با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فرهنگ مولوی

دانلود و خرید کتاب فرهنگ مولوی

اصطلاحات و تعبیرات عرفانی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فرهنگ مولوی  نوشته  ناهید عبقری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فرهنگ مولوی

ناهید عبقری در کتاب فرهنگ مولوی به اصطلاحات و تعبیرات عرفانی می‌پردازد که در آثار مولوی به کار رفته است. این اثر در انتشارات بانگ نی به چاپ رسیده است.

انتشارات «بانگ نی» در پاییز سال ۱۳۹۲ مجوز خود را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد و از همان سال با مدیریت ناهید عبقری فعالیت مستمر خود را شروع کرد. ناهید عبقری از جوانی و حدود سال ۱۳۵۵ و قبل از آن آغاز کرده بود و همواره به یادداشت برداری از موضوعات ادبی، عرفانی و شرح و وصفی بر آن‌ها خلاصه می‌شد، اما او به هدفش یعنی اشاعه «ادب و عرفان» جنبه‌ای رسمی بخشید.

این انتشارات در سال ۱۳۹۳ شمسی کتاب «ناگفته‌های مشروطیت» را به چاپ رسانید که کتابی بسیار ارزشمند و برگرفته از نسخه خطی دست نویس «سالار معتضد» است. در سال ۱۳۹۴ چاپ سوم کتاب‌های «از عارف قصه‌گو بشنو جلد ۱ و۲» و «سیر معنوی با قصه‌های مثنوی» را روانه‌ی بازار کرد. چاپ‌های قبلی این سه کتاب‌ را انتشارات «مهر صفا» بر عهده داشته است. همچنین مجموعه سه جلدی این کتاب‌ها را با نام «قصه های مثنوی» ارائه کرد.

این انتشارات با هدف رشد فرهنگ هم‌چنان آثار ارزشمندی برای علاقه‌مندان به ادبیات فارسی منتشر می‌کند.

مولانا عمیق‌ترین مفاهیم عرفانی را در شعر خود وارد کرده است. کتاب مثنوی معنوی او، سرشار است از حکایات و تمثیل‌هایی که از عرفان و تصوف سخن می‌گویند و معانی بلندی را در دل خود دارند. اما برای کسانی که با این مفاهیم آشنا نیستند، داشتن کتابی که اصطلاحات و تعبیرات عرفانی را در دل خود داشته باشد بسیار کارساز و راهگشا است.  

این کتاب بر اساس حروف الفبا تنظیم شده است و کمک شایانی به شناخت آثار مولانا می‌کند. 

کتاب فرهنگ مولوی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب فرهنگ مولوی به تمام مولوی شناسان و پژوهشگران آثار عرفانی برای درک بهتر مفاهیم کمک می‌کند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۲۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۳۷۷۸-۹
تعداد صفحات۱۲۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۲۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۳۷۷۸-۹