با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
موسی‌ترین به طور

دانلود و خرید کتاب موسی‌ترین به طور

۴٫۴ از ۸ نظر
۴٫۴ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب موسی‌ترین به طور  نوشته  سید علی شجاعی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب موسی‌ترین به طور

کتاب موسی‌ترین به طور نوشته سیدعلی شجاعی نویسنده نامدار ایرانی است. این کتاب ماجرای شش مرد است که چشمان خلافای عباسی و راز دار این مردم هستند. یزید بن رباح، اشعث بن سیّار، زیاد یمانی، ابوبکر بن ابی‌العوج، مروان بن جری و عمر بن مغیره رواسی این افراد هستند.

کتاب موسی‌ترین به طورز مانند اکثر آثار شجاعی زبانی فاخر و پر شکوه دارد و با زبانی ادبی داستانی پر کشش را برای مخاطب روایت می‌کند. داستانی از تاریخ و قصه‌پردازی که خواننده را با خودش همراه می‌کند.

این کتاب به مدعیان دروغین پس امام صادق (ع) می‌پردازد.

خواندن کتاب موسی‌ترین به طور را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به رمان تاریخی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب موسی‌ترین به طور

بسم الله و السلام علیکم و رحمه الله.

حق حافظ جان حضرت خلیفه منصور عباسی و مؤید امرش.

من، یزید بن رباح؛ کم از ماه است که مقیم مدینه‌ام و امر حضرت‌تان مطاع، آرام و قرار حرامِ بودنم.

چنان‌که در مکتوب پیش آوردم، بعد از آن که جعفر بن محمد پنج وصی برای خود نوشت؛ تفرقه و تحزب پرجان‌تر بر جان علویان نشسته. مدینه حالا معجون چندرنگ فرقه‌هاست. جماعت ناووسیه پی عبدالله ناووس گرفته‌اند و منکر وفات جعفر و مدعی غیبت‌ش شده‌اند. فطحیه با عبدالله أفطح بیعت کرده‌اند و به حجت آن که بزرگ‌ترین فرزند جعفر است، امام‌ش می‌دانند. گروهی به فرزند دیگر جعفر، محمد دیباج مشغول‌اند و جماعتی باور به امامت ابوابراهیم، موسی بن جعفر دارند. اسماعیلیه هم‌چنان به سایه علم امامت اسماعیل، فرزند جعفر بن محمد می‌روند؛ نه انگار که سال‌ها پیش از این وفات یافته. اندکی هم گرد محمد، پسر همان اسماعیل حلقه زده‌اند. و کم از اندکی برای امامت یحیی بن سمیط، سینه چاک می‌دهند.

صبح را میان جدال آراءشان شام می‌کنم و کلامی نشنیده نمی‌گذارم. تا اکنون که جبهه‌ای را امید و توان توفیق نمی‌بینم، حکایتی بیش فهم کردم، بی‌فوت وقت به سمع حضرت خلیفه می‌رسانم.

علی‌الدوام دعاگوی دوام خلافت‌تان.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
sadat
۱۳۹۹/۰۵/۲۴

بسیارفوق العاده بود...خیلی عااالی خیییلی عااالی

miiimkaaaf
۱۳۹۹/۱۲/۲۸

کتاب از نظر ادبی و داستانی بسیار جذاب هست. کمتر کتابی با این قلم جذاب دیده‌بودم. خدا قوت به آقای شجاعی عزیز و آرزوی نوکری بیشتر اهل بیت، برای خودشون و پدر گرامی‌شون. در کنار تمام زیبایی‌های کتاب، دو نکته توی

- بیشتر
مجتبی زارع
۱۴۰۰/۰۱/۱۳

بسیار دل نشین و گیرا بود... زندگانی امام موسی کاظم (ع) بعد از شهادت پدر بزرگوارشان از زبان جاسوسان خلفای عباسی را روایت می کند.

ب. قاسمی
۱۴۰۰/۰۴/۲۸

زیبا بود.

Roshana
۱۳۹۹/۰۷/۰۱

امیدوارم بزودی در قسمت طاقچه بی نهایت قرار بگیره بی صبرانه منتظر خوندنش هستم

عاطفه سادات
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

کاش توی طاقچه بینهایت بذاریتش

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۵)
استمرار داشته باش بر این دعا که خدای‌ت پرشتاب‌تر گره بگشاید؛ یا اللهُ یا اللهُ یا اللهُ أسألُکَ بِحَقِّ مَن حَقُّهُ عَلَیکَ عَظِیم أن تُصَلِّیَ عَلی مُحَمَّدٍ وَ آل مُحَمَّدٍ وَ أن تَرزُقَنِی العَمَلَ بِما عَلَّمتَنِی مِن مَعرِفَهِ حَقّکَ وَ أن تَبسُطَ عَلیَّ ما حَظَرتَ مِن رِزقِک.
ب. قاسمی
یا هشام! آن‌که نور تفکرش را به درازای آرزوی‌ش تیره بگرداند و آن‌که شگفتی حکمت‌ش را به پرگویی‌های‌ش نابود کند و آن‌که روشنی عبرت‌ش را به شهوات نفس‌ش خاموش بدارد، بر ویرانی عقل‌ش، هوای نفس‌ش را یاری کرده؛ و آن‌که عقل‌ش ویران شد، دین و دنیای‌ش به تباهی برآمد.
miiimkaaaf
- خوشا سعادت شطیطه که شما نمازش بخوانید، این‌جا مدینه... و شطیطه به نیشابور. ابوابراهیم برمی‌خیزد و علی را در آغوش می‌گیرد به بدرقه: - بر هر امامی است که بر جنازه شیعیان‌ش حاضر شود.
ب. قاسمی
، اما بعد این چند سالی که من با ابوابراهیم هم‌راهم، به یقینم که قیامی از جانب او حکومت عباسی را تهدید نمی‌کند. مکرر هم نوشتم برای بغداد این دریافتم را و اما هربار بی‌پاسخ ماند و تأکید مجدد که بمانم و چشم منصور باشم بر ابوابراهیم. نمی‌فهمم چه بیمی است در جان خلفای عباسی که بودن و فقط بودن امام علویان، آسایش از روزگارشان می‌گیرد.
ب. قاسمی
- ابوابراهیم چه نوشت برایش که چنین شادمان رفت؟ کلام خودم هم رنگ تحیر دارد: - به والی ری؛ که بدان برای خدا زیر عرش سایبانی است که در آن سایه ساکن نمی‌شود کس، مگر که به برادر خود نیکی کند یا غم از دل‌ش بردارد یا سروری در قلب‌ش بنشاند و این‌که نامه در دست او، برادر توست. همین و نه بیشتر.
ب. قاسمی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۷۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۸-۶۹۲-۳
تعداد صفحات۱۷۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۵/۰۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۰۸-۶۹۲-۳