با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شخصیت سازی با نظم

دانلود و خرید کتاب شخصیت سازی با نظم

دیسیپلین شخصی

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شخصیت سازی با نظم  نوشته  کورتیس لئون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شخصیت سازی با نظم

کتاب شخصیت سازی با نظم نوشته کورتیس لئون است که با ترجمه پوراندخت رمدانی منتشر شده است. این کتاب یک راهنما برای ساخت دیسیپلین شخصی است. کتاب شخصیت سازی با نظم گفت‌وگویی صمیمانه با شماست، پر از پیشنهادها و نصیحت‌های دوستانه، برای کمک به بهتر شدن و سروسامان گرفتن زندگی یک دوست دیگر.

درباره کتاب شخصیت سازی با نظم

کتاب شخصیت سازی با نظم از تلفیق دو اثر از کورتیس لئون با عناوین «انضباط شخصی» و «رشد شخصی» گردآمده است، چراکه این دو کتاب مکمل یکدیگر بوده و نسبت به یکدیگر ویژگی همسویی و هم‌پوشانی دارند. 

کتاب شخصیت‌سازی با نظم دارای اطلاعات و پیشنهادهای کاربردی‌ای است که به شما کمک خواهد کرد نظم شخصی‌تان را افزایش دهید و قله‌های موفقیت را در زندگی فتح کنید.

همه ما در زندگی دارای اهدافی هستیم و امیدواریم که به آنها دست پیدا کنیم. متأسفانه اغلب ما مهارت دیسیپلین شخصی را آن‌قدر که لازم است در خود پرورش نداده‌ایم تا به ما کمک کند تا چیزی را دنبال کنیم که هدفمان را به واقعیت نزدیک‌تر می‌کند. گاهی اشتیاق خود را ازدست داده و تنها به انجام کارهایی ادامه داده‌ایم که در انتها به هدفمان منتهی می‌شوند. فکرش را بکنید؛ هرسال با آغاز سال جدید هرکدام از ما تصمیمات متفاوتی برای زندگی‌اش می‌گیرد، به امید آنکه تا پایان این سال جنبه‌های مختلفی از زندگی‌اش را دستخوش تغییر کرده باشد. ما هرسال را با شوق و هیجان زیادی شروع می‌کنیم و امیدواریم تا پایان آن سال انسان متفاوتی شده باشیم، اگرچه این اتفاق برای همه پیش نمی‌آید، زیرا با گذر زمان اشتیاق و تمرکزمان را نسبت به هدفی که در سر داریم از دست می‌دهیم.

همان‌طور که می‌دانید پیشرفت در زندگی، بدون پیاده‌سازی لازمه هدف به‌دستاورد، غیرممکن است. شما نمی‌توانید بدون آنکه انسان مصمم و بااراده‌ای باشید، احساسات، امیال و نیازهایی که شما را از اهداف و دستاوردهایتان دور می‌کنند را تحت‌کنترل گیرید، و رویاهایتان را دنبال کنید. برای دسترسی به موفقیت باید افکار و احساساتتان را مدیریت کرده و تمرین استقامت و تحمل کنید، چراکه همگی از ملزومات دیسیپلین شخصی هستند. 

کتاب شخصیت سازی با نظم به شما کمک می‌کند بتوانید به دیسیپلین شخصی‌تان برسید و خودتان را آن‌طور که می‌خواهید مدیریت کنید.

