با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مربیگری موفق؛ اصول و تکنیک‌ها

دانلود و خرید کتاب مربیگری موفق؛ اصول و تکنیک‌ها

۴٫۸ از ۵۲ نظر
۴٫۸ از ۵۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مربیگری موفق؛ اصول و تکنیک‌ها  نوشته  آزاده بهرامجی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مربیگری موفق؛ اصول و تکنیک‌ها

کتاب مربیگری موفق؛ اصول و تکنیک‌ها نوشته آزاده بهرامجی به سفارش جمعیت حمایت از بهبودیافتگان منتشر شده است. این کتاب با معرفی مفهوم مربیگری، اصول حاکم بر آن و آموزش گام به گام روند برگزاری جلسه‌های مربیگری به خواننده خود کمک می‌کند تا حرفه خود را به عنوان مربی زندگی آغاز کند. مطالعه این کتاب علاوه بر این‌ که شما را با مهارت‌ها، اصول مربیگری و نحوه تعامل با مراجع آشنا می‌کند باعث خواهد شد تا با انجام دقیق مراحل و تمرین‌های آمده در فصل‌های مختلف آن به اهداف خود در زندگیتان نیز برسید. شما با نهادینه کردن مهارت‌های آموزش داده شده در خود خواهید توانست تا تمام موانع و افکار منفیتان که مانعی جدی بر سر راه رسیدن به نتایج دلخواهتان است را کنار بزنید. شما می‌توانید از این کتاب به عنوان ابزاری برای توسعه زندگی فردی خود نیز استفاده کنید.

درباره کتاب مربیگری موفق؛ اصول و تکنیک‌ها

تعدادی زیادی از انسان‌ها بر این باورند که در زندگی متناسب با توانمندی‌ها و حتی تلاش‌هایشان رشد و پیشرفت نکرده‌اند. این عقیده در مورد زندگی تعداد قابل توجهی از افراد درست است. انسان‌ها به دلایل مختلفی مانند هدف‌گذاری اشتباه، مقاومت در برابر تغییر، عدم برنامه‌ریزی صحیح، ترس از شکست و ناکامی، باور نداشتن به خود، عدم تمایل به مشورت گرفتن، زود تسلیم شدن، امتناع از یادگیری از اشتباه‌ها و عدم پذیرش مسئولیت تصمیم‌ها و رفتارهایشان در زندگی انتخاب‌های نادرستی می‌کنند. از آنجایی که این افراد برای رسیدن به خواسته‌هایشان در مسیر درستی گام بر نمی‌دارند در بسیاری از وقت‌ها فرصت استفاده و بهره‌گیری از توانمندی‌هایشان را پیدا نکرده و در نتیجه به رشد و خودشکوفایی مورد نظرشان نمی‌رسند. آن‌ها به مربیانی نیاز دارند که بدون هیچ قضاوتی به ایشان کمک کنند تا از تجربیاتشان در زندگی درس گرفته و با چیدن قطعه‌های مختلف پازل استعدادها، توانمندی‌ها و منابعشان در کنار یکدیگر راه رسیدن به اهداف، آرزوها و خواسته‌هایشان را پیدا کنند. آن‌ها برای رسیدن به موفقیت به تشویق و دلگرمی مربی نیاز دارند.

خواندن کتاب مربیگری موفق؛ اصول و تکنیک‌ها را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

هر کسی که علاقمند به کشف و پرورش استعدادها و توانایی‌های وجودی افراد دیگر بوده و دوست داشته باشد تا در مسیر شکوفایی توانایی و ظرفیت‌های دیگران آن‌ها را همراهی کند شخص خوبی برای مطالعه این کتاب است. علاوه بر علاقمندان به حرفه مربیگری مطالعه این کتاب به افرادی که دوست دارند با مجهز شدن به مهارت‌های مربیگری کیفیت زندگی خود را افزایش داده و به موفقیت برسند نیز توصیه می‌شود.

بخشی از کتاب مربیگری موفق؛ اصول و تکنیک‌ها

تعیین این که افراد واقعا در کسب‌وکار خود به دنبال چه چیزی هستند در میزان موفقیتشان نقش به سزایی دارد. مثلا بعضی به دنبال شناساندن هرچه بیش‌تر خود به مشتریان بالقوه‌شان هستند؛ گروهی به ورود به دنیای تجارت جهانی فکر می‌کنند و عده‌ای هم با داشتن درآمد مشخصی در ماه راضی و خشنودند و به دنبال بزرگ‌تر کردن و پررونق نمودن کسب‌وکارشان نیستند. در طول روند مربیگری مربی پس از پی بردن به عمق افکار و ارزش‌های مراجعان به آن‌ها کمک می‌کند تا برای خود و تیمشان اهداف مفید و قابل دستیابیی را مشخص کرده و به سمت محقق نمودن آن‌ها حرکت نمایند. مربی برای تحقق این اهداف به مراجعان کمک می‌کند تا مجموعه‌ای از استراتژی و برنامه‌ها را تدوین کرده و به انجام آن‌ها تا آخر مسیر پایبند باقی بمانند.

