با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چهار میثاق

دانلود و خرید کتاب چهار میثاق

کتاب خرد سرخ‌پوستان تولتک

۵٫۰ از ۹ نظر
۵٫۰ از ۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چهار میثاق  نوشته  دون میگوئل روئیز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب چهار میثاق

چهارمیثاق کتابی نوشته دون میگوئل روئیز است. این کتاب راهنمایی عملی برای آزادی فردی است. تغییر برداشت ما از حقیقت در دست خود ماست تا بتوانیم از رؤیای‌مان، بهشت بسازیم، نه جهنم. پذیرش و دنبال کردن چهار میثاق به شما کمک می‌کند تا رؤیای جدید شخصی خودتان را خلق کنید.

درباره کتاب چهارمیثاق

برای فردی که از نظر درونی به آزادی رسیده، زندگی در بهشت بر روی همین کره خاکی نیز امکان‌پذیر است، اما اگر وانمود کنید که به این آزادی رسیده‌اید، این زندگی برای‌تان ممکن نخواهد بود، چون در ذهن شما باید قدرددانی و عشق ورزیدن به دیگران، بیشتر از خودتان اهمیت داشته باشد و باید خودِ واقعی‌تان را متجلی سازید.

جوهره لوح وجودی هر انسانی در ابتدا پاک و معصوم است، پس شما می‌توانید تنها با خودتان بودن، به تعالی و کمال واقعی برسید. باورها و میثاق‌های غلط باعث می‌شوند نتوانید خودِ واقعی‌تان باشید. تلاش واقعی این است که قراردادهایی که بر اساس ترس هستند و نه عشق را درک کرده و آنها را کنار بگذاریم.

به جای میثاق‌های قدیمی، لازم است میثاق‌های جدیدی را بپذیریم، آنهایی که با «من» درونی‌مان سازگاری دارند، ما هرگز با پنهان شدن پشت ماسک‌هایی که به چهره زده‌ایم، به تعالی و کمال نخواهیم رسید. تعالی و کمال فقط با خودِ واقعی بودن حاصل می‌گردد.

دون میگوئل روئیز در کتاب چهار میثاق به ما می‌گوید که حقیقت هر یک از ما، باورها و توافقات درونی‌مان است که جهان‌بینی‌مان را مشخص می‌سازد. اما اکثر این توافقات اشتباه بوده و هیچ سودی برای خویشتنِ درونی ما ندارند. هدف دون میگوئل روئیز این است که رؤیای سیاره‌ای را که ما در آن هستیم درهم شکسته و رؤیای جدید خودمان را خلق کنیم. او از ابزارهای ساده‌ای می‌گوید که استفاده از آنها منجر به یک تحول همیشگی و بلندمدت فردی می‌شود، چیزی که بر اساس از هم گسیختن توافقات غلط و در عوض بکارگیری قواعد و مقررات خودمان شکل می‌گیرد.

خواندن کتاب چهارمیثاق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به کتاب‌های موفقیت و رشد فردی از شنیدن این اثر لذت خواهند برد.

