با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب نوشتن در سایه‌ی جنگ اثر محمد حنیف

دانلود و خرید کتاب نوشتن در سایه‌ی جنگ

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نوشتن در سایه‌ی جنگ  نوشته  محمد حنیف  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نوشتن در سایه‌ی جنگ

کتاب نوشتن در سایه جنگ، کندوکاوی بر محور ادبیات داستانی جنگ و دفاع مقدس نوشته مشترک محمد حنیف و محسن حنیف است. این اثر جایگاه ادبیات جنگ و دفاع مقدس در ادبیات معاصر ایران را بررسی می‌کند و به مقایسه ادبیات داستانی جنگ و دفاع مقدس در ایران و ادبیات جنگ و پایداری در سایر ملل می‌پردازد.

 درباره کتاب نوشتن در سایه جنگ

کتاب نوشتن در سایه جنگ ۱۰ سال پیش برای بررسی وضعیت ادبیات داستانی جنگ و دفاع مقدس و بیان ثبت نظرات مختلف به منظور ارتقای سطح ادبیات داستانی جنگ و دفاع مقدس نوشته شد. پس از یک دهه این کتاب برای دومین بار با ویرایش جدید روانه بازار نشر شده است.

در ویراست دوم این اثر، پنج سوال به شش سوال اولیه تحقیق اضافه شده و برای رسیدن به پاسخ سوال‌های جدید، تحقیقات تازه‌ای انجام شده است. همچنین سه مصاحبه عمیق دیگر نیز با حمیدرضا شاه‌آبادی، حسن شهسواری و مایکل کدنم انجام شده است. به کتاب حاضر نهایتا سه فصل افزوده شد و می شود گفت که اثر تازه‌ای پدید آمده است.

تعریف ادبیات داستانی جنگ، داستان جنگ یا داستان دفاع مقدس؟، پژوهش‌های پایه‌ای داستان جنگ و دفاع مقدس در ایران، آغاز داستان جنگ و دفاع مقدس، ‌تعریف داستان جنگ و دفاع مقدس، جنگ و ادبیات غیر جنگ، داستان جنگ و دانشگاه، جایگاه ادبیات جنگ و دفاع مقدس در ادبیات معاصر، نویسندگان و داستان‌های برجسته جنگ در ایران و جهان، نقد ادبی و داستان‌های جنگ و دفاع مقدس، اقتباس از داستان جنگ و دفاع مقدس، الگوهای داستان‌های دفاع مقدس، داستان جنگ و دیگر گونه‌های ادبی، داستان جنگ و استناد تاریخی، آسیب‌شناسی داستان‌های جنگ، سیر تحول ادبیات داستانی جنگ و دفاع مقدس، زمینه‌های جهانی شدن داستان دفاع مقدس، داستان جنگ و دفاع مقدس کودک و نوجوان و جایگاه آن در ادبیات داستانی و سیر تحول داستان بلند و رمان نوجوان با موضوع جنگ و دفاع مقدس در ایران، از مهم‌ترین سرفصل‌های کتاب نوشتن در سایه جنگ است.

 خواندن کتاب نوشتن در سایه جنگ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان و پژوهشگران ادبیات فارسی به ویژه ادبیات پایداری و جنگ.

 بخشی از کتاب نوشتن در سایه جنگ

نکته اصلی درباره آغاز داستان جنگ و دفاع مقدس،‌ به حساب آوردن یا نیاوردن قصه‌های حماسی، افسانه‌های رزمی و به‌طور کلی ادبیات عامه و کهن رزمی به‌عنوان داستان جنگ است، زیرا با درنظر گرفتن ادبیات حماسی و رزمی، سابقه این‌‌گونه به اعصار دور می‌رسد. بر این اساس، شاید بتوان ساتیریکون پترونیوس را از نخستین داستان‌های مکتوبی دانست که در آن از جنگ یاد شده است. این داستان که در قرن اول میلادی و در روم نگاشته شده است، قصه جوانی است که آزاد متولد می‌شود، اسیر می‌شود و پس از فرار از دست دشمنانش دچار سقوط اخلاقی می‌گردد. اما اگر حماسه‌ها و رزم‌نامه‌ها درنظر گرفته نشود، باید از قرن هجدهم و با آغاز داستان‌نویسی نوین به سابقه جهانی داستان جنگ نگریست. در گونه ملی نیز اگر رمان‌های تاریخی را در زمره ادبیات داستانی جنگ محسوب کنیم، باید از رمان تاریخی شمس و طغرا (۱۲۸۴ش) به‌عنوان اولین رمان جنگی نام ببریم. داستان این رمان بین سال‌های ۶۶۷ تا ۶۹۱ ق می‌گذرد و با سبک واقع‌گرایانه، درگیری میان ایرانیان و مغولان و مسلمانان و غیرمسلمانان را نشان می‌دهد.نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۴۵-۲۳-۳
تعداد صفحات۶۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۸/۰۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۱۴۵-۲۳-۳