خواندن کتاب شخصیت سازی با نظم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام کسانی که به دنبال موفقیت هستند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب شخصیت سازی با نظم

زمانی‌که شما دچار فقدان نظم در زندگی فردی‌تان می‌شوید، کنترل نفس خود را نیز از دست می‌دهید؛ به این معنا که هنگام کارکردن روی هر مسئله‌ای به راحتی دچار حواس‌پرتی می‌شوید، و نیازها، عواطف و تمایلات درونیِ ذهنتان از کاری که می‌کنید دور می‌شوند، و دیگر به عملی که درحال انجام آن هستید واقف نخواهید بود و به‌راحتی نگرش و تیزبینی خود نسبت‌به آنچه که ضروری و مهم است را از دست می‌دهید. انضباط شخصی درصدد تغییر این اتفاق در مسیر مخالف است؛ و به شما کمک می‌کند به آنچه که برایش برنامه‌ریزی کرده‌اید متعهد بمانید، هرچند مسیر دستیابی به آن ناراحت‌کننده و دشوار باشد.

در فقدان دیسیپلین شخصی احتمال حواس‌پرتی به‌شدت بالاست، و این یعنی باید برای همیشه با اغلب خواسته‌هایتان خداحافظی کنید. درعوض اگر شخصیتتان را با این گوهر دلنواز زینت بدهید دیگر نیازی نخواهید داشت که برای رسیدن به هدف‌هایتان، نیازها و امیالتان را برای همیشه ببوسید و کنار بگذارید.

دیسیپلین شخصی به شما این امکان را می‌دهد که مدیریت نفس را تمرین کرده و از افکار منفی و احساسات مخرب خود فاصله بگیرید. وقتی که شما منضبط باشید پیش از انجام هرکاری تمام جنبه‌های آن را با دقت در نظر می‌گیرید، و ایده‌های جدید به‌سرعت به ذهنتان هجوم می‌آورند، شفاف‌تر می‌اندیشید، به‌راحتی هر کار کوچک و بزرگی را که شروع می‌کنید به پایان می‌رسانید و برنامه‌ریزی‌هایتان را با موفقیت و بدون توجه به موانع و مشکلاتی که سر راهتان قرار می‌گیرد به انجام می‌رسانید.

علاوه‌بر آن دیسیپلین شخصی به شما کمک می‌کند با مقایسه‌کردن خوبی‌ها و بدی‌ها، و هرچه در مسیر اهدافتان قرار دارد تصمیمات درست‌تری بگیرید. نظم باعث می‌شود که شما تصمیمات دمدمی‌مزاجانه و غیرقابل پیش‌بینیِ کمتری بگیرید.

به‌جز همهٔ اینها، دیسیپلین شخصی، فرد را شادتر می‌کند و آرامش بیشتری برای او به ارمغان می‌آورد. نتایج تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۳ توسط ویلهم هافمن حول این مقوله انجام شد، نشان می‌دهد که اشخاصِ دارای کنترلِ نفس، نسبت‌به افرادِ فاقد این توانایی، شادتر و سرزنده‌تر هستند. این تحقیق نشان می‌دهد افراد منضبط با موانعی که در راه رسیدن به اهدافشان وجود دارد، بهتر مواجه می‌شوند، و زمان کمتری را برای افکار و رفتار ناسالم هدر می‌دهند و حتی قادر هستند به‌راحتی انتخاب‌های مثبت و کارآمد داشته باشند. درنتیجه میزان آرامش درونی و احساس شادی در این افراد رو به افزایش است.

سامان‌دادن تصمیماتتان به شما این توانایی را می‌دهد تا آنی و بدون فکر اقدام به تصمیم‌گیری نکنید، وعده‌هایی که به خود و دیگران داده‌اید را به سرانجام برسانید و به کارکردن ادامه دهید، هرچند شوق و اشتیاق و انرژی‌تان از دست رفته باشد.

با فراگیری هنر منظم بودن، شخصیتی مستقل، قدرتمند، دارای اراده و استقامت روانی برای خود ایجاد کنید، و از بی‌صبری و خشم و نشان‌دادن واکنش‌های افراطی جلوگیری کنید. با کنترل نفس و دیسیپلین شخصی، اطمینان از ساختن روابط سالم، دریافت احترام از دیگران، و درنهایت رسیدن به اهدافی که برایشان ازخودگذشتگی کرده‌اید حتمی‌ست.

