با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مهارت کارگردان

دانلود و خرید کتاب مهارت کارگردان

کتابچه راهنمای تئاتر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مهارت کارگردان  نوشته  کیتی میچل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مهارت کارگردان

کتاب مهارت کارگردان نوشته کیتی میچل که به همت کانون کارگردانان خانه تئاتر در انتشارات نوآزما به چاپ رسیده، یک کتابچه راهنمای کارگردانی است. سکینه عرب‌نژاد این کتاب را به فارسی برگردانده است.

 درباره کتاب مهارت کارگردان

در سال‌های اخیر کتاب‌های زیادی درباره هنر نمایش و کارگردانی و تاریخ نمایش به نگارش درآمده و به فارسی ترجمه شده‌اند اما هنر کیتی میچل در نگارش ساده و همه‌فهم گام‌های مهم حرفه‌ای شدن برای تخصص فنی و هنری کارگردانی است. او به درستی و هوشمندانه مسائل پیچیده این حرفه را به بخش‌های ساده تجزیه می‌کند تا بتواند به آسانی راه درک آن را بیاموزد.

هنر کارگردانی که در جایگاه راستینش حرفه‌ای بی‌نهایت دشوار و پیچیده و حتی هرا‌س‌آور است در آموزه‌های این کتاب به شکل مهارتی آموختنی و به دور از ناآرامی‌های ناشی از ندانستن روش، پدیدار می‌شود.

 این کتاب که بسیار ساده و فهمیدنی نوشته شده است از همان لحظه‌ای آغاز می‌شود که کارگردان شروع به فکر کردن درباره نمایشنامه‌ای می‌کند و تا انتها یعنی تا شب پایانی اجرا او را همراهی می‌کند. این کتاب هرکسی را که بخواهد درباره فرایند به اجرا رساندن نمایش‌نامه چیزی بداند، راهنمایی می‌کند. میچل درباره کارهای آغازین که کارگردان باید انجام دهد، قاطع ا ست و در برابر کسانی که می‌خواهند این کار را انجام دهند، بر خواسته‌اش بسیار پافشاری می‌کند. این کتاب درباره همه چیز مشاوره می‌دهد؛ از تهیه چای و قهوه در سالن تمرین گرفته تا انجام تمرین فنی. همین‌طور بر ضرورت تجز یه و تحلیل بی‌رحمانه در پایان هر اجرا تأکید دارد.

 مهمتر از همه، این کتاب نشان می‌دهد مهارت‌هایی اساسی وجود دارد که هر کارگردان باید آنها را بیاموزد. ایده‌ها به راحتی به دست می‌آیند؛ همه ایده دارند، تأکیداو بر چیزهایی است که لازم است تا ایده‌ها روی صحنه زنده شوند. 

کیتی از نمایشنامه مرغ دریایی چخوف به عنوان نمونه مطالعاتی‌اش در این کتاب بهره می‌برد و این نشانه‌ای از دقت رویکرد اوست که شما می‌توانید فرآیند او را برای اجرای خودتان از این نمایشنامه به کار ببرید.

خواندن کتاب مهارت کارگردان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 هرکسی که می‌خواهد درباره کارگردانی و چند و چون آن بیشتر بداند، می‌تواند از این کتاب استفاده کند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۶۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۹۶۴۳-۴
تعداد صفحات۴۶۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۷۹۶۴۳-۴