با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گربه راهنمای ما

دانلود و خرید کتاب گربه راهنمای ما

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گربه راهنمای ما  نوشته  استفان گارنیه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب گربه راهنمای ما

کتاب گربه راهنمای ما اثری است از استفان گارنیه که با ترجمه مطهره حیدری در انتشاراش شمعدونی به چاپ رسیده است. این کتاب در تلاش است تا راهنمایی برای زندگی آرام و به دور از هرگونه تنش و استرس به مخاطبان هدیه دهد؛ آن هم با الهام گرفتن و الگو برداری کردن از گربه‌ها!

درباره کتاب گربه راهنمای ما

آیا گربه می‌تواند راهنمای خوبی برای زندگی ما باشد؟ به گربه، رفتارش، حرکاتش و نحوه زندگی‌ کردنش دقت کنید. به نظر می‌رسد تنها و تنها دغدغه‌ای که گربه دارد، آسایش و شادکامی خودش است. گویی استعداد ذاتی دارد که برای اینکه هرگز خود را نگران چیزی نکند و زندگی‌اش را بدون هیچ تنشی جلو ببرد. آیا ما می‌توانیم از نحوه زندگی گربه الهام بگیریم؟ 

استفان گارنیه در کتاب گربه راهنمای ما، از ما می‌خواهد تا گربه را سرمشق و الگوی خود قرار دهیم. اما چگونه؟ نویسنده در هر قدم همراه ما می‌آید و یک فلسفه شخصی را که به بهبود کیفیت زندگی کمک می‌کند، در اختیار ما قرار می‌دهد. این کتاب پر است از نقل قول‌هایی که به ما کمک می‌کند تا زندگی را خود را به سمت آرامش بیشتر ببریم و از تک تک لحظات آن لذت ببریم. درست همانطور که یک گربه از زندگی‌اش لذت می‌برد.

کتاب گربه راهنمای ما را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

گربه راهنمای ما کتابی است برای تمام کسانی که خودشان را لایق یک زندگی آرام و بدون استرس می‌دانند. 

بخشی از کتاب گربه راهنمای ما

استرس یکی از عوامل مخرب در جامعه ماست. اما چگونه باید با آن مبارزه کنیم؟

در دهه‌های اخیر، روش‌ها و تکنیک‌های تمدد اعصاب پیشرفت بسزایی کرده است. این پیشرفت نشانه چندان خوبی نیست، چرا که نشان می‌دهد در مقایسه با گذشته با فشار روانی بیشتری مواجه هستیم و تعداد این افراد هم هر روز بیشتر می‌شود.

ما بی‌وقفه عصبی و در حالت آماده‌باش برای مرافعه هستیم؛ از سوی دیگر، با بی‌خوابی نیز دست به گریبانیم که سبب تشویش و بدخلقی و نگرانی ما می‌شود. گاهی نیز تمامی این عوامل با تأثیر بر بدن ما به فرسودگی روانی تبدیل خواهد شد تا جایی که در سال‌های اخیر دیگر طاقت تحمل و صبوری در برابر مشکلات را نداریم.

در واقع، ما انسان‌ها همین‌قدر زندگی بدی داریم و گاهی حتی اوضاع بسیار وخیم می‌شود.

چگونه می‌توان این وضعیت کنونی را تغییر داد؟

گربه‌ای را زیر نظر بگیرید: آیا بیشتر اوقات نگران به نظر می‌رسد؟ یا تنها در موقعیت‌هایی نادر؟

او با آرامش و آسودگی نفس می‌کشد، عاقلانه و با عضلاتی آرام ژست می‌گیرد؛ به‌گونه‌ای که انگار هیچ نشانی از ناآرامی و تنش را نمی‌توان در ظاهر و نوع نگاهش پیدا کرد.

آنچه در گربه، استرس می‌نامیم، در واقع مراقبت و هوشیاری است تا مبادا اتفاقی باعث برهم زدن آرامش و سکون روزمره‌اش شود.