بخشی از کتاب چهار میثاق

رویا در کتاب‌های پائولو کوئیلو، مخصوصآ در کیمیاگر، تجسم افسانه شخصی دارنده آن است. اگر فردی از کودکی در رویای پزشک شدن بوده است، زمانی به افسانه شخصی خویش دست می‌یابد که این رویا را متحقق کند. آثار کوئیلو به خواننده این باور را می‌دهند که برای تحقق رویا یا رویاهای ویژه‌ای در این جهان حضور پیدا کرده، و خداوند از طریق نشانه‌ها و کمک‌های فراوان دیگری او را در جهت تحقق رویاهایش یاری می‌کند و هر زمان که قصد دست‌کشیدن از تعقیب افسانه شخصی خویش را داشته باشد، گرفتاری‌ها و صدمات مختلف وی را دوباره به سوی آن سوق می‌دهند. عوارض عدم تعقیب رویاها در کیمیاگر، سفر به دشت ستارگان و حتی کوه پنجم برشمرده شده است. در این کتاب اخیر، که قهرمان داستان آن یکی از انبیاء یهود است، درمی‌یابیم که «رویا» ی فرد یا «افسانه شخصی» او الزامآ آن کاری نیست که دوست دارد انجام دهد، و او نه برای خوشایند دیگران و نه حتی برای خوشایند نفس خویش در این راه قرار گرفته است. هر کسی بَهرِ کاری آمده است و تأخیر در پرداختن به آن موجب ایجاد عوارض جسمانی و روانی کم‌وبیش شدید و عمیقی در او می‌شود. ترس انسان‌ها از دنبال کردن سرنوشتی که سرشت آنان به سوی آن متمایل است، در ساحل رودخانه پیدرا به صورت ترس فردی و دنبال‌کردن الگوی «دیگری» ظاهر شده و در کتاب ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد به شکل الگویی از رفتار اجتماعی که پیروی از آن ورونیکا را به سوی خودکشی و گروه بسیار زیادی از افراد جوامع متعدد را به سوی زندگی عاری از حیات، رنگ‌باخته و بی‌حاصل هدایت می‌کند. بیشتر این افراد به گواهی آمار دست‌کم یک بار دست به خودکشی زده‌اند. پس رویا در آثار کوئیلو به معنای «آرزو» یا «هدف» یا «غایت» زندگی فرد می‌باشد

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
AS4438
۱۳۹۹/۰۹/۱۳

عالی، مطالب این کتاب را باید بخاطر سپرد وعمل کرد، راهنمای خوبی برای زندگی بهتر،بینظیره.

salar
۱۳۹۹/۱۰/۱۶

عالی بهتر از این کتاب وجود نداره

dorsa
۱۳۹۹/۰۸/۱۷

اولش فکر کردم از این کتاب های موفقیت و انرژی و ایناست که حقیقتا من اعتقادی ندارم و به نظرم جالب نیست ولی وقتی خوندم دیذم اتفاقا کاملا منطقی و مفید بود

سمیه کرامتی
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

سلام من این کتاب و قبلا خوندم کتاب خوبیه و عمل کردن به همین ۴ مورد می تونه زندیگتونو دگرگون کنه اما عمل کردن بهشون واقعا کار سختیه ۱ با کلام خود گناه نکنید یعنی کلماتی که برعلیه خودتون به

- بیشتر
m.e
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

محشر در یک کلام

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
سرانجام ما به کسی تبدیل شدیم که در حقیقت نیستیم. تبدیل به رونوشتی شدیم از باورهای مادر، پدر، جامعه و مذهب. همه تمایلات طبیعی ما در فرایند اهلی‌شدن از دست رفته است.
AS4438
در جستجوی عدالت هستیم، چون در نظام اعتقادی‌ای که داریم، جایی برای عدالت وجود ندارد.
AS4438
همه تمایلات طبیعی ما در فرایند اهلی‌شدن از دست رفته است.
AS4438
ما در کودکی از این طریق می‌آموزیم. کودکان هرچه را بزرگ‌ترها بگویند، باور می‌کنند. ما با آنها موافقت می‌کنیم، و ایمانمان به قدری قوی است که نظام اعتقادیمان کل رویای ما از حیات را در اختیار می‌گیرد. ما این باورها را انتخاب نکرده‌ایم، و امکان داشت که علیه آنها عصیان کنیم، ولی به اندازه کافی قوی نیستیم تا پیروز شویم. نتیجه این است که با توافق خودمان به این باورها تسلیم می‌شویم. من این روند را اهلی‌شدن انسان‌ها می‌نامم
Mohamad
می‌توانید به ملکوت فردوس درآیید، تنها با همین یک میثاق: با کلام خود گناه نکنید.
AS4438

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۶ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۳۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۳۹۰-۹۵-۸
تعداد صفحات۱۳۶صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۳۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۳۹۰-۹۵-۸