با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دمی آرام گیر و فرزانه شو

دانلود و خرید کتاب دمی آرام گیر و فرزانه شو

چگونه در این دنیای پرتلاطم، آرام و آگاه باشیم!

۴٫۳ از ۱۰ نظر
۴٫۳ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دمی آرام گیر و فرزانه شو  نوشته  هیمن سونیم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب دمی آرام گیر و فرزانه شو

کتاب دمی آرام گیر و فرزانه شو اثر هیمن سونیم با ترجمه نازنین فیروزی به ما می‌آموزد چگونه در این دنیای پرتلاطم، آرام و آگاه باشیم! راهکارهای کاربردی این اثر آرامش خیال و آگاهی را به شما هدیه می‌دهند.

درباره کتاب دمی آرام گیر و فرزانه شو

هیمن سونیم در کتاب دمی آرام گیر و فرزانه شو راهکارهایی ساده اما کارآمد به مخاطبانش ارائه می‌کند. راهکارهایی که قرار است به همه افراد کمک کنند تا ذهنشان را به آرامش برسانند و اضطراب، تشویش و درگیری‌های ذهنی را در کنترل خود دربیاورند. این روش‌ها به همه افراد کمک می‌کند تا در دنیایی که روز به روز ناآرام‌تر می‌شود، آرام بمانند. هشت فصل این کتاب به موضوعات مختلفی می‌پردازند که در کنار هم قرار می‌گیرند و یک تصویر کلی را به مخاطبان نشان می‌دهند. عشق، دوست داشتن هم‌نوعان، بخشش و  ... مسیرهای دیگری که انسان‌ها را به آرامش می‌رساند. 

کتاب دمی آرام گیر و فرزانه شو را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

مطالعه این کتاب را به تمام افرادی که دوست دارند آرامش را تجربه کنند، پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب دمی آرام گیر و فرزانه شو

وقتی همه‌چیز در اطرافم بسیار سریع در حرکت است، درنگی می‌کنم و از خود می‌پرسم: «این‌همه غوغا در جهان برپاست یا در ذهن من؟»

غالباً می‌پنداریم ذهن و جهان مستقل از یکدیگرند. اگر کسی از ما بپرسد ذهن‌مان کجاست، بیش‌ترمان به سر یا قلب‌مان اشاره می‌کنیم؛ اما هیچ‌کس به درختان یا به آسمان اشاره‌ای نمی‌کند. ما میان آن‌چه درون ذهن‌مان می‌گذرد و آن‌چه در دنیای خارج اتفاق می‌افتد، مرز مشخصی قائل می‌شویم. در مقایسه با جهان پهناور بیرون، ذهنی که درون بدن جای دارد می‌تواند حس کند کوچک، آسیب‌پذیر و گاهی هم ناتوان است؛ اما طبق آموزه‌های بودا، مرز بین ذهن و جهانْ باریک و نفوذپذیر و در اصل واهی است. چنین نیست که جهان به‌طور عینی مسرت‌بخش یا غم‌انگیز باشد و در ما نیز احساسی متقابل ایجاد کند؛ برعکس، چنین احساساتی از ذهن نشئت می‌گیرند و ذهن هم ادراکش را به جهان تعمیم می‌دهد. جهان ذاتاً مسرت‌بخش یا غم‌انگیز نیست؛ فقط هست.

جهان به وجود می‌آید؛ چون ما از آن آگاهیم. نمی‌توانیم در هستی‌ای زندگی کنیم که از آن بی‌خبریم. جهان برای بودن، وابسته‌به ذهن ماست، درست همان‌گونه که ذهن ما به جهان به‌مثابه موضوع اصلی آگاهی وابسته است. به‌بیان دیگر، می‌توان گفت آگاهی ذهن ما جهان را به وجود می‌آورد. آن‌چه ذهن ما بر آن متمرکز است، دنیای ما می‌شود. اگر چنین دیدگاهی داشته باشیم، ذهن در مقایسه با جهان خارج، چندان هم ناچیز به نظر نمی‌رسد. چنین نیست؟

ما نه می‌توانیم و نه می‌خواهیم از تک‌تک چیزهایی که در جهان رخ می‌دهد، آگاه باشیم. اگر چنین می‌کردیم، از اضافه‌بار اطلاعات دریافتی، دیوانه می‌شدیم. اگر مانند این دوستم از دریچه ذهن خود به جهان نگاه کنیم، بی‌درنگ متوجه خواهیم شد که به‌دنبال چه هستیم؛ چراکه ذهن ما بر آن متمرکز می‌شود. نظر به این‌که جهانی که با چشم ذهن‌مان می‌بینیم محدود است، اگر بتوانیم ذهن خود را آموزش دهیم و خردمندانه خودمان انتخاب کنیم که تمرکزمان کجا باشد، آن‌گاه می‌توانیم دنیا را مطابق حالت ذهنی‌مان ادراک کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Ava Rahi
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

بنظر من هر انسانی برای رشد و نمو بهتر احتیاج به یاداوری دارد. احتیاج به تکرار تمرین دارد تا ذهنش از موارد غلط جا افتاده در آن پاک و ذهن شکل تازه و درستی بخود بگیرد. این کتاب با متن ساده