وقتی صحبت از مربیگری کسب‌وکار به میان می‌آید اغلب دو طرز تفکر اشتباه در ذهن صاحبان کسب‌وکار شکل می‌گیرد. اول این که مربیگری کسب‌وکار فقط به درد کسب‌وکارهایی می‌خورد که دچار مشکل بوده و یا بازار آن‌ها مشخص نیست. دومین این که افراد با مطالعه مقاله‌ها و کتاب‌های نوشته شده در زمینه کسب‌وکار به موفقیت خواهند رسید و دیگر نیازی به بهره‌گیری از خدمات مربیان کسب‌وکار ندارند.

دقت داشته باشید که حل مسایل و مشکل‌های پیچیده تنها یکی از قابلیت‌های مربی کسب‌وکار است. مربی در ابعاد بسیار گسترده و وسیع‌تری می‌تواند به کمک صاحبان کسب‌وکار بیاید. همچنین، راه‌اندازی و یا گسترش کسب‌وکار بدون استفاده از کمک مربی شبیه یاد گرفتن شیرینی‌پزی از روی کتاب آشپزیست. قطعا کسانی که تجربه کمی در شیرینی‌پزی دارند تنها با پیروی از مراحل نوشته شده در کتاب نمی‌توانند مانند شیرینی‌پزی حرفه‌ای رولتی خوشمزه را به خوبی آماده کنند. این افراد برای یاد گرفتن فوت و فن کوزه‌گری نیاز دارند تا در تجارب اولیه خود در کنار شیرینی‌پزی حرفه‌ای مراحل کار را قدم به قدم پیش روند تا پس از کسب تجربه لازم بتوانند خودشان به صورت مستقل اقدام به تولید انواع شیرینی‌ها بکنند. کمک گرفتن از مربی شیرینی‌پزی باعث می‌شود که آن‌ها سریع‌تر و با صرف زمان و انرژی کم‌تری به مهارت‌های مورد نیازشان مجهز شده و دریابند که در طول مسیر چه خطاهایی را مرتکب شده‌اند که باید از تکرار آن‌ها اجتناب کنند.

روند کار در دنیای مربیگری کسب‌وکار شبیه یادگیری شیرینی‌پزی است. صاحبان کسب‌وکار برای رسیدن به موفقیت تنها با خواندن چند کتاب و مقاله نمی‌توانند کسب‌وکارشان را در مسیر درستی پیش برده، از تمام توانایی‌هایشان استفاده کرده، آینده روشن و معقولی را برای کسب‌وکارشان تعیین نموده و بدون از دست دادن انگیزه برای رسیدن به موفقیت به سمت جلو گام بردارند. بدون شک افزایش اطلاعات در این زمینه تاثیر قابل توجهی در موفقیت افراد دارد اما صاحبان کسب‌وکار باید توجه داشته باشند که الزاما مسیر موفقیت همه کسب‌وکارها یکسان نیست. هر کسب‌وکار شرایط، امکانات و وضعیت خاص خود را دارد و تقلید صرف از روشی موفق ممکن است برای کسب‌وکاری دیگر موفقیتی را به همراه نیاورده و باعث هدر رفتن زمان و سرمایه صاحب آن شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴۱)
شهرزاد قصه گو
۱۳۹۹/۰۷/۱۳

کتابی بسیار کاربردی برای رسیدن به موفقیت در زندگی! بهترین قسمت کتاب تمرین هایی است که میتونیم با انجام دادنشون بر افکار منفی خودمان غلبه کنیم. زبان بسیار روان کتاب باعث میشه که اصلا متوجه گذر زمان نشی و گام

- بیشتر
mehdi moharrami
۱۳۹۹/۰۷/۱۳

فوق العاده عالی بود. ممنونم از طاقچه که این کتاب خوب رو در اختیارمون گذاشت.

خردمند
۱۳۹۹/۰۷/۱۳

مربیگری حیطه جدیدی در دنیای حاضر است و فکر کنم این کتاب جزو اولین آثاریست که در بازار ایران در این زمینه به زبان فارسی چاپ شده است. چقدر خوب است که به جای ترجمه مولف تجربیات خود را با

- بیشتر
مايا
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

کتاب مفید برای تمام قشرهای جامعه چه مربیان ورزشی چه مدیران صنایع چه کارافرینان خوندن این کتاب رو به همتون توصیه می کنم

simininanloo
۱۳۹۹/۰۷/۱۳

هنوز اوایل کتاب هستم ولی تا اینجا از روند و جریان ذهنی ای که کتاب ایجاد میکنه راضی هستم و فکر میکنم همانطور که در مقدمه ذکر شده حتی برای کسانی که نمیخواهند شغل مربیگری داشته باشند هم قابل استفاده

