با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از نجران تا مدینه: ۹۰ داستان از مباهله پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله با مسیحیان نجران

دانلود و خرید کتاب از نجران تا مدینه: ۹۰ داستان از مباهله پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله با مسیحیان نجران

۴٫۳ از ۴ نظر
۴٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از نجران تا مدینه: ۹۰ داستان از مباهله پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله با مسیحیان نجران  نوشته  محمدرضا انصاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب از نجران تا مدینه: ۹۰ داستان از مباهله پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله با مسیحیان نجران

از نجران تا مدینه: ۹۰ داستان از مباهله پیامبر صلی‌الله‌علیه‌و‌آله با مسیحیان نجران نوشته محمد رضا انصاری(۱۳۳۷-) پژوهشگر دینی است. در یکی از داستان‌های این مجموعه می‌خوانیم: «در زمان خلافت «ابوالعباس سفاح» اولین خلیفه عباسی، باقی‌مانده مسیحیان نجران در کوفه بر سر راه او آمدند و در حالی که از مسجد به خانه‌اش می‌رفت گُل بر سر و روی او ریختند، که این کار مسیحیان مورد توجه فوق العاده سفاح واقع شد. نجرانیان خود را به او نزدیک‌تر کرده و مشکل خود را مطرح کردند و سرگذشت جزیه را برای سفاح تعریف کردند، که در زمان عمر بن عبدالعزیز دویست حلّه می‌دادند و یوسف بن عمرو آن را به هزار و هشتصد حلّه برگردانیده است. همچنین گوشزد کردند که ما از طرف مادری با دایی‌های تو یعنی بنی الحارث بن کعب فامیل هستیم. «عبداللّه‌ بن ربیع حارثی» درباره نجرانیان با «سفاح» گفتگو کرد و «حجاج بن ارطاة» نیز وی را تصدیق نمود. این بود که سفاح نیز جزیه آنان را به دویست حلّه برگردانید.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
peyman
۱۳۹۷/۰۶/۱۲

عالی

Abolfazl
۱۳۹۸/۰۶/۰۱

داستان شیرینی داره داستان کریزی کوتاه شده از کتاب أسرار مباهله است👌

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
جنازه ابن‌ثامر را در حالی یافتند که نشسته و دست خود را بر جراحت سرش گذاشته بود. وقتی دست او را از روی جراحتش برداشتند خون جاری شد، و هنگامی که دوباره سر جایش قرار دادند خون متوقف شد. در دست او انگشتری بود که بر آن نوشته بود: «رَبِّیَ‌اللّه‌ُ»: «اللّه‌ پروردگار من است».
Abolfazl

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۹۹۰-۹۸-۱‬
تعداد صفحات۱۱۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۱۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۷۹۹۰-۹۸-۱‬