دانلود کتاب صوتی سریال صوتی قصه های شیرین ایرانی، فصل اول: تاریخ بیهقی اثر ابوالفضل بیهقی با صدای نرگس فولادوند | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی سریال صوتی قصه های شیرین ایرانی، فصل اول: تاریخ بیهقی اثر ابوالفضل بیهقی

دانلود و خرید کتاب صوتی سریال صوتی قصه های شیرین ایرانی، فصل اول: تاریخ بیهقی

تاریخ بیهقی

۳٫۲ از ۲۶ نظر
۳٫۲ از ۲۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی سریال صوتی قصه های شیرین ایرانی، فصل اول: تاریخ بیهقی  نوشته  ابوالفضل بیهقی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی سریال صوتی قصه های شیرین ایرانی، فصل اول: تاریخ بیهقی

سریال صوتی قصه‌های شیرین ایرانی فصل اول: تاریخ بیهقی داستان صوتی جذابی به قلم مژگان مژگان شیخی است. در این کتاب مطالب تاریخ بیهقی جنبه داستانی دارند و فهم آن برای کودک و نوجوان آسان شده است. 

درباره کتاب سریال صوتی قصه های شیرین ایرانی

این اثر به کارگردانی مهدی طهماسبی و باصدای نرگس فولادوند، مریم معینیان، اردشیر منظم، بیوک میرزایی، مهدی طهماسبی، شاهین ملک زاده، مجید تیزرو، رضا صفری دریایی، مهدی بازدار و مهران پوراعظمی منتشر شده است. 

فصل اول  مجموعه داستان صوتی قصه‌های شیرین ایرانی در ۸ قسمت با نام‌های «آمدن حسن میمندی به بلخ و پذیرفتن وزارت»، «داستان بر دار کردن حسنک وزیر»، «پس گرفتن هدیه‌ها و انعام‌ها»، «داستان خواجه بوالمظفر برغشی»، «داستان هارون الرشید و یحیی برمکی»، «مرگ خواجه احمد میمندی»، «داستان عمرولیث و شکیبایی او برمرگ برادرش» و سرانجام «داستان علی قهندزی و گرفتاری او» منتشر شده است. 

تاریخ بیهقی اثر ارزشمند ابوالفضل بیهقی، از مورخین و نویسندگان بزرگ ایرانی است که در دربار غزنویان در قرن چهارم و پنجم هجری قمری خدمت می‌کرد است. روایت‌های او از تاریخ بسیار جذاب و داستانی است. 

بیهقی در سال‌های جوانی به دربار سلطان محمودراه یافت و در آن‌جا شاهد حوادث و اتفاقات بسیاری بود. در این داستان صوتی را نویسنده‌ با توانایی بی‌نظیرش در بازنویسی داستان‌ها برای کودک و نوجوان به زبان ساده و  امروزی مخاطب را به شنیدن تاریخ دعوت می‌کند.

داستان‌های این کتاب ضمن بیان حقایق تاریخی و اطلاعات جغرافیایی، بسیار آموزنده و سرگرم کننده و جذاب است. 

شنیدن سریال صوتی قصه های شیرین ایرانی، فصل اول: تاریخ بیهقی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این اثر را به تمام کودکان و نوجوانان ایران‌زمین پیشنهاد می‌کنیم. 

معرفی نویسنده
ابوالفضل بیهقی

گنجینه‌ی ادب فارسی سرشار از داستان‌ها و افسانه‌هایی است که هریک به‌نوعی ریشه در تاریخ و فرهنگ این مرز و بوم دارند و راویانشان، گاه به فراخور حالات درونی و سلیقه‌ی شخصی و گاه متأثر از اوضاع جامعه و ذائقه‌ی مخاطب، برخی وجوه روایت را حذف و بر بعضی‌شان با تأکید بیشتری پرداخته‌اند. در مقابل اما تعداد کمی از نویسندگان فارسی نیز هستند که وفاداری به تاریخ را بر جذابیت‌های داستانی ارجحیت داده‌اند و نه‌تنها در قامت یک مورخ ظاهر شده، بلکه در این کسوت خوش درخشیده‌اند. ابوالفضل بیهقی به‌حق از سردمداران این عرصه است که اثر فاخر او را می‌توان نقطه‌ی اوج تلاقی ادبیات و تاریخ دانست.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

Masood Salehi
۱۴۰۱/۱۰/۰۳

داستان های تکراری و تاریخ گذشته.

fahimeh
۱۴۰۱/۰۸/۰۶

داستان حسنک وزیر _ مادر حسنک وزیر : پسرم مرد بزرگی بود چرا که سلطان محمود این جهان را بدو داد و سلطان مسعود آن جهان را ... 🙏🏻🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸

مهدی
۱۴۰۱/۱۰/۰۵

اجرای متن خیلی امروزی شده و با متن اصلی تاریخ بیهقی فاصله دارد. سرگرم کننده است و یادآوری برخی از داستانهای تاریخ بیهقی است.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۸/۱۰
شابکundefined
زمان۰۲ ساعت و ۲۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۶۸٫۱ مگابایت
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۸/۱۰
زمان۰۲ ساعت و ۲۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۶۸٫۱ مگابایت