با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم

دانلود و خرید کتاب اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم  نوشته  سارا افراز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم

کتاب اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم اثر سارا افراز، درباره احساس خشم، علل و عوامل پیدایش آن و راه‌های کنترل آن صحبت می‌کند. 

درباره کتاب اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم

کتاب اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم از مجموعه اخلاق در زندگی روزمره است. سارا افراز در این اثر به احساس خشم می‌پردازد؛ یک احساس طبیعی که در وجود همه ما انسان‌ها قرار دارد. احساس خشم در مواقعی که احساس خطر می‌کنیم فعال می‌شود و به عنوان یک واکنش دفاعی هم شناخته می‌شود. در این کتاب هم با خشم و علل پیدایش آن آشنا می‌شویم و هم راهکارهای مفیدی را می‌خوانیم که به ما کمک می‌کند تا با این احساس مقابله کنیم و آن را در کنترل خودمان درآوریم. 

کتاب اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

تمام علاقه‌مندان به مطالعه کتاب‌های روانشناسی را به خواندن کتاب اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم دعوت می‌کنیم.

بخشی از کتاب اخلاق در زندگی روزمره؛ خشم

به طور کلي، خشــم نوعي واکنش دفاعي است در برابر واقعه يا عملي که ما آن را «توجيه ناپذير» مي‌دانيم. هنگامي که با چنين وقايعي رو به رو مي‌شويم، معمولا خشم است که نيروي لازم براي رهايي از اين موقعيت‌هاي ناخوشــايند يا مقابله با آن‌ها را برايمان فراهم مي کند (همان واکنش جنگ و گريز). البته جوشش خشم در جبهه‌ي جنگ فعال تر اســت. ضمناً فعال شــدن خشم با درك ما از اين گونه اعمال و وقايع ناخوشايند رابطه‌ی مستقيم دارد.

خشم اغلب در مواقعي ايجاد مي شود که در واقعيت يا خيال، وضعيت خودمان يا هر آن کس و هر آنچه را که به ما مربوط مي‌شود، در خطر ببينيم. مثل مواقعي که جان و مال خود يا عزيزانمان در خطر باشد، يا آبرو، حيثيت، شخصيت و اعتبارمان در معرض تهديد قــرار بگيــرد. گاهي حتي هنوز خطري واقعي اصلا پيش نيامده، اما «شــم خطرياب» مان چنان زيرکانه و دقيق عمل مي کند که خطر از راه نرســيده را از دور تشــخيص مي‌دهد و براي رفع اين خطر احتمالي، با خشم پيش از موعد، واکنش دفاعي نشان مي‌دهد. اين نوع تشــخيص خطر پيش هنگام، معمولا از حساسيت‌هاي فردي‌مان ناشي مي‌شود که لزوماً براي همه به صورت يكسان عمل نمي‌کند. به طور مثال، شايد اگر خودرويي ناگهان جلوي راننده‌اي بپيچد او را خشمگين کند، اما اگر کسي به وسايل شخصي همين راننده دست بزند، او از اين واقعه عصباني نشود. 

فهرست 

  • مقدمه 
  • خشم چيست؟ 
  • با خشم چه كنيم؟ 
  • چگونه خشم را تشخيص دهيم؟
  • حربه‌هاي مفيد 
  • خشم نشانه‌ي چيست؟ 
  • سخن آخر 
  • فهرست منابع
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۹۵-۱۹-۲
تعداد صفحات۹۲صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۷/۱۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۹۵-۱۹-۲