- بیشتر
همای سعادت
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

به نظرم فصل یک تا چهار کتاب خیلی تخصصی و تئوری هستش و بیشتر مناسب کوچ ها و روان شناس ها هست ولی فصل پنج و هفت کتاب که حاوی تمرین های عملی است عالی بود. من به عنوان مددکار

- بیشتر
فهیمه جعفری
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

من قبلا در کلاس های مربیگری استاد بهرامجی و استاد زردوز شرکت کرده بودم. چقدر خوشحالم که بلاخره کتابش هم به بازار اومد! کلاس ها که عالی بود. حتما کتاب هم مثل کارگاه مربیگری فوق العاده خواهد بود

Sina
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

بسیار عالی و مفید. ممنون

کاربر ۱۵۶۲۵۳۰ هنگامه سنجر
۱۳۹۹/۰۷/۱۴

بی نظیر بود

لاابالی
۱۳۹۹/۰۷/۱۵

خانوم بهرامجی با وسواس این کتاب رو نوشتن به شدت توصیه میکنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۷)
بسیاری از افرادی که به مربیان شغلی مراجعه می‌کنند از شغل، حقوق، جایگاه و موقعیت کاری خود راضی نبوده و اغلب بر این باورند که توانایی‌ها، تخصص و مهارت‌هایشان بسیار بیش‌تر از سمتی است که در آن مشغول به کار هستند. این افراد در عین حال که اغلب جایگاه بسیار بالاتری از وضعیت فعلی شغلیشان را برای خود متصور هستند اما شجاعت تغییر شغل و یا محیط کاری خود را نداشته و علی‌رغم نارضایتی شدید همچنان ترجیح می‌دهند که در وضعیت فعلیشان باقی بمانند. مربیگری شغلی به افرادی که از وضعیت شغلی خود ناراضی بوده و به دنبال یافتن شغل ایده‌آل خود هستند جرات تغییر می‌دهد.
شهرزاد قصه گو
از آنجایی که افراد به ندرت درک و شناخت درستی از خود دارند بسیاری از رفتارها و انتخاب‌هایشان آگاهانه نیست. انسان‌های فاقد خودآگاهی بسیاری از تصمیم‌ها را برای خوشحال کردن دیگران گرفته و آن‌ها را انجام می‌دهند. آن‌ها به صورت ناخودآگاه به جای تصمیم گیری برای خود پیوسته نظر دیگران را برای تشخیص درست و یا غلط بودن کارها و تصمیماتشان ملاک قرار داده و انتخاب‌هایی را صورت می‌دهند که دیگران و یا والدینشان در دوران کودکی به آن‌ها دیکته کرده‌اند.
شهرزاد قصه گو
خیلی از افراد بر این باورند که تنها داشتن رزومه‌ای خوب و مجهز بودن به مهارت‌های موفقیت در مصاحبه شغلی تضمین کننده رسیدن آن‌ها به موقعیت شغلی مورد نظرشان است و لذا آن‌ها دیگر نیازی به بهره‌گیری از کمک مربیان شغلی ندارند. بعضی‌ها هم فکر می‌کنند که کار مربی ارایه یک سری اطلاعات محرمانه به آن‌هاست که در هیچ جای دیگری نمی‌توان آن‌ها را به دست آورد. واقعیت این است که کار مربی شغلی بیش‌تر کمک به مراجع برای رسیدن به شناخت درست‌تری از خود و توانایی‌هایش است. مربی به مراجع کمک می‌کند تا با افزایش اعتماد به نفسش افق‌های کاری وسیع‌تری را برای خود رقم زده و تنها به موفقیت‌های کوچک و تغییراتی خرد و اندک در زندگی کاریش بسنده نکند. مربی به مراجع کمک می‌کند تا بر ترس، اضطراب و احساس ناتوانیش نسبت به تغییر شرایط غلبه کرده، به هدف‌گذاری شغلی پرداخته و برای رفع موانع و رسیدن به موفقیت متعهدانه تلاش کند.
شهرزاد قصه گو
ما انسان‌ها خیلی خوب و به راحتی از همدیگر انتقاد کرده و نقاط ضعف بقیه را بر سرشان می‌کوبیم ولی در دادن بازخورد مثبت به دیگران مشکل داریم؛ آن هم در حالی که نقاط قوت زیادی را در آن‌ها دیده و آینده درخشانی را برایشان متصوریم. مشکل ما این است که نمی‌توانیم افکار مثبتی که در ذهنمان می‌گذرد را به زبان آوریم زیرا تا به حال هیچ گاه چنین مهارتی را تمرین نکرده‌ایم.
قاصدک