او با گوش‌هایی تیز و چشمانی خیره به اطرافش بادقت نگاه می‌کند، انگار منتظر چیزی است اما دلیل نگرانی‌اش چندان روشن نیست. دوباره به همان آرامشی که داشت برمی‌گردد و سرش را برای چند ثانیه به هر چیزی شبیه بالش تکیه می‌دهد. گربه هرگز ماندن در وضعیت استرس‌زا را یاد نگرفته است. وقتی که با خطری روبرو می‌شود، از آن دوری می‌کند. به همین دلیل نیز محیط پیرامونش دوباره رنگ و بوی آرامش به خودمی‌گیرد.

از سوی دیگر نیز او این احساس را به ما انتقال می‌دهد که این وضعیت را رها کرده و از لحاظ فکری کاملاً آسوده خاطر است. انگار هیچ اتفاقی رخ نداده است. شاید این، یکی از نقاط قوت او در دستیابی به آرامش شاهانه‌اش باشد.

با وجود این زندگی متفکرانه، او زندگی کاملاً مشخص و دارای چارچوبی منظم برای خودش تعیین کرده است؛ طوری که هرگونه تغییر جدی در زندگی روزمره‌اش را به‌سختی تحمل می‌کند. به همین دلیل است که به زندگی همراه با راحتی و آسایش تمایل دارد. گربه این گونه خلق شده است که هیچ چیز نباید این آسایش را مختل کند.

بنابراین حالت‌های اضطراب که به‌ندرت در گربه‌ها مشاهده می‌شود، نتیجه تغییرات احتمالی در وضعیت آسوده او است. در نتیجه این موقعیت باید هرچه زودتر برطرف شود؛ چه با دور کردن عوامل مزاحم چه با مقاومت و پافشاری در برابر نخوردن غذای جدید، «هرچند می‌دانم این غذا برای تو ارزان تمام شده است اما با مزاج من خوش نمی‌آید.» گاهی هم با گوشزد کردن به صاحبش که غیبت‌های طولانی و مکرر تو چندان با نیازهایی که به توجه و عشق دارم، جور درنمی‌آید.

برای مراقبت و آرامش درونی خود مثل یک گربه رفتار کنید. منبع استرس خود را پیدا کنید و مشکل را یک بار برای همیشه حل کنید. بی‌وقفه تا انتها بروید و سرانجام برای همیشه رهایش کنید. غصه نخورید، تکرارش نکنید، برای همیشه رهایش کنید و این‌گونه آرامش و خوشنودی دوباره به زندگی‌تان راه می‌یابد.

پدیده دیگری نیز در گربه مشاهده می‌شود و دامپزشکان نیز درباره آن صحبت می‌کنند: اگر گاهی اوقات گربه‌ها مکرر پریشان و مضطرب شوند، صاحب آن‌ها وظیفه دارد شرایط را تغییر بدهد.

گربه‌ها مانند اسفنج‌های ابری هستند که همه‌چیز را به خود جذب می‌کنند، آن‌ها خوشی‌ها و خندیدن‌ها را جذب می‌کنند اما گاهی به دلیل فشار و سروصدا و فریادها نمی‌توانند مشکلات و مسائل را در آرامش محض خود هضم کنند.

چنانچه احساس شادمانی گربه‌ها نادیده گرفته شود، اگر بتوانند و فرصت داشته باشند، در مواجهه با شرایط غیرقابل‌تحمل بلافاصله محیط را ترک می‌کنند. اما اینجا مقصر کیست؟

او اگر بتواند با ترک کردن آرامش خود را دوباره بازیابد، حتماً محیط را ترک خواهد کرد.

پس شما هم دست به کار شوید!

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Nelly
۱۴۰۰/۰۲/۱۸

لطفا این کتاب رو به طاقچه بینهایت اضافه کنین. ممنون

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۹۶۹۷-۲-۲
تعداد صفحات۱۹۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۰۱/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۹۶۹۷-۲-۲