با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تیستوی سبزانگشت

دانلود کتاب تیستوی سبزانگشت

بدون نظر
بدون نظر
دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تیستوی سبزانگشت

کتاب تیستو سبز انگشتی، داستان پسربچه‌ای با انگشتان جادویی است که می‌تواند هر گلی را رشد دهد. این اثر یکی از بهترین کتاب‌های قصه با موضوع صلح برای کودکان و نوجوانان است. موریس دروئون نویسنده‌ی این کتاب است و محمد غفوری، آن را به فارسی برگردانده است.

درباره‌ی کتاب تیستو سبز انگشتی

تیستو پسربچه‌ای کوچک است با انگشتان جادویی. دست‌های تیستو می‌توانند هر گل و گیاهی را رشد دهند و بزرگ و پر از شکوفه و برگ سازند. تیستو در خانواده‌ای ثروتمند به دنیا آمده. وقتی او را به مدرسه می‎‌فرستند تا درس بخواند و وقتی بزرگ شد، مدیریت کارخانه‌ی ساخت توپ‌های جنگی پدرش را بر عهده بگیرد، نمی‌تواند قبول کند که آدم‌ها دنیا را با اعتقاداتی از پیش ساخته شده، به او بشناسانند، بنابراین تصمیم می‌گیرند که تعلیم و تربیت او را به معلم خصوصی بسپارند؛ اما به زودی همه‌ی این داستان‌ها تمام می‌شود، چرا که قرار است جنگی بزرگ بین کشور آن‌ها و کشور همسایه اتفاق بیفتد و پدر تیستو باید کلی توپ و اسلحه برای جنگ بسازد ولی روز جنگ، اتفاق عجیبی هر دو کشور را غافلگیر می‌کند.

کتاب تیستو سبز انگشتی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

داستان کتاب تیستو سبز انگشتی برای کودکان، نوجوانان و همه افرادی که در تلاشند به نوعی صلح را برقرار کنند، داستانی خواندنی و لطیف است.

درباره‌ی موریس دروئون

موریس دروئون نویسنده و سیاست‌مدار در ۱۹۱۸ در پاریس به دنیا آمد. دروئون به عضویت آکادمی فرانسه (فرهنگستان فرانسه) در آمد و در سال‌های ۱۹۸۵ و ۱۹۹۹ به عنوان دبیر دائمی این آکادمی فعالیت می‌کرد. او تحت تاثیر عمویش، ژوزف کسل به ادبیات روی آورد و آثاری از جمله تیستو سبز انگشتی، شاهان نفرین شده، اسکندر کبیر و گشتی‌های شبانه را خلق کرد. دروئون در ۱۴ آوریل ۲۰۰۹ در سن ۹۰ سالگی در پاریس درگذشت.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۹۸-۰۹-۰
تعداد صفحات۱۲۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۵۹۸-۰۹-۰