با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پریوش

دانلود و خرید کتاب پریوش

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب پریوش  نوشته  محمد رضایی بختیاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب پریوش

محمد رضایی بختیاری( -۱۳۶۴)، نویسنده است. در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «پریوش از نامه برادر درمانده شده و روزگار برایش سخت می‌گذرد و تنها امیدش اینست که کسی مثل آن معلم به خواستگاریش بیاید و در آن خانه را بزند. یک بار هم به مهردخت می‌گوید: "اگه من را به اون معلمه می‌دادی اینقدر اذیت نمی‌شدی". مهردخت در جواب گفت: "مگه تو بی‌کسی که هر کی اومد بدمت بری". پریوش خسته و ملول از این همه اتفاق و جریان ناگوار به درگاه خدا تظلم می‌برد و از رب تعالی می‌خواهد کمکش کند. پریوش هر روز خسته‌تر می‌شود و با خودش می‌گوید اگر برادرم مرا دوست می‌داشت چرا زودتر خدمتش را تمام نکرد؟ چرا دیگر به سراغم نمی‌آید؟ پایان یکی از این روزهای خسته‌کننده، قدرت به پریوش و مهردخت می‌گوید: "آماده شوید امشب می‌رویم خانه رضا سینماچی". پریوش که مدت‌هاست به مهمانی درست و حسابی نرفته از این اتفاق و مهمانی خوشحال می‌شود. در آماده کردن بچه‌ها به مهردخت کمک می‌کند او لباس‌هایی را که قدرت امشب برایش خریده می‌پوشد و از این لباس‌ها خوشش می‌آید و از قدرت تشکر می‌کند. آن‌ها به خانه آقا رضا سینماچی می‌روند و پس از خوش و بش و گفتن و خندیدن و آشنا شدن با هم، پریوش با دختر رضا که سه سال از خودش کوچکتر بود در اتاقی به حرف زدن مشغول می‌شوند گویا پریوش از بازی کردن با بچه‌ها لذت نمی‌برد و می‌خواهد گوشی پیدا کند که حرف‌هایش را بشنود.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
م ای
۱۳۹۶/۰۵/۱۶

فوق العاده است و گویا داستان واقعی است. دستمریزاد به نویسنده اثر. آدمی با تمام لحظه های عاطفی کتاب با فراز و فرودهای زندگی پریوش کاملا همراه می شود. ای کاش آثار دیگر این نویسنده نیز در طاقچه معرفی شود. با تشکر

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۴ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۶۵-۱۹-۹
تعداد صفحات۶۴صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۶/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۰۶۵-۱۹-۹