با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چرا شیعه هستم؟!

دانلود و خرید کتاب چرا شیعه هستم؟!

۴٫۳ از ۶ نظر
۴٫۳ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چرا شیعه هستم؟!  نوشته  محمدرضا  حدادپور جهرمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چرا شیعه هستم؟!

کتاب چرا شیعه هستم؟! نوشته محمدرضا حدادپور جهرمی است. این کتاب روایتی دقیق از مذهب شیعه است و اینکه چرا این مذهب کامل‌ترین است. این کتاب‌آرا و نظرات عالمان درباره این مذهب را ذکر کرده است.

درباره کتاب چرا شیعه هستم؟! 

برای هر انسانی مهم است ک بداند آراء و اعتقادات او  چه منابعی دارد و سرچشمه آن از کجاست، اما مهم‌ترین و پرفایده‌ترین روش اثبات حقانیت دین یا مذهبی این است که دلایل حقانیت آن را از منابع مهم‌ترین رقیبان خود بیرون آورد، یعنی با استفاده از روش منطقی معروف که مبتنی بر پوشش و اقرار است، دلایل و مبانی حقانیت مذهب خویش را اثبات کند. بیش از نود و پنج درصد منابعی که در کتاب چرا شیعه هستم؟! استفاده شده است، همگی از منابع مهم و دست اول اهل تسنن است که به اعتراف اهل فضل از بهترین شیوه‌های اثبات حقانیت است. اگر ما معتقدیم که یگانه راه نجات, مکتب اهل بیت علیهم‌السلام است و اهل سنت واقعی در اصل شیعیان هستند، پس باید به خود زحمت اثبات و گفتگوهای منصفانه با دیگر مذاهب را بدهیم هرچند که تجربه ثابت کرده که مخالفان شیعه آن چنان که باید و شاید تن به مناظره نمی‌دهند اما این دلیل بر آن نمی‌شود که شیعیان نیز مانند آنان رفتار کنند.

این کتاب در ۷ فصل نوشته شده است:

فصل اول اثبات وجود خداوند و توحید که به ۱۰ دلیل و برهان بر اثبات توحید می‌پردازد

فصل دوم نیاز به دین شریعت آسمانی به توضیح در باب مذاهبی چون آنگلوساکسون شیطان پرستی بودیزم و کنفسیوس می‌پردازد.

فصل سوم هدف و فلسفه بعثت انبیاء

فصل چهارم ضرورت امامت به این مساله از دیدگاه تشیع می‌پردازد

فصل پنجم وجوه مشترک و متمایز در مساله امامت از دیدگاه فریقین به دیدگاه اشتراک و اختلافی شیعه و سنی درباره امامت میپردازد

فصل ششم دلایل حقانیت امام علی علیه السلام در منابع اهل سنت با ۱۲ دلیل به اثبات حقانیت امام علی علیه السلام می‌پردازد که برگرفته از احادیث نبوی و یا آیات قرآن کریم است و مختصری از فضایل امام علی علیه‌السلام در کتب اهل سنت را ذکر می‌کند.

فصل هفتم پاسخ به سوالات و شبهات پیرامون افکار تشیع که به ۱۲  شبهه درباره شیعیان پاسخ گفته شده است

و در بخش خاتمه از علمای اهل تسنن چند سوال مهم پرسیده شده است.

خواندن کتاب چرا شیعه هستم؟! را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به مذهب شیعه پیشنهاد می‌کنیم.

درباره محمدرضا حدادپور جهرمی

محمد رضا حدادپور جهرمی متولد سال ۱۳۶۳، یکی از اساتید جوان حوزه علمیه جهرم است که معاونت پژوهشی این حوزه را نیز به عهده دارد. او فعالیتش را با کانال تلگرامی دلنوشته‌های یک طلبه شروع کرد. او به شهرت فراوانی بین ادب دوستان انقلابی رسید و آثار مختلفی را منتشر کرد. بیشتر آثارش داستانی و با موضوعاتی مانند فتنه و زندگی طلبه‌ها و خاطرات جنگ منتشر شده است.

در دنیای امروز که انقلابیون کمتر به سراغ داستان‌نویسی رفته‌اند محمدرضا حدادپور جهرمی به درستی درک کرده است که داستان‌گویی زبان نسل امروز است و اگر قرار است اطلاعاتی به مخاطب منتقل شود می‌توان از آن استفاده کرد. آثار این نویسنده در انتشارات حداد منتشر شده است

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
narges
۱۳۹۹/۱۲/۲۵

عالی اما فلسفی

F Sabity
۱۴۰۰/۰۱/۰۳

من چون از مطالب فلسفی خوشم میاد بهش علاقه داشتم

sadegh
۱۴۰۰/۰۲/۰۴

خیلی متن روانی نداشت و می تونست بهتر باشه 🙂

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۴۲۶-۰-۰
تعداد صفحات۱۶۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۰/۰۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۴۲۶-۰-۰