شاید بتوان ادعا کرد که تنها چیز پایدار در جهان تغییر است. همه انسان‌ها در زندگی خود پیوسته ولی با سرعت‌های متفاوتی در حال تغییر کردن هستند. تغییر ماهیت واقعی زندگی بشر از بدو پیدایشش بر روی این کره خاکی است. همه انسان‌ها تا زمانی که زنده هستند پیوسته در حال تجربه کردن زندگی، یادگیری از آن، رشد و تغییرند.
شهرزاد قصه گو
خودپنداره منفی: خودپنداره منفی نتیجه مجموعه‌ای از باورها و رفتارهای دیگران با انسان از بدو تولدش است. باورهای ما از زمانی که پا به این جهان می‌گذاریم شروع به شکل گرفتن می‌کنند. واکنش بزرگسالان در دوران نوزادی، خردسالی، کودکی و نوجوانی به انسان در کنار تعاملاتی که او با دیگران داشته شکل دهنده باورهای امروز فرد درباره خودش است. این افکار چنان در ناخودآگاه انسان حک می‌شوند که به باور او در مورد خودش تبدیل می‌شوند. این افکار می‌توانند باعث و یا مانع شکوفایی توانایی‌های بالقوه انسان برای تغییر دادن شرایط و موقعیت‌هایش شوند. این افکار بسیار قدرتمند بوده و تا دوران بزرگسالی و حتی کهنسالی نیز در زندگی فرد حضور پررنگی دارند. افرادی که از داشتن خودپنداره منفی در رنجند در برابر بروز هر تغییری از خود مقاومت زیادی نشان می‌دهند زیرا بخشی از وجود آن‌ها همواره در حال محکوم کردن آن‌ها و ارسال پیام‌های ناامید کننده به ذهنشان است. این افراد اعتماد به نفس پایینی داشته و منفی‌نگرند.
شهرزاد قصه گو
بعضی از افراد چنان به گذشته خود چسبیده و در آن باقی مانده‌اند که حاضر نیستند تحت هیچ شرایطی از آن دست بکشند. فردی را تصور کنید که کسب‌وکارش در دوره‌ای بسیار پررونق و سودده بوده و دوران پرشکوهی داشته است اما دیگر کارش نه تنها سودده نیست بلکه ضررده نیز شده است. این فرد که از لحاظ روانی به دوران خوب گذشته خو گرفته حاضر به تعطیلی کسب‌وکار ضررده خود و شروع کردن کار جدیدی نیستند.
شهرزاد قصه گو
بعضی از افراد ممکن است با غم‌های مربوط به گذشته بسیار خو گرفته و حاضر به فراموشی و رها کردن آن‌ها نباشند. مثلا مادری که ده سال پیش دختر ده ساله‌اش را در یک سانحه رانندگی از دست داده ممکن است چنان به غم از دست دادن فرزندش عادت کرده باشد که تحت هیچ شرایطی به پایان دادن به سوگواریش تن ندهد.
شهرزاد قصه گو
تئوری انتخاب بر این باور است که انسان تمام کارهایی که انجام می‌دهد و حتی احساس‌هایی نظیر بدبختی و فلاکت را خودش انتخاب کرده و دیگران مسئول نوع رفتار، واکنش و یا احساس‌های او نیستند. بر اساس این تئوری انسان بسیار بیش از آنچه که خود متصور است بر زندگیش کنترل داشته و کسی نمی‌تواند او را مجبور کند که به شکل خاصی رفتار کرده و یا احساس خاصی را داشته باشد. همه اتفاقاتی که در زندگی ما انسان‌ها می‌افتد نتیجه انتخاب‌های ماست. در زندگی چیزی به عنوان خوش‌شانسی و یا بدبیاری وجود نداشته و ما انسان‌ها توسط عوامل بیرونی کنترل نمی‌شویم. ما انسان‌ها برای دست یافتن به آنچه می‌خواهیم خودمان چگونگی رفتارهایمان را انتخاب می‌کنیم.
شهرزاد قصه گو
یکی دیگر از نتیجه‌های منفی نصیحت کردن این است که انسان‌ها با شنیدن نصیحت دچار احساس خشم و تقصیر می‌شوند. هیچ کس خوشش نمی‌آید که دیگران به او بگویند که باید تغییر کند آن هم در حیطه‌ای که خود او از نیاز به تغییر در آن آگاه است. وقتی افراد مورد نصحیت قرار می‌گیرند اولین واکنش بعضا ناخودآگاه آن‌ها مقابله با راهنمایی ارایه شده است. در این شرایط آن‌ها دیگر با دقت به حرف‌های طرف مقابل گوش نمی‌دهند؛ هرچند هم که حرف‌های او منطقی و عقلانی باشد.
شهرزاد قصه گو

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۹۸-۵۹-۳
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۶/۰۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۶۹۸-۵۹-۳