- بیشتر
zoha.mc
۱۳۹۹/۱۲/۰۳

عالی عالی عالی. پر از حرفای ارامش بخش و قشنگ.. پر از نقاشیای زیبا😍😍خلاصه که ی کتاب حال خوب کنههه

mary
۱۴۰۰/۰۱/۲۹

چیزی جدیدی نداشت همون تکرار حرفهای مثبت هست😬

Baran Hhh
۱۴۰۰/۰۳/۱۹

کتاب خوبی بود،اما در این زمینه کتاب "شکوه اشراق" خیلی قویتر و کاملتره ☆

کاربر ۲۷۵۲۳۸۴
۱۳۹۹/۱۰/۲۶

👌

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۷۶)
می‌دانید چرا بعضی از گفت‌وگوها این‌قدر خسته‌کننده است؟ چون گرفتار ادب شده‌ایم و نمی‌توانیم حرف دل‌مان را بزنیم.
Parisa
برای جداکردن غذای چسبیده از کف ماهیتابه، فقط در ماهیتابه آب بریزید و منتظر بمانید. اندکی بعد، غذا خودش ورمی‌آید. برای التیام زخم‌های‌تان هم تقلا نکنید؛ فقط کافی است به قلب خود زمان بدهید و منتظر بمانید. وقتی زخم‌های‌تان آماده شوند، خودشان التیام می‌یابند.
Parisa
مانند یک دسته ماهی این‌جا و آن‌جا نروید، فقط به این خاطر که دوستان‌تان نیز چنین می‌کنند یا به‌این‌دلیل که دیگران می‌گویند باید چنین کنید. پای اعتقادات راسخ خود بایستید. الگوواره‌های موجود را در هم بریزید و خودتان شخصی نوآور و الگوساز شوید.
Parisa
زندگی مثل یک تکه پیتزاست. در آگهی‌های تبلیغاتی خوشمزه به نظر می‌رسد؛ اما وقتی واقعاً آن را داشته باشیم، به‌خوبی چیزی نیست که تصور می‌کردیم.
Parisa
اگر به این امید بمانید که دیگران دلداری‌تان بدهند، زیر بار این نیاز خم می‌شوید. اگر مدام نیاز دارید شنیده شوید، هیچ‌کس نمی‌تواند این نیاز را طبق رضایت کامل شما، برآورده کند. به‌جای این‌که همواره تسلی را در دیگران جست‌وجو کنید، خودتان مایهٔ تسلی باشید و به دیگران گوش بسپارید. در روند کمک به دیگران، خودتان هم التیام خواهید یافت. به‌جای بلیت بخت‌آزمایی، برای خودتان و خانواده چند شاخه گل بخرید. اگر گلی بخرید و در اتاق نشیمن بگذارید، هر بار که از اتاق نشیمن گذر می‌کنید، احساس برندگان را خواهید داشت و نظاره‌گر زیبایی فراوانی خواهید بود.
zoha.mc
سعی نکنید اطرافیان خود را کنترل کنید. وقتی حتی نمی‌توانید ذهن خودتان را کنترل کنید، چه‌چیزی باعث می‌شود فکر کنید می‌توانید دیگران را کنترل کنید؟
Anahid
برای خریدن یک لیوان نوشیدنی نه یا ده دلاری زیاد فکر نمی‌کنیم؛ اما درعین‌حال موقع خرید کتاب این‌پاوآن‌پا می‌کنیم، آن هم کتابی که قیمت آن تنها به‌اندازهٔ قیمت یک یا دو لیوان نوشیدنی است. ظاهراً اکثر مردم قادر نیستند تفاوت بین یک بطری نوشیدنی ۱۵ دلاری و یک بطری ۵۰ دلاری را بیان کنند. آن ۳۵ دلار درواقع اضافه‌بهایی است که برای خودنمایی می‌پردازید.
Parisa
«افکار خود را مثبت نگه دارید؛ زیرا افکار شما سخنان‌تان می‌شود. سخنان خود را مثبت نگه دارید؛ زیرا سخنان شما رفتارتان می‌شود. رفتار خود را مثبت نگه دارید؛ زیرا رفتار شما عادت‌های‌تان می‌شود. عادت‌های خود را مثبت نگه دارید؛ زیرا عادت‌های شما ارزش‌های‌تان می‌شود. ارزش‌های خود را مثبت نگه دارید؛ زیرا ارزش‌های شما سرنوشت‌تان می‌شود.»
Parisa
آن‌چه موسیقی را زیبا می‌کند فاصلهٔ میان هر نت تا نت دیگر است. آن‌چه سخن را شیوا و رسا می‌کند درنگ مناسب میان واژه‌هاست. هرازگاهی باید نفسی بکشیم و به سکوت بین صداها توجه کنیم.
مهدیس 🌙
همهٔ جهان در آن قاچ سیبی است که در سبد ناهاری گذاشته شده است. درخت سیب، نور خورشید، ابر، باران، زمین، هوا، عرق کشاورز همه در آن قاچ سیب گنجانده شده‌اند. کامیون حمل، بنزین، بازار، پول، لبخند صندوقدار هم همه در آن است. یخچال، چاقو، تختهٔ خردکن، عشق مادر هم همه در آن است. همه‌چیز در همه‌جای جهان به یکدیگر وابسته است. اکنون به آن‌چه درون شماست بیندیشید. همهٔ جهان در ماست.
zoha.mc

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۰۲۹-۶
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۲۲
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۵۴-۰۲۹-۶