با تمام منافعی که دیسیپلین شخصی در پی دارد، واضح است که رسیدگی و پرورش این عادت می‌تواند گام بزرگی برای تغییر زندگی در جهات مختلف باشد. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
fatmagol1101
۱۴۰۰/۰۱/۱۸

اگه دوست دارید آینده بهتری داشته باشید حتما مطالعه کنید✴

parsa
۱۴۰۰/۰۲/۱۲

حتما بخوانید 👍

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
قدرت نفس شما را مانند یک منجنیق، به‌سمت جنبش و عمل پرتاب می‌کند، هرچند این کار را قدرتمند انجام می‌دهد، اما موقتی‌ست؛ زیرا شما به نیرویی ماندگارتر برای ادامهٔ مسیرتان نیازمند هستید. در این لحظه است که دیسیپلین شخصی به میان می‌آید. نظم و انضباط شخصی، استقامت و قدرتِ ادامه‌دادن را در اعمال شما تزریق می‌کند.
محمد زیارتی
منتظر زمان و مکان مناسب نباشید همهٔ ما بارها شنیده‌ایم که باید کارهایمان را زمانی انجام بدهیم که احساس می‌کنیم زمان آن رسیده، و هرگاه حس خوبی به آن نداشتیم، آن را رها کنیم و دست از کار بکشیم. (به ما گفته شده که به‌دنبال حرف دلمان برویم.) متأسفانه این نصیحت باعث می‌شود که تلاش و پشتکارمان را بر مبنای احساساتمان بنا کنیم؛ درحالی‌که احساسات غیرقابل پیش‌بینی و ناپایدار هستند. بنیان‌گذاشتن نظم در زندگی باعث می‌شود از موانعی که خود در مسیر رسیدن به موفقیت برای خود قرار داده‌ایم گذر کنیم؛ مانند منتظرماندن برای یک زمان خاص و انجام‌ندادن مسئولیت‌هایمان.
س
تکرار فکر و ایده‌ها به‌طور مداوم و مکرر، ذهن و الگوی فکری را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و آن را در مسیر رسیدن به آن ایده شکل می‌دهد.
بهار
زمانی‌که شما دچار فقدان نظم در زندگی فردی‌تان می‌شوید، کنترل نفس خود را نیز از دست می‌دهید؛ به این معنا که هنگام کارکردن روی هر مسئله‌ای به راحتی دچار حواس‌پرتی می‌شوید، و نیازها، عواطف و تمایلات درونیِ ذهنتان از کاری که می‌کنید دور می‌شوند، و دیگر به عملی که درحال انجام آن هستید واقف نخواهید بود و به‌راحتی نگرش و تیزبینی خود نسبت‌به آنچه که ضروری و مهم است را از دست می‌دهید.
محمد زیارتی
برای خود یک مانترا یا سرود مرتبط با انضباط یا هدفتان بسازید، و آن را هرروز تکرار کنید، تا این احساس به‌سراغ شما بیاید که آنچه به زبان می‌آورید حقیقت محض است. این کار کوچک و راحت به شما کمک خواهد کرد تصمیم‌هایی درست و در راستای هدفتان بگیرید.
بهار
یکی از راه‌هایی که می‌توانید به خود یادآوری کنید تا ذکرتان را بگویید این است که آن را چاپ کرده و در هرجایی که ممکن است چشمتان به آن بخورد نصب کنید؛ مانند درب یخچال، آیینهٔ دستشویی، پشت تلفن همراهتان، کنار تلویزیون، روی کنترل‌ها، میز محل کار، داخل ماشین، اتاق خواب و هرجای دیگری که به‌نظرتان می‌رسد. مقصود از این کار این است که هدفتان را مدام به خود یادآوری کنید و تا حد ممکن مانترای خود را تکرار کنید.
بهار

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۰۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۳-۷۰-۹
تعداد صفحات۱۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۰۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۷۳-۷۰-۹