با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ مختصر اروپای مدرن

دانلود و خرید کتاب تاریخ مختصر اروپای مدرن

آزادی، برابری و همبستگی

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ مختصر اروپای مدرن  نوشته  دیوید میسن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تاریخ مختصر اروپای مدرن

کتاب تاریخ مختصر اروپای مدرن نوشته دیوید میسن است که با ترجمه علیرضا عسگری و امید یعقوب‌زاده منتشر شده است. این کتاب تاریخ اروپای مدرن است و جنبه‌های آزادی و برابری پ همبستگی را در این قاره بررسی می‌کند.

درباره کتاب تاریخ مختصر اروپای مدرن

تاریخ اروپای مدرن فصل بسیار مهمی در تاریخ جهانی است چرا که سرمنشأ بسیاری تحولات و وقایع مهم در جهان معاصر است. برای آنکه به شناخت درستی از تاریخ غرب و جایگاه آن در جهان مدرن دست پیداکنیم، باید به سیر اندیشه‌ها و تحولات آن در قرون اخیر نگاهی افکنیم. ترجمه کتاب حاضر بدین منظور صورت گرفته است تا در کمبود منابع کافی و دقیق درباره تاریخ اروپا به زبان فارسی، که علاقه‌مندان و دانشجویان را سرگشته کرده است، مدخل کوچکی باشد برای مطالعه تاریخ اروپای مدرن.  دیوید میِسِن به طور خلاصه و سرفصل وار وقایع و جریان‌های مهم اروپای مدرن را در این کتاب روایت کرده‌ است و قلمش از دقت و انصاف علمی قابل توجهی برخوردار است. این کتاب متأثر از نگاه جدید اروپایی‌ها به تاریخ خود که آن را تاریخ پیشرفت دموکراسی و لیبرالیسم و آزادی ملهم از روشنگری و انقلاب فرانسه می‌دانند به نگارش درآمده و هدف از آن نشان دادن سیر حوادثی است که در این دو قرن بر سر مفاهیم انقلاب فرانسه رفته است و با آرمان‌شهر اتحادیه اروپا که نویسنده آن را تجلی آرمان‌های روشنگری می‌داند پایان می‌یابد.

خواندن کتاب تاریخ مختصر اروپای مدرن را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان و پژوهشگران تاریخ اروپا پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب تاریخ مختصر اروپای مدرن

سلطنت‌های مطلقه در قرن هجدهم تقریباً تمام اروپا را فراگرفته بود. کشورها توسط ملکه یا پادشاهی اداره می‌شدند که قدرت و جایگاه خود را به صورت ارثی دریافت کرده بودند و باید قدرت خود را به بزرگترین دختر یا پسر خود واگذار می‌کردند. این پادشاهان محدودیت‌های اندکی در مقابل خود می‌دیدند و مدعی حکومت بر اساس حق الهی سلطنت به عنوان نماینده ویژه خداوند بر روی زمین بودند. انگلستان یک نمونه استثنایی در این مدل حکومت کردن بود. با توجه به آنکه انقلاب باشکوه در سال ۱۶۸۸ درگیری‌های طولانی بین پارلمان و شاهان استوارت را به پایان رسانده بود، سلطنت مشروطه را جایگزین سلطنت مطلقه کرد، که در این مدل از حکومت، قوانین، قدرت پادشاه را محدود می‌کرد. در باقی خاک اروپا در تمام قرون هفدهم و هجدهم، قدرت پادشاهان اروپایی در واقع به دلیل کاهش تدریجی قدرت فئودال‌ها افزایش می‌یافت و تمرکز قدرت در دولت مرکزی و البته تشکیل اتحادیه‌های بزرگ، دولت‌های مدرن را تشکیل داد. در فرانسه، لویی چهاردهم اغلب دوران سلطنت خود را صرف افزایش قدرت پادشاهی و تمرکز قدرت سیاسی در پاریس یا به بیان واضح‌تر در مکان باشکوه خود در ورسای ده مایل پایین‌تر از جنوب پاریس کرد. در واقع ورسای دو وظیفه باشکوه جلوه دادن قدرت لویی چهاردهم (پادشاه خورشیدنشان) و آسان‌تر کردن تمرکزگرایی سیاسی او را انجام می‌داد. در گذشته، مکان پادشاهان فرانسوی و دادگاه سلطنتی آن‌ها بسیار پررفت و آمد بود. زمین‌های سلطنتی و کاخ‌های ایالتی اشراف مورد بازدید قرار می‌گرفت. لویی چهاردهم از ورسای به حکمرانی می‌پرداخت و اشرافی که هواخواه پادشاه محسوب می‌شدند، بیشتر سال را باید در ورسای زندگی می‌کردند

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۷-۲۶-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۳۱۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۷-۲۶-۱