی، بازاریابی، روان‌کاوی، علوم اعصاب و... می‌سازد. کتاب «اقتصاد روایی» مدعی است که با بررسی تمامی این رویکرد‌ها می‌توان به دگرگونی علم اقتصاد کمک کرد.

کتابی که می‌شنوید به شما از سرآغاز پیدایش روایت‌های اقتصادی و مبانی آن‌ها می‌گوید،‌ از روایت‌هایی ابدی که در نظام‌های اقتصادی ما ایفای نقش می‌کنند و همچنین آینده اقتصاد روایی و پژوهش‌هایی که حول محور این ایده شکل گرفته‌اند.

در کتاب «اقتصاد روایی» می‌شنویم:

«ترس یکی از عوامل شناخته‌شده تحکیم جوامع است. در یک اقتصاد لیبرال-سرمایه‌داری، ترس از نداشتن پول، ترس از بیکاری، ترس از سقوط به طبقه اجتماعی پایین‌تر، همگی فرد را به تلاش بیشتر وا می‌داشتند. ولی آنچه در این امپراتوری وجود دارد ترس محض است. در یک شهر مبتنی بر نظام سرمایه‌داری، با جمعیت صدهزار نفری، شاید چیزی حدود ده هزار نفر از بیکاری می‌ترسیدند. چنین ترسی به‌عنوان مسئله‌ای شخصی به سراغ مردم می‌آمد و به دلیل بی‌تفاوتی و بی‌رحمی محیط پیرامون، وضعیت مصیبت‌باری برایشان رقم می‌زد. ولی اگر همه این صدهزار نفر هر روز با ترس زندگی کنند، جو مشترکی را شکل می‌دهند که همچون ابر سنگینی روی شهر سایه می‌اندازد.»

در بخش دیگری از کتاب نویسنده از دوسویه بودن علیت‌ها برایمان می‌گوید:

«روایت‌های مسری جدید علت وقوع رخدادهای اقتصادی‌اند و رخداد‌های اقتصادی علت تغییر روایت‌ها.»

کتاب «اقتصاد روایی» نوشته رابرت شیلر پیش‌تر در پادکست بی‌پلاس نیز معرفی شده است. نسخه شنیداری این کتاب با صدای میلاد فتوحی در گوش‌رس شماست.

برخی از فصل‌های کتاب «اقتصاد روایی» عبارت‌اند از:

فصل یکم: روایت‌های بیت‌کوین

فصل دوم: تلاش برای کشف هم‌گرایی

فصل سوم: سرایت، مجموعه‌های روایی و تلاقی روایت‌ها

فصل چهارم: چرا برخی روایت‌ها ویروسی می‌شوند؟

فصل پنجم: ویروسی شدن منحنی لافر و معکب روبیک

و ...

شنیدن کتاب صوتی اقتصاد روایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به درد کسانی می‌خورد، که حتی اگر فعالانه در اقتصاد مشارکت نداشته باشند، به اشکال مختلف با آن سروکار دارند و از پیامد‌ها و نتایجش تاثیر می‌پذیرند. کتاب «اقتصاد روایی»، در دل مثال‌هایی که برایمان می‌زند، می‌تواند توانایی ما را در پیش‌بینی رخداد‌های اقتصادی بالا ببرد و در ایجاد رویکردهای اقتصادی همراهی‌مان کند.


دیگران دریافت کرده‌اند

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۵ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۸۷۹٫۵ مگابایت
زمان۱۵ ساعت و ۵۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۸۷۹٫۵ مگابایت