با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی برف سیاه اثر میخائیل بولگاکف

دانلود و خرید کتاب صوتی برف سیاه

۲٫۷ از ۶ نظر
۲٫۷ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی برف سیاه  نوشته  میخائیل بولگاکف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی برف سیاه

کتاب صوتی برف سیاه اثری از میخائیل بولگاکف است که ۲۵ سال پس از مرگش او در شماره‌ آگوست سال ۱۹۶۵ مجله‌ ادبی نووی‌میر، در شوروی با نام رمان تئاتری چاپ شد.

درباره کتاب صوتی برف سیاه

بولگاکف این اثر ناتمام را در سال ۱۹۳۰ نوشت و آن را در کشوی میزش نگاه داشت. برف سیاه اثربی تماما طنز و نیش‌دار است که کاریکاتوری از تئاتر هنر مسکو به سرپرستی کنستانتین استلانیسلاوسکی و نمیروویچ دانچنکو را نشان می‌دهد.

خواننده‌ای که با جریان‌های هنری آن زمان مسکو آشنا است این اثر را به خوبی درک می‌کند. در این زمان مدام به شخصیت‌های واقعی و وقایع مستند برمی‌خوریم. اما آن‌چه که کاملاً مشخص است برف سیاه به قصد توضیح یک یا چند واقعه نوشته نشده است. بولگاکف خشم و نفرتش را از مجموعه‌ نابسامانی‌هاِ بی‌عدالتی‌ها و کارشکنی‌های حسودانی که در همه عمر هنری خود مدام با آن روبه‌رو بود به روی کاغذ آورده است.

داستان چنینی است که بولگاکف در سال ۱۹۳۲ نمایشنامه زیر یوغ ریاکاران را نوشت که در مورد روزهای آخر زندگی مولیر و رنجیدگی او از حسادت اطرافیانش است. این اثر از آغاز تا اجرایش با کارشکنی‌های زیادی روبرو شد و بعد از چهار سال تمرین و هفت روز اجرا توقیفش کردند. توقیف نمایشنامه خشم و رنجیدگی بولگاکف را برانگیخت و حاصل این خشم نوشتن رمان برف سیاه بود. بولگاکف در این رمان با زبانی کنایه‌آمیز تجربیات خود را از نوشتن این نمایشنامه و همکاری اش با تئاتر مسکو در قالب داستانی شرح می‌دهد.

خواندن کتاب برف سیاه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به ادبیات طنز و انتقادی مخاطبان این کتاب‌اند.

درباره میخائيل بولگاکف

میخائیل آفاناسیویچ بولگاکُف در پانزدهم مه سال ۱۸۹۱ در کی‌یف زاده شد و در دهم مارس ۱۹۴۰ در مسکو چشم از جهان بست.

او نویسنده، پزشک و نمایشنامه‌نویس شهیر روسی در نیمهٔ اول قرن بیستم بود . مشهورترین اثر بولگاکف مرشد و مارگاریتا، از شاهکارهای ادبی قرن بیستم به شمار می‌رود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۹۳٫۶ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۹۳٫۶ مگابایت