با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
وامق و عذرا

دانلود و خرید کتاب وامق و عذرا

تلخیص و بازنویسی مثنوی وامق و عذرا اثر محمدحسین حسینی شیرازی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب وامق و عذرا  نوشته  کاووس حسن‌لی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب وامق و عذرا

کتاب وامق و عذرا اثر کاووس حسن‌لی، تلخیص و بازنویسی مثنوی وامق و عذرا اثر محمدحسین حسینی شیرازی است که در مجموعه کارنامه دانشوران ایران و اسلام انتشارات میراثبان منتشر شده است.

درباره کتاب وامق و عذرا

محمد حسین حسینی شیرازی (۱۱۸۴/۱۲۴۹ ه.ق)، نویسندۀ پنج گنج حسینی یا خمسۀ حسینی، از عرفا و فضلای قرن سیزدهم است. پنج گنج حسینی شامل پنج مثنوی وامق و عذرا، مهر و ماه، اشتر نامه، الهی نامه و وصف الحال است که از هر یک نسخه‌هایی در کتابخانه‌های مختلف موجود است.

حسینی شیرازی اولین مثنوی خود - وامق و عذرا - را با ۴۶۶۲ بیت در سال ۱۲۲۶ در ۴۲ سالگی سرود. این منظومه عاشفانه زبانی ساده و روان دارد و علیرغم بیان روایی ساده داستان، استفاده از صنایع ادبی، ترکیب های وصفی و اضافی و استعارات در بسیاری از بخش ها آنرا اثری شاعرانه کرده است. برای داستان وامق و عذرا مأخذی اشاره نشده است و مأخذ شاعر همان اقوال شفاهی بوده است.

محمد حسین حسینی شیرازی (۱۱۸۴/۱۲۴۹ ه.ق)، نویسندۀ پنج گنج حسینی است. دفتر نخست آن مثنوی وامق و عذرا در ۴۶۶۲ بیت است که داستان وامق و عذرا را روایت می کند.

کتاب وامق و عذرا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

همه دانشجویان و پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی و علاقه‌مندان به ادبیات عاشقانه کهن مخاطبان این کتابند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۳/۲۹
شابک۹۶۴-۸۰۸۴-۲۸-۹
تعداد صفحات۱۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۲,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۲/۰۳/۲۹
شابک۹۶۴-۸۰۸۴-۲۸-۹