با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
منتخب مثنوی؛ دفتر چهارم

دانلود و خرید کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر چهارم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر چهارم  نوشته  مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر چهارم

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر چهارم با گزینش، تلخیص، مقابله تفاسیر و تحلیل ثریا همت آزاد، شرحی بر دفتر چهارم مثنوی معنوی است. این اثر یکی از مشهورترین آثار مولانا، شاعر و عارف قرن ششم است. 

این اثر به شرح داستان‌ها و ابیاتی می‌پردازد که مولانا در دفتر چهارم مثنوی نگاشته و سروده است. مثنوی معنوی، یکی از ارزشمندترین آثار مولانا است که باب‌های حکمت و عرفان را به روی مخاطبان و صاحبدلان گشوده است. مولانا با کمک تمثیل‌های فراوان و با استفاده از حکایت‌های ساده توانسته است برخی از عمیق‌ترین مفاهیم عرفانی را شرح دهد.

کتاب منتخب مثنوی؛ دفتر چهارم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

این کتاب برای تمام دوست‌داران شعر، ادبیات و عرفان مولانا جذاب است.

درباره‌ی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی

جلال الدین محمد بلخی رومی ملقب به مولانا، در قرن ۶ زندگی می‌کرد. او را خداوندگار می‌نامیدند هرچند که خود در برخی اشعارش، تخلص خموش را برگزیده بود. مولانا در بلخ زاده شد اما در زمان حمله‌ی مغولان و به دلیل مشکلاتی که پدرش بهاولد با دستگاه دولتی داشت به قونیه مهاجرت کردند و آن‌جا مولانا رشد کرد و بزرگ شد و برای خود مجالس وضع و درس بسیاری بنا کرد. او بعدها در ملاقاتی که با شمس تبریزی داشت به کلی تغییر کرد و از تمام آن‌چه که برای او نام می‌خرید کنار گرفت و به عرفان و سیر و سلوک درونی پرداخت. مشهور ترین اثر او مثنوی معنوی است و دیوان شمس، فیه ما فیه و مجالس سبعه از دیگر آثار او هستند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۶۰-۴
تعداد صفحات۲۶۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۹/۲۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۱۰۹-۶۰-۴