با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

دانلود و خرید کتاب صوتی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند  نوشته  فیلیپا پری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی کتابی که آرزو می‌کنید والدینتان خوانده بودند

کتاب صوتی کتابی که آرزو می‌‌‌‌کنید والدینتان خوانده بودند نوشته فلیپا پری است و با ترجمه زهرا یعقوبیان و صدای سحر کریمی منتشر کرده است. این کتاب کمک می‌کند که درگیر اشتباهات والدینتان نشوید. 

درباره کتاب کتابی که آرزو می‌‌‌‌کنید والدینتان خوانده بودند

این کتاب چگونگی ارتباط با فرزندانمان را و اینکه چه چیزهایی باعث پیوند بهتر و مؤثرتر با آنها می‌شود شرح می‌دهد.

این کتاب دربارهٔ این است که ما چطور بزرگ شدیم و این موضوع چگونه بر نقش و رفتار والدبودن ما اثر دارد؛ دربارهٔ اشتباهاتی است که ما مرتکب خواهیم شد ــ مخصوصاً آن اشتباهاتی که هرگز نمی‌خواستیم رخ دهند ــ و اینکه با این اشتباهات چه‌کار کنیم.

شما در این کتاب نکات، ترفندها یا سیاست‌های پدرومادربودن را پیدا نخواهید کرد و گاهی‌اوقات شاید ناراحت و عصبانی‌تان کند یا حتی از شما یک پدرومادر بهتر بسازد.

این کتابی ساده برای تربیت فرزند نیست. نویسنده قصد ندارد جزئیات مربوط به آموزشِ استفاده از توالت یا ازشیرگرفتن کودک را شرح دهد. این کتاب درباره نحوه ارتباط با فرزندان است: چه چیزی مانع ارتباطی خوب می‌شود و چه چیزی می‌تواند آن را بهتر کند، چگونه پرورش یافته‌ایم و این چگونگی چطور بر فرزندپروریِ ما و اشتباهاتی که مرتکب می‌شویم تأثیر می‌گذارد ـ‌به‌ویژه اشتباهاتی که هرگز نمی‌خواسته‌ایم انجام دهیم‌ـ و اینکه دراین‌باره چه کار باید بکنیم. این‌ها سوالاتی هستند که بعد از خواندن این کتاب به جواب آن‌ها می‌رسید. شما در این کتاب، نکات، شگردها یا ترفندهای فرزندپروری را نخواهید یافت. گاهی ممکن است شما را ناراحت و عصبانی کند یا شاید هم به پدر و مادری بهتر تبدیلتان کند.

این کتاب خاص پدرومادرهایی است که نه‌تنها به فرزندانشان عشق می‌ورزند بلکه می‌خواهند به آنها توجه هم داشته باشند.

شنیدن کتاب کتابی که آرزو می‌‌‌‌کنید والدینتان خوانده بودند را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام والدین و تمام کسانی که می‌خواهند روزی فرزند داشته باشند پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب کتابی که آرزو می‌‌‌‌کنید والدینتان خوانده بودند

یک کودک به محبت، تأیید، نوازش، حضور شما، عشق به‌علاوهٔ محدودیت، درک شما، بازی با افرادی در تمام سنین، تجربه‌های آرامش‌بخش و توجه و زمان فراوان شما نیاز دارد. خب، پس خیلی ساده است: این کتاب می‌تواند همین‌جا به‌پایان برسد، ولی نه، نمی‌تواند؛ چون مشکلاتی سر راهتان سبز می‌شوند، زندگی مسیر را دشوار می‌کند: اوضاع و شرایط، مراقبت از کودک، پول، مدرسه، کار، کمبود زمان و گرفتاری و... و همان‌طور که خودتان می‌دانید این یک فهرست دقیق و کامل نیست.

اما آنچه بیشتر از هرکدام از این مسائل مشکل‌ساز می‌شود رفتارهایی است که وقتی خودمان نوزاد و کودک بودیم با ما داشته‌اند. اگر ما به تربیت خودمان و میراث آن نگاهی نیندازیم، می‌تواند گریبان‌گیرمان شود.

احتمالاً بعداز این نوشته‌ها به خودتان خواهید گفت: «من دهانم را باز می‌کردم و کلمات مادرم از آن خارج می‌شدند.» البته، اگر آنها کلماتی بودند که در دوران کودکی‌تان به شما احساس عشق، خواستنی‌بودن و امنیت داده‌اند، اشکالی ندارد، اما اغلب آنها کلماتی هستند که خلاف این عمل می‌کنند. 

مسائلی که می‌توانند مشکل‌آفرین باشند، چیزهایی مانند کمبود اعتمادبه‌نفس، بدبینی و حالت‌های تدافعی‌مان هستند که باعث می‌شوند احساساتمان را سرکوب کنیم و از اینکه احساساتمان به سرگشتگی منجر شوند وحشت داشته باشیم. زمانی‌که به‌طور خاص این مسائل در ارتباط با فرزندانمان نمود پیدا می‌کنند، می‌توانند در قالب موارد آزاردهنده‌ای قرار گیرند که در آنها مشاهده می‌کنیم یا توقع‌ها و انتظاراتمان از آنها یا ترس‌هایی که درموردشان داریم. ما اتصالی در یک زنجیره هستیم که قدمتی هزاران‌ساله دارد و تا سالیان سال بعداز ما، تا زمانی‌که هیچ‌کس نمی‌داند، هم ادامه خواهد یافت.

خبر خوب این است که شما می‌توانید بیاموزید حلقهٔ اتصالتان را دوباره شکل دهید و این کار زندگی فرزندانتان و فرزندان آنها را بهبود خواهد بخشید و از همین‌الان می‌توانید شروع کنید. شما مجبور نیستید تمام رفتارها و کارهایی را که با شما انجام شده است تکرار کنید؛ شما می‌توانید تمام چیزهایی را که بی‌فایده بوده‌اند دور بریزید. اگر شما الان پدر یا مادر هستید یا قرار است در آینده یکی از آنها باشید، می‌توانید خاطرات را از چمدان دربیاورید و با دوران کودکی‌تان آشنا شوید؛ اتفاقاتی را که برایتان افتاده‌اند بررسی کنید و ببینید آن‌موقع چه احساسی نسبت به آنها داشتید، الان چه احساسی نسبت به آن اتفاق‌ها دارید و بعداز اینکه تمام آنها را خوب برانداز کردید، فقط چیزهایی را که لازم دارید به چمدان برگردانید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
کاربر ۳۵۴۲۲۷۱
۱۴۰۰/۰۶/۲۸

عالی

محدثه
۱۴۰۰/۰۷/۰۱

بار اول که بازش کردم و تونستم تا یه جاهایی گوش بدم دوباره که باز کردم نمیشه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۰ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۶۷٫۹ مگابایت
زمان۱۰ ساعت و ۱۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۵۶۷٫۹ مگابایت